فهرست
مادرید Vs پاریس؛ جنگ بر سر ستاره‌ها
مادرید Vs پاریس؛ جنگ بر سر ستاره‌ها

مادرید Vs پاریس؛ جنگ بر سر ستاره‌ها

آی‌اسپورت- جنگ جدید رئال مادرید و پاری ‌سن‌ ژرمن بر سر نیمار است. باشگاه ‌اسپانیایی می‌خواهد برای فصل آینده با مهاجم برزیلی قرارداد امضا کند و او در راس پروژه‌ مادریدی‌ها است اما تیم پاریسی می‌خواهد از قراردادی مهاجم برزیلی که تا تابستان ۲۰۲۲ ارزش دارد حفاظت کند. این‌ در حالی است که قرارداد گران‌ترین بازیکن جهان مبلغ آزادسازی ندارد. ناصر الخلیفه درباره علاقمندی رئال مادرید به مهاجم برزیلی گفت‌: نیمار هرگز در تابستان آینده پاری ‌سن‌ ژرمن را ترک نخواهد کرد او ۲۰۰۰ درصد در این تیم خواهد ماند.

بحث پول مطرح نیست باشگاه فرانسوی به هیچ وجه نمی‌خواهد وارد این قضیه شود و مذاکره کند. این آخرین تنش میان دو غول بزرگ بود که رقابتشان از سال ۲۰۱۳ در نقل‌ و انتقالات آغاز شد.

۱. رونالدو: "ناراحت هستم"

اولین تقابل میان دو باشگاه پس از پیوستن تمیم بن حمد آل ثانی (فرزند امیر سابق قطر) به پاری سن ژرمن اتفاق افتاد. رونالدو پس از دبل در دیدار برابر گرانادا در فصل ۱۳ – ۲۰۱۲ خوشحالی نکرد و در پایان بازی گفت‌: ناراحت هستم و رییس باشگاه دلیلش را می‌داند.

ساعاتی بعد اعلام شد که مهاجم پرتغالی از فلورنتینو پرس خواسته اجازه بدهد با پاری ‌سن‌ ژرمن قرارداد امضا کند. باشگاه فرانسوی به رونالدو یک پیشنهاد داده بود که دستمزد سالیانه‌اش با لیونل مسی برابر می‌شد. رییس باشگاه مادرید اجازه این کار را نداد و پس از آن روز برای تمدید قرارداد تلاش کرد که در نهایت در فصل بعد این اتفاق افتاد. ناصر الخلیفه به هدفش نرسید اما کاری کرد که باشگاه مادریدی تحت فشار قرار گیرد. این فشار هر سال بدتر از سال دیگر می‌شود. رونالدو خواسته قدیمی ناصر الخلیفه است.

۲. کارلو آنچلوتی با هفت میلیون یورو

ژوزه مورینیو با توفقی دو طرفه در فصل ۱۳ – ۲۰۱۲ رئال مادرید را ترک کرد. این اتفاق پس از یک سال و تنها با فتح سوپر جام ‌اسپانیا رخ داد. پرس پروژه‌ جدیدی را در نظر گرفت و با بازیکنان زیادی همچون دنی کارواخال، گرت بیل، ایسکو، یارامندی و ... قرارداد امضا کرد. او همچنین آنچلوتی را پیش روی خود می‌دید. باشگاه از گذشته علاقه‌مند به جذب سرمربی ایتالیایی بود اما قراردادهایش با میلان و چلسی این موضوع را به تاخیر انداخت. با این حال پاری ‌سن‌ ژرمن اجازه نداد مادرید به راحتی به هدفش برسد. یک سال از قرارداد سرمربی ایتالیایی باقی‌ مانده بود ( تابستان ۲۰۱۴) و باشگاه اجازه نداد پس از قهرمانی در لیگ یک فرانسه او باشگاه را ترک کند. خواسته آنچلوتی که با مادرید به توافق رسیده بود توسط پاری ‌سن‌ ژرمن به سرانجام نرسید. در نهایت پاری ‌سن‌ ژرمن اجازه داد سرمربی ایتالیایی با پرداخت هفت میلیون یورو توسط مادرید این باشگاه را ترک کند.

۳. مارکو وارتی اولین شکست

باشگاه مادریدی سعی داشت به همراه آنچلوتی، وارتی را نیز جذب کند و با پاری ‌سن‌ ژرمن در این رابطه مذاکره کرد. هافبک ایتالیایی در فینال زیر ۲۱ سال یورو ۲۰۱۳ درخشید با وجود این که ‌اسپانیا با حضور ایسکو، موراتا و یارامندی قهرمان شد. آن رقابت‌ها باعث شد مادرید به دنبال بازیکنان مستعد ‌اسپانیایی و خارجی باشد. دوناتی دی کامپلی، مدیر برنامه وارتی گفت‌: خبرهای زیادی در روزنامه‌ها خواندم و خوشحالم که باشگاه‌های بزرگی همچون رئال مادرید به دنبال جذب وراتی هستند.

پاری ‌سن‌ ژرمن سریع به ابراز علاقه مادرید واکنش نشان داد و قرارداد هافبک ایتالیایی را تا سال ۲۰۱۸ تمدید کرد و دستمزدش را افزایش داد. این در حالی بود که وراتی فکر می‌کرد چنین انتقالی صورت خواهد پذیرفت. او به رسانه‌ها گفته بود هر کسی دوست دارد با ایسکو هم‌بازی شود.

این برای نخستین بار بود که پاری ‌سن‌ ژرمن قدرت اقتصادی‌اش را مقابل دیگر باشگاه بزرگ اروپایی نشان داد. دی کامپلی اخیرا اظهار نظر جالبی درباره نیمار کرد و گفت‌: مهاجم برزیلی هرگز پاری ‌سن‌ ژرمن را ترک نخواهد کرد چون آنها در زندانی از طلا حبس هستند.

۴. آنخل دی ماریا در پاریس

در تابستان بعد (۲۰۱۴) پاری ‌سن‌ ژرمن بود که از مادرید یک بازیکن خواست. آنها قصد داشتند با دی ماریا قرارداد امضا کنند. هافبک آرژانتینی بهترین بازیکن فینال لیگ قهرمانان اروپا معرفی شد و همچنین نقش مهمی در تیم‌ ‌ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ داشت (در آن بازی‌ها آرژانتین نایب قهرمان و آلمان فاتح این بازی‌ها شد). با این حال دی ماریا به دلایل مختلفی می‌خواست از باشگاه جدا شود. او می‌دانست جایگاهش در خط حمله به گرت بیل رسیده است. از طرفی در منطقه‌ای بازی می‌کرد که مورد علاقه‌اش نبود و از باشگاه هشت میلیون یورو دستمزد درخواست کرد. مادرید دستمزدش را تا هفت میلیون یورو افزایش می‌داد اما این برای هافبک آرژانتینی کافی نبود و تلاش کرد به پاری ‌سن‌ ژرمن برود.

با این حال باشگاه فرانسوی توسط یوفا به خاطر رعایت نکردن فیرپلی مالی محروم شده بود و برای جذب بازیکن محدودیت داشت. آنها نتوانستند ۷۵ میلیون یورویی که مادرید برای این انتقال در نظر گرفته بود را بپردازند. در نهایت دی ماریا، مادرید را به مقصد منچستریونایتد ترک کرد چون رقم پیشنهادی باشگاه ‌اسپانیایی و دستمزد مورد نظر هافبک آرژانتینی را پرداخت. حضور دی ماریا در تیم انگلیسی کوتاه بود و او یک سال بعد همان طور که می‌خواست به پاریس رفت.

 

۵. کیلیان ام‌باپه پاریس را انتخاب کرد

تابستان گذشته آخرین تقابل دو باشگاه رقم خورد. عملکرد ام‌باپه با موناکو در فصل ۱۷ – ۲۰۱۶ باعث شد همه تیم‌های بزرگ قاره اروپا خواهان امضای قرارداد با او باشند. ابتدا مادرید تماس گرفت و خواستار بازیکنی شد که از کودکی طرفدار سفیدپوشان بوده و الگویش کریستیانو رونالدو است. با این حال پدر مهاجم جوان فرانسوی همه چیز را بر عهده داشت و نگران بود که حضور bbC مانع پیشرفت فرزندش شود. تنها جدایی یکی از سه مهاجم مادرید حضور ام‌باپه را در تیم ‌اسپانیایی ممکن می‌ساخت. حتی پیشنهاد دریافت سالیانه ۱۲ میلیون یورو نظر پدر مهاجم فرانسوی را عوض نکرد. در نهایت پاری ‌سن‌ ژرمن انتخاب ام‌باپه شد. باشگاه فرانسوی برای دور زدن فیرپلی مالی او را به صورت قرضی با پرداخت ۱۸۰ میلیون یورو خرید.

۴    
آی اسپورت
2018-01-31 17:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر