فهرست
با چه معیاری هند میزبانی شایسته‌تر از پرسپولیس است؟
با چه معیاری هند میزبانی شایسته‌تر از پرسپولیس است؟

با چه معیاری هند میزبانی شایسته‌تر از پرسپولیس است؟

آی اسپورت - پرسپولیس طی سه فصل اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. به رغم تمام مشکلات باشگاهی در فوتبال ایران، محرومیت ها، پنجره های بسته، سخت گیری ها و مشکلاتی که وجود داشت، پرسپولیس به عنوان نماینده باشگاهی فوتبال ایران طی 3 فصل گذشته دو بار تا آستانه فتح مهم‌ترین جام باشگاهی قاره پیش رفت تا امروز یکی از شناخته شده ترین تیم ها در سطح آسیا باشد.

برهمین اساس باشگاه پرسپولیس با این پیش زمینه و ارائه کارنامه ای موفق طی سال های اخیر در آسیا، بر‌ای میزبانی از مرحله گروهی فصل 2021 پیشنهاد داد و با در نظر گرفتن تمام شرایط بدون هیچ نگاه رنگی و بیش از هر تیمی استحقاق گرفتن میزبانی را داشت اما باز هم اسیر مناسبات پشت پرده کنفدراسیون فوتبال آسیا و نگاه سیاست‌زده حاکم بر قاره آسیا شد.

بدون هیچ تردیدی خیلی ها با پیش کشیدن بحث امکانات و فراهم کردن سخت‌افزارهای لازم شاید این ادعا را به چالش بکشند اما نگاهی به امکانات فعلی باشگاه پرسپولیس می تواند پاسخ خوبی به این ادعا باشد. پرسپولیس به جز ورزشگاه آزادی، ورزشگاه دیگری را برای بازی موازی روز پایانی مسابقات مرحله گروهی معرفی کرده بود و این امکان را داشت تا برای تمام تیم های همگروهش یک زمین تمرین متناسب با امکانات کافی فراهم کند. به جز این پرسپولیس همچون بقیه باشگاه های سطح اول فوتبال ایران این قدرت را دارد تا در تهران سه هتل به روز و پنج ستاره را برای تیم‌های همگروه خود فراهم کرده و با جذب نیروهای متعهد و کاربلد تمام پروتکل‌های بهداشتی که در قطر پیاده شد را در تهران پیاده کند.

از هر زاویه ای که این موضوع مورد بحث قرار بگیرد، پرسپولیس حق بیشتری نسبت به گوا برای برگزاری میزبانی رقابت ها دارد و این سوال واقعا به جاست که هند و تیم تازه واردش به این سطح از رقایت های باشگاهی آسیا چه امکاناتی بیشتر از پرسپولیس داشته اند که به پرسپولیس و میزبانی ایران ترجیح داده شده اند؟

البته که این اتفاق ها در فوتبال اروپا هم رخ داده و یوفا در مقاطعی برخی از کشورهای کوچک تر و غیر مطرح را به عنوان میزبان انتخاب کرده اما در این صورت هم می توان این سوال را مطرح کرد که چطور بعد از انتخاب قطر به عنوان میزبان تمامی مسابقات در فصل قبل حالا میزبانی گروه های دیگر به امارات و عربستان داده شده و ایران و پرسپولیس را از حق میربانی محروم کرده و میزبانی به کشوری مثل هند واگذار شده است؟ اگر این رفتار با کشورهایی مثل عربستان و قطر و امارات هم می شد ایا مثل ایران و پرسپولیس این چنین سکوت کرده و از سهم و حق خود به راحتی می گذشتند؟

بدون هیچ تردیدی باشگاه پرسپولیس به واسطه نتایجی که در 3 فصل اخیر لیگ قهرمانان اسیا کسب کرده و با توجه به میرانی شایسته اش در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 شایسته ترین باشگاه در گروه پنجم بوده اما در حالی که هیچ نماینده ای از کشور عربستان در این گروه حضور ندارد این حق به تیم ناشناخته گوا داده شد.

به نظر می رسد باز هم مناسبات سیاسی دلیل انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده که طی چند سال اخیر نشان داده یکی از سیاست زده ترین کنفدراسیون های قاره ای است. تا اندازه ای که AFC به راحتی مدعی می شود تیمی از هند که برای اولین بار به رقابتهای معتبر لیگ قهرمانان حضور پیدا کرده، میزبان شایسته تری نسبت به پرسپولیسی است که یکی از پرطرفدارترین تیم‌های قاره محسوب شده و یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های غرب آسیا در سال های اخیر بوده است.

طرفداری

۹ ۱  
آی اسپورت
2021-03-13 23:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۰۹
حالا چرا از بازی بیرون خانه ترسیدیدد ؟ یعنی از هند هم می ترسید ؟ اهان یادم رفتیکبار به محمدان بنگلادش باختید و حذف شدید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر