فهرست
۵ استقلالی در امارات: جدایی نزدیک است؟
۵ استقلالی در امارات: جدایی نزدیک است؟

۵ استقلالی در امارات: جدایی نزدیک است؟

آی اسپورت - باشگاه استقلال با انتشار خبری برای فصل بعد سقف پرداختی تعیین کرده است. اعلام شده به هیچ بازیکنی بالاتر از یک و نیم میلیارد تومان دستمزد پرداخت نمی‌شود. یقینا باشگاه استقلال با این سیاستگذاری برای جذب بازیکنان جدید به بن بست خواهد خورد وبسیاری از ستاره های این تیم با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی حاضر نمی‌شوند با چنین ارقامی با استقلال قرارداد منعقد کنند. بدون شک بازیکنان استقلال -آنها که می‌توانند ترانسفر شوند- برای گذران زندگی خودشان هم که شده ابتدا قراردادهای خارجی خود را مورد بررسی قرار می‌دهند واستقلال را که سقف قراردادش را یک و نیم میلیارد تعیین کرده، رها خواهند کرد. هیچ بعید نیست که وریا غفوری، علی کریمی و روزبه چشمی اولین جدا شده های استقلال فصل نوزدهم باشند. بازیکنانی که بعد از مراجعت کاروان آبی‌ها از امارات، همراه دیگر بازیکنان دیده نشدند ودر امارات ماندند. درباره وریا غفوری شنیده می‌شود که با یک تیم قطری در حال مذاکره است واحتمالا آن تیم همان تیمی است که طارق همام را هم می‌‌خواهد.

بحث جدایی روزبه چشمی هم از مدت‌ها قبل مطرح بود و این بازیکن عزمش را جزم کرده تا از استقلال به تیم دیگری برود، مگر آنکه سران باشگاه استقلال تصمیم به افزایش دستمزد این بازیکن بگیرند. البته به دلیل حاشیه هایی که در طول فصل هجدهم پیرامون این بازیکن را گرفت، بعید است که خودش هم تمایلی به ماندن در استقلال داشته باشد. دیگر بازیکنی که بیم جدایی اش می‌رود واو نیز به مانند دو بازیکن دیگر در امارات مانده تا احتمالا مذاکراتی برای جدایی داشته باشد، علی کریمی است. کریمی پیشتر یکی از لژیونرهای فوتبال ایران هم بود واز جمله بازیکنانی است که در لیگ های خارج خواهان دارد. اینکه مقصد کریمی قطر است یا ترکیه و یا کشور دیگری مشخص نیست اما ماندن او در امارات نمی‌تواند بی ربط با تعیین تکلیفش برای آینده باشد.

این وضعیت درحالی احتمال جدایی ستاره‌ها از استقلال را قوت می‌بخشد که باشگاه استقلال در مذاکراتی که با وریا غفوری و علی کریمی داشت به آنها اعلام کرد هرچه زودتر پاسخ نهایی خود را اعلام کنند. وریا پاسخگویی را به هفته آینده موکول کرده و علی کریمی هم یک هفته فرصت خواسته است اما حقیقت این است که باشگاه استقلال با آن پیشنهادهای مالی نمی‌تواند به حفظ ستاره‌هایش خوشبین باشد و احتمالا آنها این تیم را ترک خواهند کرد. نام کریمی، چشمی و وریا را در ذهن داشته باشید. این 3 نفر احتمالا هواداران استقلال را در نقل و انتقالات شوکه خواهند کرد مگر آنکه باشگاه استقلال سر کیسه را شل کند.

سرنوشت مبهم ایسما و پاتوسی

سقفی که باشگاه استقلال برای بازیکنان خود تعیین با ارزش گذاری ریالی اش به رقمی بیش یا در همان حوالی ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. اگر دلار را ۱۴ هزار تومان در نظر بگیریم که این رقم قدری از ۱۰۰ هزار دلار تجاوز می‌کند اما اگر دلار ۱۵هزار باشد که آن یک و نیم میلیاردتومانی که باشگاه استقلال در نظر گرفته دقیقا ۱۰۰ هزار دلار خواهد شد که چنین رقمی برای بسیاری از بازیکنان استقلال به خصوص خارجی ها قابل قبول نیست و باید جدایی آن ها را قطعی دانست. گادوین منشا و پیش تر طارق همام جدایی خود از استقلال را اعلام کرده بودند و اکنون نیز صحبت از جدایی اسماعیل گونسالوس است. هیچ بعید نیست که مذاکرات با پاتوسی هم به بن بست بخورد.

ایران ورزشی

۷    
آی اسپورت
2019-05-22 22:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر