فهرست
سکوت یحیی شکست؛ دشمن خودی هم داریم
سکوت یحیی شکست؛ دشمن خودی هم داریم

سکوت یحیی شکست؛ دشمن خودی هم داریم

آی اسپورت - سرمربی تیم پرسپولیس امروز پس از چند روز سکوت درباره اتفاقات چند روز اخیر واکنش نشان داد و به صورت تلویحی از شجاع خلیل زاده حمایت کرد و انتقادات تند و تیزی علیه رسول پناه انجام داد تا نشان داده شود رابطه‌ی این دو به تیره‌ترین حالت ممکن رسیده است. در زیر مصاحبه یحیی گل محمدی را می خوانید.

 

دشمنان زیادی داریم؛ چه خودی چه غیرخودی!

از روزی که بعد از بازی‌های لیگ قهرمانان از قطر به تهران بازگشتیم تا امروز، عده‌ای حاشیه وارد تیم‌مان کرده‌اند. پرسپولیس دشمنان قسم‌خورده زیاد دارد؛ چه خودی و چه غیرخودی. آنها دوست ندارند تیم قهرمان شود و این چیزی است که در این چند وقت به ما ثابت شده است. در این شرایط این افراد جو را علیه بازیکنان کرده‌اند. ولی همین بازیکنان بودند که با از خودگذشتگی، غیرت و دست‌های خالی و علیرغم مشکلات موجود تیم را به فینال رساندند. مشکلات را پشت سر گذاشتیم و توانستیم با اتحاد به فینال آسیا راه پیدا کنیم. اصلی‌ترین عامل در این مسیر بازیکنان و البته حمایت هواداران بوده که به ما انرژی و انگیزه دادند که بتوانیم مبارزه کنیم.

 

 اعتماد به بازیکنان را از دست ندهید

متأسفانه عده‌ای در فضای فعلی مشکلات را بر دوش بازیکنان گذاشتند و آنها را مقابل هواداران قرار دادند. از هواداران می‌خواهم هوشیار باشند و بدانند کادر سختکوش تیم و بازیکنان باغیرت برای اعتلای نام و برافراشتن پرچم پرسپولیس از جان مایه گذاشتند. از هواداران عزیز به عنوان یک عضو تیم می‌خواهم هیچوقت اعتماد خود به بازیکنان را از دست ندهند چراکه رسیدن به فینال بدون آنها امکان‌پذیر نبود. این بازیکنان نه تنها تاریخ‌سازی کردند بلکه غیرت، تعصب و عشق به پرسپولیس و هوادارش را معنا کردند. دیدیم که آنها سرشان را جلوی توپ گذاشتند، با همه وجودشان بازی کردند و بعد از بازی نای راه رفتن نداشتند. باید قدر این بازیکنان را بدانیم و هوشیار باشیم که مبادا ذره‌ای شکاف ایجاد شود.

 

در حفظ احترام بازیکنان کوتاهی شد

از حدود چهار ماه پیش من در رابطه با حفظ و تمدید با بازیکنان صحبت‌هایی داشتم ولی متأسفانه این موضوع به روزهای آخر موکول شد که کار از کار گذشته بود. در نهایت هم دو بازیکن خوب تیم رفتند و تکلیف یکی دیگر مشخص نشده. حرف برای گفتن زیاد است اما در یک کلمه در حفظ احترام بازیکنان و بستن قرارداد با آنها کوتاهی‌هایی شد، در حالی‌که می‌شد بهتر کار را به سرانجام رساند.

 

شجاع اصطلاحا بریده بود

دو ماه پیش شجاع برای درست کردن قراردادش چند بار به باشگاه رفت ولی هیچ اهمیتی به او ندادند. در دوحه ناراحت و بهم ریخته بود و می‌گفت به پیام‌های من هم حتی جواب نمی‌دهند. این اواخر هم جو به شدت علیه او شده بود و برخی حرف‌ها و مصاحبه‌ها هم اذیتش می‌کرد. بازیکن جوان است، عصبی شده و اصطلاحا بریده و  تصمیم گرفته و موقعی برای برطرف کردن مشکلش اقدام کردند که دیگر کار از کار گذشته بود.

 

بازیکنانم یک چهارم بازیکنان بی‌افتخار هم پول نگرفتند

بعد از راه یافتن به فینال آسیا بازیکنان تصور می‌کردند به وعده‌ها عمل می‌شود. آنها روی پرداختی‌ها حساب باز کرده بودند و این حق آنهاست که پیگیر مسائل مربوط به قراردادشان باشند. خیلی از مبالغ در قراردادهای بازیکنان ما یک چهارم قراداد بازیکنانی است که هیچ افتخاری به دست نیاورده‌اند. کمترین کاری که می‌شد برای بازیکنان ما کرد این بود که هرچه سریع‌تر قراردادهایشان تنظیم و به تعهدات پرداختی عمل شود. ما هفت بازیکن جدید گرفتیم که بعضی از آنها حتی یک درصد هم پول نگرفته‌اند. حتی هیچ کدام از آنها هم موقع معارفه در باشگاه و یا حضور در تمرین پولی نگرفتند و به عشق پرسپولیس و احترام به بنده و روی قولی که طبق گفته مسئولان به آنها دادم آمدند سر تمرین و دیروز از یکی دو نفرشان که پرسیدم مطلع شدم اصلا ریالی نگرفته‌اند.

 

پول ندارید حداقل احترام بازیکنان را حفظ کنید

واقعا شرمنده بازیکنانی هستم که پوکر را رقم زدند و اخیرا جو علیه آنها شد یا بچه‌های جدید که برخی‌شان دریافتی نداشته‌اند یا دریافتی کم داشته‌اند. آیا یک‌کلام از این مسائل گفته شده که هوادار اینها را بداند و از آنها تقدیر کند یا فقط علیه بازیکنان تاریخ ساز و حماسه ساز تیم به طرق مختلف جوسازی شده؟ من اینها را نگویم چه کسی از حقانیت بازیکنان دفاع کند. صبر بازیکنان فصل گذشته در قبال برخی مسائل یا ورود نفرات جدید به پرسپولیس تنها بخاطر افتخار پوشیدن این لباس و لطفی بود که به من داشته‌اند. از همه آنها بخاطر عملکرد خوبشان و صبر و غیرت‌شان تشکر می‌کنم. نمی‌خواهم به جزئیات بپردازم اما قرار بود زمان نقل و انتقالات چهار میلیارد برای گرفتن بازیکن کنار گذاشته شود ولی عملا این اتفاق نیفتاده و بازیکنان ما مشکلات مالی دارند. این حداقل یک بودجه برای ورود به نقل و انتقالات است و می‌گویم اگر مشکل مالی هست حداقل احترام‌شان را حفظ کنیم نه اینکه طوری رفتار شود که فضا علیه‌شان شود.

 

از هیئت مدیره می‌خواهم به اتفاقات ورود پیدا کند

این مشکلات باید هرچه سریع‌تر برطرف شود. در ضمن باید به تعهدات در برابر بازیکنان قدیمی عمل و نسبت به تسویه حساب با آنها اقدام شود. بازیکنان هم مشکلاتی دارند و روی قول‌هایی که داده شده حساب کرده‌اند و حقشان است که دستمزد زحماتشان را دریافت کنند و این کمترین کاری است که باشگاه باید برای آنها انجام دهد. من از هواداران می‌خواهم آگاه و هشیار باشند که برخی‌ها برنامه‌ریزی شده تلاش می‌کنند که جو را علیه بازیکنان کنند و تقصیرها را گردن آنها بیندازند. این بازیکنان با تمام وجود و با غیرت و ‌تعصب تلاش کردند و نمی‌توان تاریخ‌سازی آنها را فراموش کرد. چنین موضع‌گیری‌هایی علیه بازیکنان انصاف نیست. در حال حاضر باید همدلی و همبستگی ما بیشتر از قبل باشد و هیچوقت نباید بین هواداران، بازیکنان و کادرفنی کوچکترین شکافی وجود داشته باشد. در پایان از آقای رغبتی بابت تلاش و همکاری زیادی که برای بستن قراردادها داشتند تشکر می‌کنم و از هیات مدیره هم درخواست دارم به برخی اتفافات ورود کنند و نگذارند لطمه بیشتر به تیم وارد شود.

۱ ۷  
آی اسپورت
2020-10-22 19:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
اسمان
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۱۹:۱۹
اقای گل محمدی تمامی حرفات درست.ایا درسته بازیکنی که قرارداد داره یهو بیاد بگه یا قراردادمنو زیادکنین یا من میرم.بازیکنی که با یک موفقیت دنبال افزایش قراردادشه.این بازیکن بره بهتره.مگه رونالدو در رئال دنبال افزایش قراردادنبود.مسولین تیم قبول نکردن و ایشون ازتیم رفت.شجاع از وقتی رفته بودین قطر دنبال رفتن بود.ضمنا شما که در جریان هستین مدیرعامل هرچی پول در میاره.یا بدهی میده.یا به بازیکنان.در این شرایط کشور ازکجابیاره.
مهدی
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۱۹:۲۵
چی میگی
دستای خالی؟؟؟
لنگیا خیلی هوچیگرم
۲
عبدالناصر
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۰:۱۹
حفظ احترام بازیکنی مثل انصاری بر شما هم واجب است جناب سرمربی ،امثال خلیلزاده همیشه در افراط و تفریط بوده اند.
۹
اقلیت تاس
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۰:۵۴
وزیر بیشرف و همفکرانش خوب کمر به نابودی افتخار ایران بستن..فضای رسانه ای هم لال شدن و دیگه از توهم های همیشگی قلم نمیزنن
۵
عبدالناصر
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۲:۰۷
رسول پناه مدیر نالایق ، که بنظرن اینطور هم نیست ولی شما بازیکنها هم دیگه شورشو درآوردید ـ به سخره گرفتید همه چیو
اقای گل محمدی کلن داری اشتباهی میری
مردم محتاج نون شب هستند بعدش این بازکنان ....
۴
عبدالناصر
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، ۲۲:۱۰
بازیکن ۳۲ ساله در تیمهای بزرگی مثل منچستر قراردادشو یک ساله تمدید می کنند بعد این اقای مثلا متعصب در این سن و سال شروع عشوه و ناز کردنشه .... خوش اومدی متعصب ـ پرسپولیس با رفتن گنده تر از شماها هم پرسپولیس میمونه
۴
اقلیت تاس
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹، ۰۹:۱۰
هواداران مثلا فهمیده پرسپولیس که اینجا اظهار فضل کردن و منصفانه و عقلانه به قضیه نگاه کردن اصلا پرسپولیسی نیستن،اینها خوشی زده زیر دلشون و تریپ باشگاه پرستی و اخلاق برداشتن.اینقدر احمق هستن که جریان پشت این قضایا را نمیبینن.از خنده های رسول پناه در فیلمهایی که پشت سر هم به صورت تصادفی بیرون میان، از هیئت مدیره ۲ نفره بیکار،از ایجاد اختلاف بین سرمربی و هوادار و بازیکن و هوادار، پرداخت نکردن طلب کامل برانکو با این همه درآمد، اگر حق شجاع و سایر همتیمیهاش دریافت پول خوب نیست پس حق کی هست؟؟؟ همیشه ناکامان بی افتخار که هر سال با بازی رسانه ای وزیرپرسپولیسی کلی امتیاز و آپشن و پول میگیرن؟ البته از اون بیشرف که نونش در واژه وزیرپرسپولیسی بودنه انتظاری بیش از این نمیره..ولی از شمای مثلا هوادار انتظار نمیره اینقدر ساده لوحانه با این قضیه برخورد کنید،چرا باید پوکرکننده ایران و فینالیست آسیا اصلا مشکل داشته باشه؟؟؟ چرا باید مهره های اقتصادی در مدیریت کیسه باشه و بیشرفی مثل رسول پناه مدیر پرسپولیس بشه؟؟ چرا باید ستاره ها فراری داده بشن؟ برانکو و کالدرون فراری بشن؟ ضربه آخرشون هم فراری دادن یحیی هست...وضع مملکت همیشه همین بوده،کسانی که ناله میکنن زحمت میکشیدن فوتبالیست میشدن تا میلیاردی پول بگیرن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر