فهرست
خشم والورده؛ مقصر بود؟
خشم والورده؛ مقصر بود؟

خشم والورده؛ مقصر بود؟

آی‌اسپورت- کسانی که والورده را می‌شناسند، می‌دانند که او سعی می‌کند تا حد ممکن عصبانی نشود اما در المپیکو هیچ چیزی سر جایش قرار نداشت. ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در وقت استراحت بین دو نیمه بازی با رم به شدت از عملکرد بازیکنانش شاکی بوده است.

آبی اناری‌ها که فصلی رویایی را سپری می‌کردند و هواداران این تیم به دنبال تجربه سومین سه گانه تیم شان بودند، در المپیکو غافلگیر شدند و با تحمل شکست سه بر صفر برای سومین فصل متوالی از راهیابی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازماندند. پس از این بازی انتقادات فراوانی از والورده صورت گرفت و بسیاری وی را مسئول نمایش ضعیف بارسا قلم‌داد کردند اما به نظر خود او هم از بازی تیمش عصبانی بوده است. کسانی که والورده و روحیاتش را می‌شناسند، می‌دانند که او ترجیح می‌دهد تا حد ممکن عصبانی نشود و نکات لازم را با گفت‌وگو و آرامش به بازیکنانش منتقل کند اما پس از شکست ۱-۰ در نیمه اول مقابل رم، خون او به جوش آمده و در رخت‌کن سعی می‌کند بازیکنانش را به خودشان بیاورد. والورده در رختکن گفته:

«در نیمه اول یک تیم تلاش و رقابت کرد اما یک تیم نه. هیچ کاری در زمین نکردیم. هیچ کدام از کارهایی که باید می‌کردیم هم انجام نشد. رم به ما اجازه بازی نمی‌دهد اما خودمان هم در بازیخوانی بد بودیم. خوش شانس بودیم که فقط یک گل خوردیم اما مشخص است که از نظر شما یک باخت 1-0 در نیمه اول یعنی آنها نمی‌توانند ما را حذف کنند. ما باید و باید به مرحله بعد صعود کنیم.»

والورده به وضوح نمایش منفعلانه تیمش را دیده بود که بازیکنانش به باخت حداقلی هم راضی بودند. چیزی که سرانجام گریبان‌گیر آنها شد و دو گل از ده‌روسی و مانولاس به قیمت حذف بارسا تمام شد. والورده پس از پایان بازی هیچ حرفی به بازیکنان نزد چون می‌دانست فرصتی برای جبران باقی نمانده است. بازیکنان هم هیچ اعتراضی به ارنستو و صحبت‌هایش نداشتند.

 

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2018-04-19 22:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر