فهرست
شفر در کنفرانس پیش از نساجی؛ جادوگر نیستم
شفر در کنفرانس پیش از نساجی؛ جادوگر نیستم

شفر در کنفرانس پیش از نساجی؛ جادوگر نیستم

آی اسپورت - وینفرد شفر سرمربی استقلال امروز در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی مازندران در جام حذفی حاضر شد و از سختی کار کردن در استقلال حرف زد.

کار کردن در استقلال سخت است

ما خیلی کارها باید انجام دهیم و کار کردن در استقلال راحت نیست. در مورد دیدار با نساجی باید بگویم که هر زمان که در جام حذفی برابر تیم دسته پایین تر قرار می گیریم، کار سختی داریم. من بازی های زیادی را برابر تیم های لیگ پایین تر تجربه کردم و همیشه نیز به بازیکنان گفتم باید سفت و محکم بازی کنند. نباید حریف را دست کم بگیریم. باید در زمین خودمان را نشان دهیم.

 در بازی با توپ مشکل داریم

بعد از دیدار با فولاد روی مسائل تاکتیکی، تکنیکی و آمادگی جسمانی تاکید کردیم. هر چیزی که در گذشته اتفاق افتاد و خوب نبود را فراموش می کنیم و تلاش می کنیم تا بهتر شویم. کار دفاعی ما مقابل فولاد بسیار خوب بود و دروازه بان ما تنها یک مهار توپ داشت. مشکل ما زمانی است که توپ داریم و می خواهیم حمله کنیم. بازیکنان خط حمله، هافبک و بال های کناری فردا مشخص می شوند.

 به هواداران اطمینان داریم

حتی بهترین باشگاه های دنیا نیز فراز و نشیب دارند. من اینجا هستم تا استقلال به بهترین جایگاه بازگردد. احساس می کنیم که هواداران ما بسیار به باشگاه وفادار هستند. نه تنها زمانیکه بالا هستیم و بلکه زمانیکه مشکل داریم نیز در کنار ما هستند. ما همیشه به هواداران اطمینان داریم؛ زیرا آنها در این روزها نیز کمک ما هستند.

بازیکنانم با توپ راه می روند!

80 درصد فوتبال در ذهن شما است. وقتی بازی های قبلی تیم را تماشا کردم، می دیدم که بازیکنان با توپ راه می روند. چون خط هافبک زیاد با توپ کار می کرد، ما توپ از دست می دادیم. روی فوتبال یک ضرب و دو ضرب کار می کنیم. ما داریم روی این موضوع کار می کنیم که وقتی تیم ما توپ دارد، بازیکنان دیگر حرکت کنند تا گزینه های پاس دادن داشته باشیم. این تغییر ذهنیت بازیکنان، کار یک روز یا دو روز نیست و به زمان نیاز دارد. نوع تمرینات را عوض کردیم و بازیکنان باید در ابتدا در ذهن خود این موضوع را یاد بگیرند. امیدوارم بازیکنان مصدوم مانند جابر به تیم ما برگردند و به تیم کمک کنند. در تیم با بازیکنان صحبت کردم و به آنها گفتم درون زمین باید با هم درباره اتفاقات داخل زمین صحبت کنند. بازیکنان باید همیشه با هم صحبت کنند؛ وقتی یک مهاجم داخل محوطه جریمه می رود، بازیکنان هافبک باید با او صحبت کنند. این کار راحتی نیست و من در تمرینات به بازیکنان می گویم این کار را انجام دهند. در گذشته بازی تیم ما در سمت راست بود و گیر می کرد؛ اما تمرین کردیم تا بازیکنان منطقه بازی را عوض کنند و نیاز به زمان داریم تا این موضوع را یاد بگیریم. بعضی وقتها می دیدیم که مهاجم می ایستاد تا توپ به او برسد؛ اما مدافع توپ را قطع می کرد. من به بازیکنان گفتم به سمت توپ بروند تا توپ قطع نشود. برای این موضوع نیاز به زمان داریم تا بازیکنان با شرایط آشنا شوند. یاد گرفتن فوتبال مانند مدرسه است؛ بازیکنان ابتدا باید در ذهن یاد بگیرند و نباید منتظر باشند تا ما در تمرین به آنها یاد بدهیم. به بازیکنانم گفتم مسابقات فوتبال اروپایی را ببینند. به طور مثال ببینند لواندوفسکی چگونه توپ را بیرون از محوطه لمس می کند و به دیگر بازیکنان کمک می کند. بعضی وقتها در تمرینات می بینیم زمانیکه بازیکنان از سمت راست سانتر می کنند، مهاجم گردن را زیاد می چرخاند و توپ به بیرون می رود. بازیکنان باید تمرین کنند به سمت دروازه ضربه بزنند. بازیکنان با تمام وجود برای یاد گرفتن تلاش می کنند. نظم در تیم ما بسیار خوب است و بازیکنان برای یادگیری وقت می گذارند. من از شغلی که دارم خوشحال هستم؛ قبلا بازیکن بودم و الان مربی هستم و از فوتبال لذت می برم.

بیت سعید در اوج نیست 

چه کسی گفته است بیت سعید می رود؟ این را شاید مربی تیم فولاد می داند. در تیم ما کسی نمی رود یا نمی آید مگر اینکه من بله یا خیر بگویم. من خیلی خوشحالم که با مدیریت باشگاه تعامل داریم. شاید یک پیشنهادی برسد؛ اما ما باید درباره بازیکن صحبت کنیم و هیچ بازیکنی در صورت عدم تایید من داخل یا خارج نمی شود. بیت سعید بازیکن بسیار خوبی است. به ویژه در ضد حمله خوب است. یک مقدار نیاز به اعتماد به نفس بیشتر دارد. او باید بیشتر یاد بگیرد و بتواند فوتبال یک ضرب و دو ضرب را پیاده کند. او بازیکن خوبی است و ما تلاش می کنیم تا او روشی که می خواهیم را یاد بگیرد. بیت سعید به من گفت که مربیان به او گفتند داخل بازی کند. من به او گفتم تلاش می کنیم تا تو به سطح درجه یک برسی. بیت سعید اولین بازیکنی نیست که از اوج فاصله گرفته؛ اما ما می توانیم او را به جایگاهی که لیاقت دارد، برسانیم. گذشته مهم نیست و مهم این است که الان در تمرین چگونه است. او بسیار سریع است و برای ضد حمله بسیار خوب است. بیت سعید برای ضد حمله بسیار مناسب است و برای تیمی مانند فولاد که با 10 نفر دفاع می کند، او فضا ندارد. فوتبال اینگونه نیست که من با دست گذاشتن روی شانه او، بتوانم او را تغییر دهم و او نیاز به تمرین دارد.

 جادوگر نیستم

من اگر بگویم تیم آماده نیست، این موضوع در مورد کادر قبلی است و من درباره کادر قبلی هیچ تیمی صحبت نمی کنم. شما می توانید احساس کنید که تیم در مسائل بدنی اعتماد به نفس ندارد. ما هفته ای یک جلسه تمرین اختصاصی بدنسازی برای بازیکنان در نظر داریم. ما خیلی کارهای بدنی با توپ انجام می دهیم. ما به سطح اولیه آمادگی جسمانی نیاز داریم که بدون توپ است. ما شنبه ریکاوری کردیم و دوشنبه یک تمرین خوب برای کارهای جسمانی داشتیم. باور کنید که خود بازیکنان باید در ذهن خود این موضوع را داشته باشند که از نظر بدنی آماده هستند. از من سوال کردند چرا آلمان قهرمان جام جهانی شد و من گفتم بازیکنان همه بیرون زمین از نظر بدنی آماده بودند و اعتماد به نفس داشتند. ما برابر برزیل در کنار 100 هزار تماشاگر بازی کردیم و آنها را با 7 گل شکست دادیم. در فوتبال آلمان می گویند ما از همه آماده تر هستیم و چه کسی برابر ما می ایستد و من می خواهم استقلال اینگونه باشد. البته ما باید استقلال را زیر نظر داشته باشیم و نمی شود مثل آلمان باشیم. من جادوگر نیستم و این کار خیلی سختی است. باید سطح توانایی بازیکنان را بالاتر، بالاتر و بالاتر ببریم. گلی به فولاد نزدیم و دو شانس داشتیم؛ اما بازی را آنالیز کردیم و دیدیم خیلی وقتها کسی در محوطه جریمه حریف نیست. نمی توانید برنده باشید وقتی مهاجم در محوطه جریمه حریف نیست. با مهاجمان و هافبک ها کار می کنیم و فردا میبینیم چه اتفاقی رخ می دهد. سه موقعیت ایستگاهی برابر فولاد داشتیم که هیچ کدام برای ما فایده نداشت. فولاد با 10 نفر دفاع می کرد و برای مقابله با این تیم باید توپ را به گوشه زمین ببریم و خوب پاس کاری کنیم.

 این نوجوانان، آینده فوتبال ایران هستند

آیا واقعیت دارد(خنده)؟ من 10 دقیقه از بازی را دیدم. خیلی ها از آلمان با من تماس گرفتند و بابت عملکرد تیم ایران تبریک گفتند. امیدوارم این تیم در آینده هم کنار هم باشند. من مربی العین بودم و تیم زیر 17 ساله های ما در جام جهانی مصر موفق شد. من به آنها گفتم تیم را در کنار هم نگه دارید تا موفق باشند. 4 بازیکن در العین و تیم ملی امارات حضور دارند. همان تیم نیز در المپیک لندن حاضر بود. من مربی ملی نیستم؛ اما به این تیم شانس تمرین، تمرین و تمرین دهید. این تیم آینده فوتبال ایران است. برای مربی این تیم آرزوی موفقیت می کنم.

 

۵۷ ۵  
آی اسپورت
2017-10-19 15:18:00
نظر دهید

۵ نظر
ابیدل
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۸
قابل توجه دوستان که هر روز یه طومار راجب رفتن بازیکنان به این تیم و اون تیم میدن
بهنام
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۵
چیزی که از صحبت های این چند هفته شفر معلومه اینه که منصوریان خودشو نابود کرده که استقلال جذاب بازی کنه ولی چون هیچی در این باره بلد نبوده فقط به بازیکنا دستور داده بدوین و پا به توپ برید رو به دروازه. دریبل بزنید و جو بسیار بسیار شدیدی روشون انداخته.
امیرعباس
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۲۷
مربیای المانی کلا اعتقادی به خرید پر زرق و برق بازیکن ندارند و تذرجیح می دن با داشته هاشون به پیش برن الان دوفصله که رسانه های بریتانیایی بشدت در حال فشار روی کلوپ هستند که البرتو مورنو رو بگذاره کنار و یک دفاع چپ جدید بخره اما اون محکم ایستاده و معتقده باید باهمین نیروها نتیجه بگیره !
مهدی
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۷
به عصمت نیست مربوط این طریقه/چه ربطی گوز دارد با شقیقه؟
مرحوم ایرج میرزا!!
خاطره الهلال
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۲
واقعاحرفهای منطقی و خوبی میزنه .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر