فهرست
گزینه اصلی قضاوت دربی ۸۵؛ دکتر بیژن!
گزینه اصلی قضاوت دربی ۸۵؛ دکتر بیژن!

گزینه اصلی قضاوت دربی ۸۵؛ دکتر بیژن!

آی اسپورت - این بار خبری از چهره تکراری نیست. آنهایی که چندین و چند بار سوت بازی شهرآورد را به صدا در آوردند بازنشسته شده و رفته‌اند و فقط یک نفر مانده است. تنها چهره تکراری شهرآورد که به رکورد ترکی نزدیک می‌شود، علیرضا فغانی است اما مخاطب این فوتبال تنها بازمانده رکوردداران شهرآورد را هم نمی‌بیند.

فغانی درست زمان برگزاری شهرآورد در کشور اندونزی است و نمی‌تواند این بازی حساس را سوت بزند و این بار به طور حتم بازی شهرآورد چهره تازه‌ای به خود خواهد دید و قاضی این میدان برای نخستین بار سوت بازی را به دست خواهد گرفت. جوان‌ترها وارد گود شده‌اند و شاید آنها هم روزی چهره تکراری بازی شوند اما برای آنها نخستین گام خیلی مهم و حساس است.

بد نیست به بهانه نزدیک شدن به شهرآورد از چهره‌های اول کاندیدای قضاوت این بازی رونمایی کنیم. بیژن حیدری و اشکان خورشیدی دو کاندیدای اصلی قضاوت این بازی هستند و برای رسیدن به این بازی حساس رقیب دیگری را نخواهند داشت. محمد حسین زاهدی فر و حسین زرگر شاید تا قبل از هفته نهم می‌توانستند در فهرست کاندیداها باشند ولی عملا به خاطر قضاوتی که این هفته برای سرخابی‌ها دارند از گردونه رقابت کنار رفته‌اند و نمی‌توانند جزو فهرست اصفهانیان باشند.

علیرضا فغانی نیز به دلیل حضور در کشور اندونزی به‌ عنوان نفر سوم در فهرست حضور نخواهد داشت و در بین داورانی که شانس قضاوت شهرآورد را دارند همان دو گزینه باقی خواهند ماند شاید حمید حاج ملک هم می‌توانست ضلع سوم این فهرست باشد اما این داور اهل صومعه‌سرا به دلیل اینکه در فصل جاری چندان نتوانست رضایت کمیته داوران را جلب کند در نیم فصل اول شانسی برای قضاوت در بازی شهرآورد ندارد.

با توجه به مواردی که ذکر شد شاید ذهن مخاطب فوتبال روشن شود که چرا بیژن حیدری و اشکان خورشیدی تنها انتخاب‌های اصفهانیان هستند اما در بین این دو داور هم می‌توان حدس زد که بخت با کدام یک از آنها بیشتر یار است و کدام یک می‌تواند امیدواری بیشتری برای حضور در بازی شهرآورد داشته باشد.

نگاهی به فهرست داوران هفته نهم این کمک را به فوتبالدوستان می‌کند تا بتوانند به آنچه در ذهن اصفهانیان می‌گذرد، پی برده و نفر اصلی را برای قضاوت شهرآورد پیدا کنند. اشکان خورشیدی در هفته نهم قضاوت دارد و شاید در بازی که قضاوت می‌کند حوادثی پیش آید که او را از بازی شهرآورد دور کند اما بیژن حیدری در هفته قبل از شهرآورد بازی ندارد و کمیته داوران برای او استراحت در نظر گرفته تا شاید به دور از هیاهو بتواند برای بازی هفته دهم ریکاوری روحی داشته باشد. به نظر می‌رسد اصفهانیان از همین حالا انتخاب خود را انجام داده است و می‌توان حدس زد که این بار سوت بازی شهرآورد را به دکتر بیژن حیدری بدهد.

حیدری اگر برای قضاوت این بازی انتخاب شود به جای پوشیدن پیراهن اتاق عمل و آماده شدن برای جراحی این بار برای بزرگترین میدان ورزشی‌اش آماده شود. دو هفته تا بازی شهرآورد باقی مانده اما این بار انتخاب اصفهانیان برای قضاوت این بازی جراحی است که سوت را به جای تیغ جراحی به دست می‌گیرد.

 

ایران ورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-10-12 12:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر