فهرست
۷۲ ساعت تا گران‌ترین تصادف لیگ
۷۲ ساعت تا گران‌ترین تصادف لیگ

۷۲ ساعت تا گران‌ترین تصادف لیگ

آی اسپورت – جمعه‌ای که از راه خواهد رسید، در ورزشگاه یادگارامام(ره) شهر تبریز شاهد بزرگ‌ترین تقابل مهاجمان لیگ خواهیم بود. جایی که تراکتور پرمهره با تیمی کهکشانی رخ در رخ استقلالی قرار می‌گیرد که از نظر مهره بعد از نقل و انتقالات نیم‌فصل بی‌شباهت به میزبانش نیست. تقابل تراکتور-استقلال درواقع ضیافت به یادماندنی گران‌ترین مهاجمان لیگ ایران است. جایی که صف عریض و طویلی از گلزن‌های تراکتور مقابل مدعیان گلزنی تازه از راه رسیده استقلال قرار می‌گیرند.

تراکتور ازهمان روز که اشکان دژاگه و مسعود شجاعی را به خدمت گرفت و توامان با استوکس و اروین نیز قرارداد بست و سوگیتای ژاپنی را هم به تور خود انداخت به گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران بدل شد. تیمی سرشار از بازیکنان نامی. به این اسامی باید کوین کونستانت را هم اضافه کرد. مهاجمی فرانسوی-گینه‌ای با کوله‌باری از تجربه که البته هنوز در ترکیب تبریزی‌ها دیده نشده است، اما هیچ بعید نیست که ظهر جمعه این بازیکن را برای نخستین بار در ترکیب سفید و قرمزپوشان ببینیم.

رویارویی استقلال و تراکتورسازی همه نگاه‌ها را معطوف به خط حمله دوتیم کرده است و شاید این دیدار، یکی از پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ دو تیم نیز لقب بگیرد. یقینا استقلال با وجود آنکه از امتیاز میزبانی بهره نمی‌برد برای تکرار آن پیروزی پرگل نیم‌فصل نخست گام به تبریزمی‌گذارد و از خود انتظار دارد برای ماندن در کورس مدعیان قهرمانی از این بازی نیز سربلند بیرون بیاید و همه امتیازها را دشت کند.

وضعیت تراکتورسازی اما چیزی نیست که درهفته دوم لیگ هجدهم دیدیم و یقینا استقلال بازی دشوارتری را پیش رو خواهد داشت. آن روز که استقلال در ورزشگاه آزادی تراکتورسازی را با 3 گل درهم کوبید، نه دژاگه در فرم بدنی مطلوب بود و نه آنتونی استوکس. سوگیتا هم هنوز با فوتبال ایران هماهنگ نشده بود و دقایق قابل توجهی در ترکیب آن روز تیمش نبود. تراکتور اما به رغم آنکه نتایج آن چنان قابل دفاعی هم نگرفته اما امروز به تیمی قابل احترام‌تر از آن روزها بدل شده و با ارائه فوتبالی هجومی نیم‌نگاهی به قهرمانی هم دارد. تنها مسئله امروز تراکتور به اصطلاح بازی بگیر، نگیرش است. تراکتوری‌ها درهمین هفته شانزدهم با 3 گل نفت مسجدسلیمان را مغلوب کردند، اما یک هفته بعد به رغم آنکه از میزبان‌شان نساجی پیش افتادند اما در نهایت بازی را با تساوی تمام کردند. این وضعیت همواره در تراکتور وجود داشته و آنها با فراز و نشیب‌های بی‌موقع خود را از صدر جدول دور کرده‌اند.

با این حال لیکنز، مرد کهنه‌کار روی نیمکت تراکتور می‌داند که اگر بازی عصر جمعه مقابل استقلال را ببازد، شاید دیگر شانسی برای رسیدن به جام قهرمانی این فصل نداشته باشد، به همین دلیل او نیز برای آنکه شانس‌های تیمش را برای رسیدن به قهرمانی زنده نگه دارد، با همه قوا و صرفا ارائه یک بازی هجومی و قطارکردن تمام مهاجمان آماده‌اش گام به میدان رقابت با استقلال خواهد گذاشت. تردیدی نیست لیکنز در این بازی تکیه خواهد کرد به شم گلزنی اشکان دژاگه، استوکس و سوگیتا و در کنار این 3 نفر به تجربه شجاعی هم چشم خواهد دوخت. هرچند نباید نام کنستانت را هم از گوشه ذهن دور کرد. شاید جمعه‌ای که از راه می‌رسد شاهد اولین بازی این بازیکن در ترکیب تراکتور باشیم.

از آن سو نیز پیرمرد سردوگرم چشیده و مصمم باشگاه استقلال چشم انتظار گلزنی دوباره مهاجمانش است. مردانی که در بازی با پیکان بارقه‌های امید بسیاری در دلها ایجاد کردند. مرتضی تبریزی یقینا یکی از همین‌ها است و در کنار او باید گونکالوس و گادوین منشا را هم گمارد. مثلثی که از نظر فنی کم شباهت به مثلث هجومی تراکتورنیست. شفر اگرشانس بازی گرفتن از پاتوسی را هم داشته باشد بدون شک افکار لیکنز را به هم خواهد ریخت و به نوعی می‌تواند با این بازیکن به همتایش رودست بزند.

این مجموعه بازیکنان در کنار دیگر مردان هجومی استقلال که تعدادشان کم نیست، بازی عصرجمعه را به یکی از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ دو باشگاه بدل ساخته است. دیداری که هم از نظر فنی برای فوتبال ایران حائز اهمیت است و هم به لحاظ مالی که جذب بازیکنان برای مدیران هر دو باشگاه بار مالی بسیار سنگینی را به همراه داشته است.

روز عزای دروازه‌بان‌ها!

اما از زاویه دیگری هم باید به این تقابل نگریست. مهدی رحمتی و محسن فروزان در این بازی چه خواهد کشید؟ نام‌ها را دیدید؟ بسته نگه داشتن دروازه‌ها در مقابل این حجم از مهاجمان تشنه و باانگیزه کار بسیار سختی است و شاید رحمتی و فروزان یکی از پرمصیبت‌ترین تجربیات تاریخ دروازه‌بانی خود را سپری کنند. یقین داریم که این بازی فرصتی برای دواندن توپ در میانه زمین نخواهد بود و تمام درگیری‌ها به محوطه هجده قدم دو تیم ختم خواهد شد. گاهی هجده قدم تراکتورسازی و گاهی هجده قدم استقلال.

ایران ورزشی

۳ ۵  
آی اسپورت
2019-02-12 23:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
بغدادم از نوع بنجا پدر هوادارای کیسه
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۵۵
کیسه مفتضحانه میبازه
ایرانی
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۳۹
به امید خدا و با تلاش بازیکنان شایسته استقلال این بازی رو
با یک پیروزی خوب می بریم
۱
بابای کسری و دراکولا
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۴۱
با احترام به تیم خوب و شایسته تراکتورسازی
تیم استقلال برنده خواهد شد
۱
پرسپولیسی ام
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۳۰
خوب خدا روشکر مدارس تعطیله و آخرین سنگر سکوته هم نیست.یه سرچ درباره بیانیه پروانه سلحشوری درمورد استقلال کنید تا اوج حقارت و کوته فکری کسی که خودش رو بهترین می بینه دست یابید ،پروانه بیسواد این خاصیت فوتباله روزی تیمی صدر روزی نیست روزی میبره روزی هم میبازه،البته ما از شما توقع فهمیدن نداشتیم شما برو به ساخت ویلا و پرواز وی ای پی و موزه لوبر و گذراندن در هتل های لوکس ژاپن و روسیه،آره پروانه روسری گردن شما رو نشکست چرا و پرت و بیانیه مسخره ات کمرت و شکست
۱
...
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۴۲
الان کیسه کشا میان میگن بازیکن گرفتن با دوتا بوسه از لب های فتحی!
حالا تراکتور تیم خصوصیه کیسه از کجا میاره و اینطوری خرج میکنه وقتی پولش رو تا 4 سال اینده پیشخور کرده؟ کیسه امسال سهمیه هم نمیگیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر