فهرست
خط دفاعی بحران‌زده لیورپول
خط دفاعی بحران‌زده لیورپول

خط دفاعی بحران‌زده لیورپول

آی‌اسپورت- یورگن کلوپ حتماً به این فکر می‌کند که چرا تا این حد بدشانس شده است. برای مدتی طولانی، او لبخند طرفداران لیورپول را می‌دید، اما حالا با اخم و ناراحتی آنها روبه‌رو است. مشکل هم ارتباطی به نتایج این تیم ندارد. لیورپول این هفته در لیگ قهرمانان دوباره پیروز شد و توانست میتیلند را در اولین بازی خانگی‌اش در آنفیلد در این فصل اروپا شکست دهد، اما این پیروزی بهای سنگینی داشت. 

مشکلات لیورپول در پست دفاع میانی آشکار است و حالا فابینیو هم مصدوم شده است. این بازیکن برزیلی به‌دلیل مصدومیت سایر مدافعان لیورپول به عقب‌تر رفته و در قلب خط دفاعی قرار گرفته بود، اما تنها ۲۸ دقیقه در میدان دوام آورد و مصدوم شد. او به زمین افتاد، سرش را تکان داد و پشت پای راستش را گرفت. آیا مشکل او از ناحیه همسترینگ است؟ کلوپ گفت: «او گفت می‌توانسته به بازی ادامه دهد، اما قدرت استارت زدن را نداشته است، به همین دلیل هم تعویض شد. باید ببینیم چه می‌شود. همه چیز بعد از معاینات مشخص خواهد شد.»
ویرجیل فان‌دایک ماه‌ها غایب خواهد بود و یوئل ماتیپ هم که ۱۰ روز پیش در بازی با اورتون به میادین برگشته بود، در همان مسابقه آسیبی نامشخص دید و در تمرینات شرکت نکرده است. به این ترتیب گزینه‌های دفاعی لیورپول بسیار اندک هستند. 

در حال حاضر تنها مدافع بزرگسال آماده لیورپول، جو گومز است. لیورپول حالا باید این ملی‌پوش انگلیسی را پیش از بازی شنبه با وستهم در پر قو نگه دارد. گومز در ادامه بازی لیورپول با میتیلند در کنار ریس ویلیامز قرار گرفت؛ بازیکن ۱۹ ساله‌ای که در آکادمی لیورپول پرورش یافته است. او فصل گذشته را به‌صورت قرضی در تیم کیدرمینستر در لیگ ملی شمال گذراند که دسته ششم فوتبال انگلیس است. 

ویلیامز روز شنبه برای تیم زیر ۲۳ ساله‌های لیورپول با هدایت بری لوتاس مقابل چلسی بازی کرد و گل هم زد، اما سه روز بعد آزمون اصلی او فرا رسید. او البته سابقه بازی در لیگ قهرمانان را داشت و در روز نخست در آخرین دقایق بازی با آژاکس به میدان رفته بود، اما این آزمون بسیار بزرگتری برای این بازیکن نوجوان بود. البته ویلیامز خوب کار کرد. سبک بازی او تا حدی یادآور فان‌دایک است. این مدافع در کار با توپ خونسرد است، در هوا خوب می‌جنگد و با اعتماد به نفس پاس می‌دهد. او همچنین به گفته مسئولان آکادمی و هم‌تیمی‌هایش، در زمین ارتباط کلامی فوق‌العاده‌ای با هم‌تیمی‌هایش دارد. 

به نظر می‌رسد لیورپول فعلاً به او نیاز خواهد داشت. آنها پس از بازی با وستهم در لیگ، سه‌شنبه هفته آینده در خانه آتالانتا بازی خواهند داشت. بعد از آن نوبت به دیداری می‌رسد که همه‌شان منتظرش بوده‌اند؛ یعنی بازی در ورزشگاه اتحاد با منچسترسیتی. شاید فابینیو تا آن هنگام به میادین برگشته باشد. شاید مشکلات ماتیپ هم برطرف شده باشد. شاید هم بازگشت هافبک‌هایی مانند تیاگو آلکانتارا و نبی کیتا باعث شود کلوپ بتواند یک هافبک دیگر را در مرکز خط دفاعی بازی بدهد؛ مثلاً جوردن هندرسون.

در هر حال اینها مسائلی هستند که نباید در این برهه از فصل مطرح می‌شدند. کمتر از دو ماه از آغاز یکی از پرچالش‌ترین فصل‌های لیورپول گذشته و آنها مجبورند به این فکر کنند که چه بازیکنی را در خط دفاع قرار دهند. آنها البته به نتایج خوبی رسیده‌اند و توانستند آژاکس را هم در روز نخست ببرند. کلین‌شیت لیورپول مقابل میتیلند باعث رضایت کلوپ شده است؛ همچنین خبر تساوی دو بر دو آتالانتا با آژاکس در ایتالیا. یک نتیجه مثبت در برگامو در هفته بعد باعث می‌شود لیورپول بخت خوبی برای صعود از گروهش داشته باشد. مصدومیت‌ها دردناک هستند، اما پیروزی‌ها بهترین مسکن‌اند. 

منبع: سایت گل

۲    
آی اسپورت
2020-10-30 10:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر