فهرست
مقایسه گروه های مقدماتی جام جهانی در آسیا/ تفاوتی نیست
مقایسه گروه های مقدماتی جام جهانی در آسیا/ تفاوتی نیست

مقایسه گروه های مقدماتی جام جهانی در آسیا/ تفاوتی نیست

آی اسپورت- گروه اول مقدماتی جام جهانی سخت تر است یا گروه دوم؟ این سوال، حالا دستاویز منتقدان کی روش شده است. آنها تا دیروز از زیبا بازی نکردن می گفتند و حالا که تیم ملی این خصلت را هم به نمایش هایش افزوده، به سخت تر بودن گروه دیگر اشاره می کنند. اما اگر نگاهی کمی دقیق تر به چیدمان این دو گروه داشته باشیم، متوجه می شویم اگر گروه تیم ملی فشردگی بیشتری نداشته باشد قطعا از گروه دیگر آسان تر نیست و این موضوع، مستمسک جدید منتقدان کی روش است.

 

امتیاز: مجموع امتیازاتی که در گروه اول مقدماتی جام جهانی بعد از 4 هفته و برگزاری 12 بازی رد و بدل شده است، 34 امتیاز است. این دقیقا همان امتیازی است که در گروه دوم وجود دارد. اگر گروه دوم سخت تر بود، قطعا بایستی نزدیکی بیشتری بین تیمها وجود می داشت و همین دلیلی می شد برای افزایش تساوی ها و کمتر شدن امتیازات.

 

برد و باخت: اگر برابری امتیازات را قبول نکنیم، آنالیز برد و باخت ها هم یکسان است. در گروه تیم ملی، 10 بازی از 12 بازی برنده داشته و تنها دو بازی مساوی شده است. دقیقا در گروه دیگر هم این اتفاق رخ داده؛ 10 تیم برنده داریم و دو تقسیم امتیاز.

 

فشردگی:  در صدر هر دو گروه، تیمهای 10 امتیازی قرار گرفته اند؛ ایران در گروه اول و عربستان در گروه دوم. تیم سوم هر دو گروه 7 امتیازی است یعنی ژاپن و کره جنوبی. تیمهای پنجم هر دو گروه هم 3 امتیازی هستند یعنی قطر و عراق. تیم دوم گروه ایران، ازبکستان 9 امتیازی است درحالیکه این عنوان در گروه دیگر به استرالیای 8 امتیازی می رسد و این یعنی گروه اول، فشرده تر است. اگر ملاک تیم چهارم باشد، فشردگی گروه دیگر بیشتر است چون امارات 6 امتیازی را دارد و نه سوریه 4 امتیازی را. امتیاز نداشتن یکی از تیمهای گروه دوم یعنی تایلند در مقایسه با یک امتیازی بودن چین قعرنشین را هم می تواند دلیلی بر فشردگی و پراکندگی بیشتر قدرت گروه تیم ملی دانست.

 

۹    
آی اسپورت
2016-10-12 19:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر