فهرست
برانکو: توقع داشتید شفر بگوید دربی را می‌بازد؟
برانکو: توقع داشتید شفر بگوید دربی را می‌بازد؟

برانکو: توقع داشتید شفر بگوید دربی را می‌بازد؟

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز (دوشنبه) تیمش در جمع خبرنگاران صحبت کرد. صحبت‌های او کلی طول کشید و درباره همه چیز هم حرف زد. از محرومیت مسلمان گرفته تا دربی و کری‌خوانی شفر. بخش‌‌های مهم حرف‌های سرمربی پرسپولیس را بخوانید:

شایسته صعود در جام حذفی بودیم

بار دیگر به بازیکنانم بابت عملکرد خوب‌شان در دیدار سخت با نفت تبریک می‌گویم. همه انتظار بازی راحتی را برای ما داشتند، اما دیدید چقدر بازی سختی بود. بازیکنان ما در بازی با نفت نهایت تلاش خود را به کار گرفتند و با شایستگی راهی مرحله بعد جام حذفی شدند و الان هم آماده برگزاری دربی بزرگ هستند.

واقعاً نمی‌دانم داستان محرومیت مسلمان چیست

امیری کمی درد دارد و آدام همتی هم وضعیتش نامشخص است. فرشاد احمدزاده را قطعاً در دربی نداریم و می‌دانید که مهدی طارمی هم محروم است. در مورد مسلمان هم یک چیز‌هایی شنیده‌ایم که نمی‌تواند بازی کند. واقعاً نمی‌دانم داستان چیست و فقط شنیده‌ایم که محروم است. باید ببینیم در مورد مسلمان تکلیف چه خواهد بود.

دربی ثروت فوتبال ایران است

خوشحالیم از اینکه یک دربی جذاب دیگر را تجربه می‌کنیم. این بازی همیشه از زیباترین بازی‌هاست و بازیکنان در طول فصل به خاطر حضور در این بازی تمرینات خود را با انگیزه بالا دنبال کرده و خود را آماده می‌کنند. به عقیده من دربی ثروت فوتبال ایران است.

توقع داشتید شفر بگوید ما دربی را می‌بازیم؟!

یک بازی در آلمان بود که شرایط تیم شفر بهتر بود و بازی را از تیم من بردند. اینکه او کری خوانده چیز عجیبی نیست. نکند شما توقع داشتید شفر بگوید ما دربی را می‌بازیم؟! به‌هرحال طبیعی است که شفر کری بخواند و این اصلاً عجیب نیست.

در دربی عملکرد بازیکنان در زمین خیلی مهم است

دربی همیشه شرایط خاص خود را دارد، اما عملکرد بازیکنان در زمین خیلی مهم است و در واقع آنها در زمین می جنگند. ما مربیان هم سعی می‌کنیم به بهترین شکل تیم‌مان را هدایت کنیم.

برای هر بازیکن غایب‌مان جانشین خوب داریم

برای هر بازیکن غایب‌مان جانشین خوب داریم و در واقع به تک تک بازیکنانی که داریم ایمان و اعتماد دارم. خوشبختانه نیمکت قوی و کادر قوی در اختیار داریم و نگرانی از این بابت وجود ندارد. به‌هرحال ما درگیر مسابقات لیگ قهرمانان بودیم و برنامه‌ بازی‌های‌مان متفاوت بود. این مسئله اگرچه برای ما مشکل‌ساز شده است، اما هیچ توجیه قابل قبولی نیست. محرومیت، مصدومیت و... این چیزها معنایی ندارد و همه باید با تمام وجودشان برای موفقیت در دربی تلاش کنند.

 محرومیت مسلمان هنوز به باشگاه ابلاغ نشده است

محرومیت مسلمان هنوز به باشگاه ابلاغ نشده و این موضوعی است که ما هم در رسانه‌ها با آن مواجه شدیم. با این حال فرقی به حال ما ندارد، چون هر بازیکنی که به زمین می‌رود و در ترکیب است، باید 200 درصد آمادگی داشته باشد.

این فصل تیمی نتوانسته مثل ما نتیجه بگیرد

به نظرم ما تاکنون نتایج درخشانی کسب کرده‌ایم. در لیگ قهرمانان آسیا تا نیمه نهایی رسیدیم و نتایج خوبی گرفتیم، در جام حذفی به مرحله بعدی صعود کردیم و در لیگ هم بالای جدول هستیم، در حالی که دو بازی هم کمتر انجام داده‌ایم. باید به تیم پیکان هم تبریک بگویم که به بالای جدول آمده است و ما اکنون کنار آنها قرار داریم، اما بعید می‌دانم تیمی توانسته باشد مانند ما نتیجه بگیرد. شاید انتظار دارید ما همه بازی‌ها را 17 بر صفر ببریم؟! اما من از شرایط تیمم راضی‌ام.

 از زمان حضور من همه دربی‌ها عالی بوده

از وقتی من به پرسپولیس آمده‌ام همه دربی‌ها عالی بود، حتی همان بازی که بدون گل شد. ما باید شادی را به هواداران بدهیم و به نظرم هم پرسپولیس و هم استقلال به دنبال این هستند که هواداران‌شان از بازی لذت ببرند. مطمئناً اگر گلی هم بزنیم، دربی قشنگ می‌شود و طبیعتاً هر دو تیم به دنبال پیروزی هستند.

دربی ایران عظیم‌تر از دربی کرواسی است

همه دربی‌ها قشنگ است. نمی‌توان گفت کدام زیباتر است. در کرواسی هم دربی هیجان دارد و گاهی وقت‌ها حتی حوادثی هم رخ می‌دهد که خوشبختانه چنین حوادثی را در ایران نداریم. با این حال ایران بزرگ‌تر است و طبیعتاً دربی عظیم‌تری هم دارد که تعداد زیادی از مردم را درگیر می‌کند. دربی برای مردم اهمیت زیادی دارد و اینجا می‌گویند اگر همه بازی‌ها را هم باختید، دربی را ببرید.

از زندگی در ایران لذت می‌برم

تمدید قرارداد موضوعی نیست که اکنون درباره آن بحث کرد، اما کدام مربی خارجی را سراغ دارید که از من بیشتر در ایران کار کرده باشد؟! من از زندگی در ایران لذت می‌برم و مردم هم رفتار خوبی با من دارند. فکر نمی‌کنم کسی به اندازه من در ایران کار کرده باشد و من از حضور در اینجا راضی‌ام. باید بگویم که از زندگی در ایران لذت می‌برم.

۸۲ ۲  
آی اسپورت
2017-10-23 13:05:00
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
دربی ایران فقط یک بادکنک توخالیست که مدتها در ان می دمند و از فیلش ناگهان موش زاده میشود!
***
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
مثل همیشه جنتلمن و باادب
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر