فهرست
رکورد تاریخی لیگ قهرمانان در انتظار آنسو فاتی
رکورد تاریخی لیگ قهرمانان در انتظار آنسو فاتی

رکورد تاریخی لیگ قهرمانان در انتظار آنسو فاتی

آی اسپورت - آنسو فاتی در بازی با بتیس یک ربع به میدان رفت و دومین بازیکن جوان تاریخ بارسا لقب گرفت. او سپس با گلزنی برابر اوساسونا جوان ترین گلزن تاریخ بارسلونا شد و درخشش خود را در بازی با والنسیا نیز تکرار کرد. در دیداری که یک گل زد و یک پاس گل نیز داد. فاتی بهترین بازیکنی است که پس از دوران گواردیولا از لاماسیا وارد تیم اول بارسلونا می شود.

او به احتمال فراوان فردا شب در بازی برابر بروسیا دورتموند در هفته اول لیگ قهرمانان نیز فرصت بازی کردن پیدا خواهد کرد و این شانس را دارد تا به جوان ترین بازیکن بارسا در لیگ قهرمانان بدل شود و رکورد بویان کرکیچ را بشکند. بویان تا به امروز با 17 سال و 22 روز، جوان ترین بازیکن تاریخ بارسا در لیگ قهرمانان است. او سال 2007 برابر لیون اولین بازی خود در این تورنمنت را تجربه کرد و پس از بویان نیز مسی قرار دارد که با 17 سال و 166 روز در سال 2004 برابر شاختار اولین بازی خود در لیگ قهرمانان را انجام داد.

آنسو با 16 سال و 351 روز، می تواند فردا این رکورد را به خود اختصاص دهد اما رکورد لیگ قهرمانان از این حیث در اختیار سلستین بابایارو است که 23 نوامبر 1994 با 16 سال و 105 روز برای اندرلخت مقابل استوا بخارست به میدان رفت.

آنسو اما می تواند رکورد جوان ترین گلزن لیگ قهرمانان را به خود اختصاص دهد. در فرمت فعلی لیگ قهرمانان رکورد در اختیار پیتر اوفوری کوایه است که فصل 98-1997 با 17 سال و 195 روز برای المپیاکوس گلزنی کرد.

در فرمت قدیمی اما ولادیمیر لوبانسکی با 16 سال و 285 روز برای کورنیک زاگرب در سال 1963 موفق به گلزنی شد و دستیابی به آن برای آنسو غیرممکن است. آنسو اگر فردا برابر دورتموند گلزنی کند، در فرمت جدید لیگ قهرمانان رکوردی جدید و تاریخی را به ثبت خواهد رساند.

 

۱    
آی اسپورت
2019-09-16 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر