فهرست
در پرونده استوکس پرسپولیس تهدید می‌شود؟
در پرونده استوکس پرسپولیس تهدید می‌شود؟

در پرونده استوکس پرسپولیس تهدید می‌شود؟

آی اسپورت - روز گذشته بالاخره آنتونی استوکس به ایران آمد تا در ادامه‌ی فصل پرسپولیسی‌ها را همراهی کند. استوکس که در ایران سابقه‌ی بازی در تراکتور را دارد، با شرایط فوتبال ایران بیگانه نیست. باشگاه تراکتور که این مهاجم ایرلندی سابقه‌ی بازی در آن را دارد، از همان زمانی که صحبت از آمدن استوکس به ایران شده بود، پرسپولیسی‌ها را تهدید می‌کرد که بابت نوع رفتن استوکس از تراکتور از او شکایت کرده و عواقب جریمه‌ای که برای او در نظر گرفته می‌شود برای باشگاه پرسپولیس هم است.

تراکتوری‌ها شب گذشته هم با آمدن استوکس به ایران بیانیه‌ای صادر کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: «در خصوص آنتونی استوکس، مطابق مقررات تعیین وضعیت و انتقال بازیکنان فیفا، در صورتی که بازیکنی بدون دلیل موجه قرارداد خود را فسخ نماید، بدون هیچ منعی می‌تواند با باشگاه دیگری قرارداد منعقد نماید. قرارداد جدید در هر نقطه از دنیا قابلیت ثبت دارد و بازیکن نیز می‌تواند برای باشگاه جدید به میدان برود. پس از طرح شکایت و صدور حکم محکومیت، بازیکن از تاریخ صدور حکم با محرومیت ۴ یا ۶ ماه مواجه می‌گردد و باشگاه جدید نیز با محرومیت دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه می‌شود. در کنار این محرومیت‌ها، باشگاه و بازیکن مسئولیت تضامنی پرداخت غرامت را دارند. اگر پیش از صدور حکم، بازیکن قصد انعقاد قراردادی با باشگاه دیگری داشته باشد، هیچ فدراسیون و کمیته‌ای مانع انعقاد آن نخواهد شد اما باشگاه دوم در زمان محرومیت بازیکن، نمی‌تواند از وی استفاده کند».

با شکایت تراکتور، پرونده‌ی آن‌ها با استوکس دو حالت دارد. یا اینکه تراکتوری‌ها برنده نمی‌شوند که در اینصورت خطری آنتونی استوکس و باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی‌کند. یا باشگاه تراکتور در این پرونده برنده می‌شود. در صورت برنده شدن تراکتوری‌ها باز هم خطر محرومیت از نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی‌کند. همان طور که در بیانیه تراکتور هم اشاره شده؛ «پس از طرح شکایت و صدور حکم محکومیت، بازیکن از تاریخ صدور حکم با محرومیت ۴ یا ۶ ماه مواجه می‌گردد و باشگاه جدید نیز با محرومیت دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه می‌شود». در این بخش بیانیه تراکتور، منظور از باشگاه جدید باشگاه پرسپولیس نیست و باشگاه آدانا دمیراسپور ترکیه به عنوان اولین باشگاهی که استوکس بعد از تراکتور به آن پیوسته از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم می‌شود. اما اگر در پرونده استوکس باشگاه تراکتور پیروز شود، باشگاه دومی که این مهاجم ایرلندی به آن پیوسته که در حال حاضر پرسپولیس است، فقط نمی‌تواند از او استفاده کند.

با توجه به اینکه مدت زمان قرارداد پرسپولیسی‌ها با آنتونی استوکس 6 ماه است، تا رای پرونده شکایت باشگاه تراکتور از استوکس صادر شود به احتمال زیاد این فصل تمام شده و پرسپولیسی‌ها مشکلی بابت استفاده از این مهاجم ایرلندی در لیگ نوزدهم نخواهند داشت. باشگاه پرسپولیس هم با توجه به این خطراتی که در پرونده استوکس وجود داشت، با او قرارداد 6 ماهه امضا کرد تا اگر استوکس محروم شد این باشگاه متضرر نشود. این موضوعی است که محمدحسن انصاری‌فرد در مصاحبه اخیر خود به  آن اشاره کرده. بدترین حالت برای پرسپولیس این است که رای پرونده استوکس در همین فصل اعلام شود و این تیم از بازی گرفتن از مهاجم جدیدش محروم شود وگرنه هیچ محرومیت نقل و انتقالاتی و جریمه نقدی پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-01-28 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
نادیر
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۸:۳۹
ووو اینک استوکس در حرمسرای تهرانیها گزینت گرفت...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر