فهرست
راهکارهایی که اتلتیکو برای شکستن شاخ لیورپول نشان داد
راهکارهایی که اتلتیکو برای شکستن شاخ لیورپول نشان داد

راهکارهایی که اتلتیکو برای شکستن شاخ لیورپول نشان داد

آی اسپورت - تیم شکست‌ناپذیر لیگ برتر انگلیس برای دومین بار در فصل جاری در لیگ قهرمانان اروپا باخت تا نشان دهد هنوز حداقل به اندازه جام داخلی در اروپا به پیروزی عادت نکرده و به شکل صددرصد یک شخصیت اروپایی پیروز ندارد. در این بین تاکتیک اتلتیکومادرید برای برتری یک - صفر مقابل میهمانش لیورپول در دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم بی‌نقص بود. مردان سیمئونه با خوش‌شانسی و اشتباه بازیکن حریف، اولین حمله جدی خودشان را به گل تبدیل کردند و مطابق انتظار به شکل فعالی عقب‌نشینی کردند. منظور از شکل فعال عقب‌نشینی، دادن توپ و گرفتن فضا بود؛ آنچه لیورپول را به بازی در کناره‌ها کشاند و اتلتیکو با برتری عددی در این منطقه، اجازه حملات موثر را از میهمان گرفت.

بازی روانی

در این شرایط، بازی روانی بازیکنان اتلتیکومادرید روی مانه از طریق خطا و عصبی کردن او نتیجه داد و کلوپ از بابت آنچه «هدف قرار دادن اخراج مانه از سوی بازیکنان رقیب» دانست، بین 2 نیمه موثرترین مهره تهاجمی خودش را بیرون کشید. بیرون رفتن مانه و به میدان آمدن اوریگی، مدافعان اتلتیکومادرید را اندکی جسورتر کرد و در این بین، اسکار بهترین تعویض به حضور کاستا در میدان تعلق گرفت.

ضربه آخر به لیورپول

ورود کاستا به جریان بازی، نقش جدیدی از بازی او را به رخ کشاند. مهاجم اسپانیایی برخلاف عادت همیشگی درون محوطه جریمه پرسه نمی‌زد بلکه با سبک همیشه قدرتی خودش به عقب می‌آمد و در دفاع هم به تیمش یاری می‌رساند. او لطف همین قدرت بدنی توپ‌گیری کرد و از آن زمان حضورش در زمین، اتلتیکو بیش‌ترین بازه زمانی در اختیار داشتن توپ را  به چشم دید.  این راهکار آخرین ضربه را به لیورپول زد و در نهایت اتلتیکو در جو خاص «واندا متروپولیتانو» قوی‌ترین تیم حال حاضر اروپا را به زانو درآورد.

تیم کلوپ و کمبود شخصیت اروپایی

هر چند اتلتیکو دفاعی بازی کرد اما لیورپول با وجود در اختیار داشتن توپ حمله موثری انجام نمی‌داد و شوت درون چارچوب خاصی نداشت. این بازی بار دیگر راه برتری بر بهترین تیم حال حاضر اروپا و شکست‌ناپذیرهای لیگ برتر انگلیس را نشان داد؛ بستن منافذ، ایجاد ضدحمله‌های سریع و عقب نگه داشتن 3 مهاجم خطرناک لیورپول. قرمزهای آنفیلد در لیگ برتر انگلیس بردن را بلد هستند و متاثر از این موضوع، تشخص خاصی یافته‌اند اما در لیگ قهرمانان اروپا هنوز به این مرحله نرسیده‌اند و گرنه مانند ده‌ها مورد از فصل قبل تا فصل فعلی لیگ برتر انکلیس، می‌توانستند با ارائه بازی بهتر قفل دروازه اتلتیکو را باز کنند.

 نود

     
آی اسپورت
2020-02-19 20:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر