فهرست
آنالیز تیم چین؛ دیوار لرزان لیپی
آنالیز تیم چین؛ دیوار لرزان لیپی

آنالیز تیم چین؛ دیوار لرزان لیپی

آی اسپورت - فرداشب نود دقیقه برای رسیدن به نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا فرصت داریم. نود دقیقه تا شکست دادن چین و رسیدن به جمع 4تیم نهایی که آخرین بار سال ۲۰۰۴ به آن رسیده بودیم. هرچند سابقه تقابل‌های ایران و چین بعد از شکست برابر آنها در ضربات پنالتی سال ۲۰۰۴ همیشه به نفع ما بوده است، اما تیم مارچلو لیپی پیچیدگی‌های زیادی دارد که می‌تواند در لحظه‌ای کوتاه تمام حساب‌وکتاب‌ها را بهم بریزد.

ضعف دفاعی

ایتالیای مارچلو لیپی با قدرت دفاعی به قهرمانی در جام‌جهانی ۲۰۰۶ رسید. یوونتوس لیپی هم در دهه ۹۰با تکیه بر مدافعان و هافبک‌های تخریبگر بود که موفق شد آژاکس را در فینال لیگ قهرمانان اروپا پشت سر بگذارد و تنها قهرمانی بیانکونری را در اروپا طی سه دهه گذشته جشن بگیرد. اما شاگردان لیپی در 4دیداری که در این تورنمنت برگزار گرده‌اند، تنها برابر فیلیپین کلین‌شیت کرده‌اند و این نشانه خوبی برای اوضاع دفاعی تیم مرد ایتالیایی نیست

اساتید کامبک

هیچکدام از تیم‌های بزرگ حاضر در جام ملت‌های آسیا، کامبک نزده‌اند. اما چین لیپی دوبار در جریان مسابقه عقب افتاده و موفق شده بازی باخته را تبدیل به برد کند. حذف تایلند و برگرداندن نتیجه برابر قرقیزها ثابت می‌کند چین ظرفیت روحی بالایی دارد.

غیبت ستاره‌ها

فنگ ژیائوفنگ مدافع ۳۳ ساله گوانژو که ستون اصلی تیم چین در قلب دفاع بود، به دلیل محرومیت بازی با ایران را از دست داد. اما این تنها خبر بد برای تیم زردها نیست. آنها دیگر مدافع اصلی تیم، ژانگ لین‌پنگ را هم از دست داده‌اند. مدافع راست ۲۹ ساله‌ای که مانند دیگر بازیکن محروم چین در گوانژو اورگرانده بازی می‌کند.

پیرمردها یا باتجربه‌ها

اصولا تیم‌های مارچلو لیپی چندان رابطه‌ای با جوانگرایی ندارند و پیرمرد ایتالیایی ترجیح می‌دهد در تورنمنت‌های حساس به بازیکنان باتجربه اعتماد کند. آنها با میانگین سنی حدود 30سال پیرترین تیم حاضر در امارات لقب گرفته‌اند.

مدال

۳    
آی اسپورت
2019-01-23 14:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر