فهرست
کی‌روشیزه شدن استراماچونی و مسیر اشتباه
کی‌روشیزه شدن استراماچونی و مسیر اشتباه

کی‌روشیزه شدن استراماچونی و مسیر اشتباه

آی اسپورت - همگان به یاد داریم که در دوره دوم مربیگری کارلوس کی‌روش در تیم ملی، وی چگونه با فشار مردم به ایران بازگشت. آن فشار نامعقول که برخی از رسانه‌های خاص نیز در بوجود آمدنش نقش داشتند منجر شد تا کارلوس با قراردادی خاص و بدون چارچوب در  حد و مرزها به حکمرانی بپردازد و از پول خشکشویی تا دندانپزشکی خانواده‌اش در پرتغال را نیز از فدراسیون طلب کند. دستمزدهای خارج از عرف و مصاحبه‌های بسیار تند یکی دیگر از دستاوردهای تن دادن به هر خواسته او بود، تا جایی که کنترلش از دست همه خارج شد. با ذکر این خاطره به واکاوی ماجراهای باشگاه پر افتخار استقلال می‌پردازیم.

مربی استقلال بدون کسب دستاوردی خاص و تنها با رساندن تیمش در هفته دوازدهم به صدر جدول در حالیکه اختلافشان با تیم چهارم جدول تنها ۲ امتیاز بود به ناگاه استقلال را ترک کرد. این مربی درست یک روز قبل از بازی مهم تیمش با پیکان ناگهان به همراه دستیارانش باشگاه را با شوک رفتنش روبرو کرد به نحوی که هواداران استقلال با هجوم به ساختمان باشگاه و درگیری با عوامل آن صحنه‌های ناراحت کننده‌ای را رقم زدند. اینکه مربی حرفه‌ای چگونه یک روز قبل از یک مسابقه حساس همراه با دستیارانش باشگاه را ترک می‌کند خود نشان از بی‌تدبیری و عدم حرفه‌ای‌گری او دارد اما توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست:

*هیات مدیره‌ای را تصور کنید که برای ماندن مربی تیمش، ساعتها پشت در منزل او ایستاده و در می‌زند و مربی بی‌اعتنا درب را باز نمی‌کند. این مسئولین در آینده چگونه می‌توانند مربی خود را مدیریت کنند؟

*سرمربی، رئیس هیات مدیره را دروغگو  و کم اطلاع خطاب می‌کند، آیا رئیس محترم از این ببعد توان نشستن با سرمربی سر یک میز را دارد؟

*هوادارانی که بعداز صدر نشینی در هفته دوازدهم فراموش کردند که سرمربی متبوعشان کمتر از ۲۴ ساعت قبل مسابقه حساس تیمشان را رها کرده، آیا می‌دانند که استراماچونی خواهان لغو قرارداد سال دومش شده است؟

*آیا هواداران با فشاری که آوردند تا مسئولین باشگاه را مجاب کنند به هر طور ممکن هر پیشنهاد مربی خود را بپذیرند و او را به تیم بازگردانند، در انتهای فصل و با اتمام قرارداد وی اگر  برای فصل دوم درخواست نامعقول و سنگینی داشت، تضمین می‌کنند که اعتراضی در مورد چرایی فسخ سال دوم او به زبان نیاورند؟

*چه کسی قرار است فردی را که با بی‌اعتنایی کامل نسبت به مسئولیتش تیمش را رها کرده، قرارداد سال دومش را فسخ کرده و تنها به دلیل صدرنشینی تیمش در هفته دوازدهم مانند یک فاتح به باشگاه برگشته را کنترل کند؟

*آقای خلیل‌زاده رئیس محترم هیات مدیره که سرپرست مدیرعاملی باشگاه نیز شده است چه برنامه‌ای برای مدیریت مجموعه‌ای که از سرمربی تا بازیکنان، همگی او و اعضای هیات مدیره‌اش را کم اطلاع، دروغگو و غیر شفاف توصیف کرده‌اند، دارد؟

*وزارت ورزش چگونه اعتراضات و خروجی معیوب مدیریت باشگاه را مدت‌ها قبل دیده است و ترتیب اثر نداده تا اینکه کار به نقطه انفجار برسد؟

*چرا دکمه پیش‌بینی و پیشگیری چرخه مدیریتی ما همواره خاموش است و همیشه بعد از بروز خسارت به فکر چاره می‌افتیم؟

یادمان باشد قدیس سازی، بت سازی و اعتنای بیش از اندازه باعث می‌شود کنترل امور از دستمان خارج شود و استثمار شویم. از طرفی عدم مدیریت صحیح و عدم پیش‌بینی به موقع گاهی باعث بروز خسارت‌های ناگوار می‌شود که خروجی آن منجر به هدر رفتن منابع مالی و انسانی می‌شود. پس بهتر است از تاریخ درس بگیریم!!

۳۳ ۱۱  
آی اسپورت
2019-12-10 18:43:00
نظر دهید

۱۱ نظر
مهرداد
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۲
راست ميگه اين نويسنده دوزاري و فقط بت اربابش دلال پكيجي كافيه و فقط امثال اين بايد براي برانكو پاچه خواري و كاسه ليسي كنن.اين يارو اينقدر از فوتبال حاليش نيست كه نمي فهمه محبوبيت استرا به خاطر عملكرد خوب و پيشرفت تيمش بوده نه رتبه جدول.لياقت امثال اين نويسنده بي سواد قهرماني هاي مافيايي دلال پكيجيه
.
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۶
اقای دهقانی اون قدیس سازی که از برانکو کردید ، هیچ کس انجام نداده تا بحال، یکی ام زر مفت نزن به خود هوادرارای استقلال مربوطه، مربی شون خوب نتیجه گرفته الانم حمایتش میکنن، بجای حرفهای چرند ببین مدیرای بی لیاقت چیکار میکنن، در ضمن واقعا موندم که قرارداد کی روش رو تو بوق و کرنا میکنی بیا ببین ویلموتس عزیزت چی کرد با جلو عقب ملت.
taaahaaa90tajii.
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۸
استرا نبايد الان ميرفت
كارش غيرحرفه اي بود

ب نظرم ديگ نبايد برگرده
ديگ بايد خودمون راه خودمونو پيدا كنيم

وزير و دارودستشم برن ب درك
۶
ناصر شجاعی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۰۳
یه جوری از استراماچونی انتقاد می کنی که هر کی ندونه فکر میکنه که مدیرایِ استقلال وظایف شونو مثل ساعت سوئیسی و دقیق انجام دادن. نه قربان، طرف حق شو میخاد، بخاطر ندونم کاری هایِ مدیران، بهش اتهام پولسویی زدن.
فکر میکنی که همه موظفن بیان اینجا نذری کار کنن و برن.
علی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۱۵
مگه مجبوری هر چه می خواهی بنویسی واسه دو زار حق التحریر!؟ قدیس سازی، بت سازی و اعتنای بیش از اندازه که ادعا میکنی؛ رهاورد سوءمدیریت جمعی نامدیران بی‌تدبیر در راس 2 باشگاه با قدمت 70 ساله است! مگه مربی خارجی باید با هر ساز ما برقصه!؟ دنیا حساب و کتاب داره نه مثل اینجا که هر کس قلم دستش افتاد شده نویسنده و تحلیل گر و خبربیار!
علی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۲۰
او هشدارش رو قبلا داده بوده نا مدیران ما به هیچ گرفتند! در منصفانه ترین نقد باید مینوشتی با کم اعتنایی نه با غلظت بنویسی "با بی‌اعتنایی کامل نسبت به مسئولیتش" تیمش را رها کرده!
در ضمن با چنین بی اطمینانی به مسائل مالی در ایران طبیعی است که قرارداد سال دوم را نخواهد.. شما گویا در ایران زندگی نمیکنی و از حال و روز کشور هم خبر نداری!!
۷
علی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۲۱
او هشدارش رو قبلا داده بوده نا مدیران ما به هیچ گرفتند! در منصفانه ترین نقد باید مینوشتی با کم اعتنایی نه با غلظت بنویسی "با بی‌اعتنایی کامل نسبت به مسئولیتش" تیمش را رها کرده!
در ضمن با چنین بی اطمینانی به مسائل مالی در ایران طبیعی است که قرارداد سال دوم را نخواهد.. شما گویا در ایران زندگی نمیکنی و از حال و روز کشور هم خبر نداری!!
۴
حسین اهوازی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۰
چند میگیری مطلب مینویسی
علی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۵۴
اصن هم تابلو نیست تو به کجا وصلی ی زحمتی بکش به رئیس محترم هیات مدیره بگو از تیم بکشه بیرون این همه شغل بی دردسر هر جا میره بقیه رو هم با خودش ببره من بابت منزوی ناراحتم که اونم مثل شما شده یا پیر شده ترسو شده خواهش میکنم رئیس محترم هیات مدیره رو فراموش نکن
۸
رضا کیان
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۳۲
مربی استقلال بدون کسب دستاوردی خاص و تنها با رساندن تیمش در هفته دوازدهم به صدر جدول در حالیکه اختلافشان با تیم چهارم جدول تنها ۲ امتیاز بود به ناگاه استقلال را ترک کرد.

این عبارت احمقانه رو امروز تو متن تمام میرزانویس های پرسپولیسی خبرناهار برانکو دیدم جدی برام سواله این خبرناهارا دستورالعمل دارن یک نفر بهشون میگه چی بگن یا انقدر هالو هستند یک مزخرفی رو انقدر تکرار می کنن که باورشون بشه
عدالت
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۴
عجیب که این متن تقریبا هیچ ریشه ای نداره جز بی صاحب بودن و بی اطلاع بودن نویسنده که حیفم میاد اسم ایشونو بزارم نویسنده نظر شخصی که هیچ بنیادی نداره راجب حرفه ای گری صحبت میکنید کسیکه زندگیش تحت تاثیر پولشوویی و باید بره دادگاه؟؟؟؟ واقعا این که کامنت های مردم رصد میشه و این مقاله ها خیلی راحت چاپ میشه خیلی عجیب شما واقعا بسیار ازین حمایت مردمی در شگفتی و با این متن که 90% سفارشی بوده خواستید که هیات مدیره شاخص بشه اما واقعا این متن حتی ارزش جواب هم نداره...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر