فهرست
ذوب آهن 1-3 سپاهان؛ موقتا در صدر
ذوب آهن 1-3 سپاهان؛ موقتا در صدر

ذوب آهن 1-3 سپاهان؛ موقتا در صدر

آی اسپورت - تیم سپاهان که هفته گذشته با شکست ناباورانه مقابل شهرخودرو در اصفهان، شانس صدرنشینی را از دست داده بود، امروز موفق شد همشهری خود ذوب آهن را که هفته گذشته اولین برد فصل خود را مقابل نساجی کسب کرده بود، با نتیجه دو بر یک شکست داده و با 25 امتیاز، موقتا به صدر صعود کند.

 

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 99/11/17

ساعت 15:00؛ ورزشگاه: فولادشهر اصفهان

گروه داوری: داور: رضا کرمانشاهی، کمک ها: حمید نادری و بهمن عبدالهی

 

ترکیب ذوب آهن: شهاب گردان، وحید محمدزاده، سید عبدالله حسینی، مسعود ابراهیم زاده، قاسم حدادی‌فر، میلاد جهانی، دارکو بیدوف، مهرداد قنبری (علی دشتی 57)، دانیال مؤمنی، فرشاد محمدی مهر و سلطانی مهر (حسین شنانی 65)

سرمربی: رحمان رضایی

 

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمد نژادمهدی، عزت‌الله پورقاز، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، محمد کریمی، جلال الدین علی محمدی (مهدی ترکمان 87) سروش رفیعی، سید محمدرضا حسینی (رضا میرزایی 81)، محمد محبی (محمدرضا خلعتبری 70) و سجاد شهباززاده (یاسین سلمانی 87)

سرمربی: محرم نویدکیا

 

کارت زرد: میلاد جهانی و قاسم حدادی‌فر (90) از ذوب آهن، امید نورافکن (72) از سپاهان

 

لحظات حساس:

دقیقه 18: دانیال اسماعیلی فر در سمت راست و چسبیده به محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و در حالی که می توانست به سمت دروازه سانتر کند، اقدام به شوتزنی از زاویه بسته را کرد که گردان شوت او را روانه کرنر کرد.

دقیقه 37: یک ارسال در عمق خط دفاعی سپاهان، می رفت ذوب آهن را صاحب موقعیت کند که خروج به موقع پیام نیازمند و دفع توپ، اجازه خلق موقعیت روی دروازه را به شاگردان رضایی نداد.

دقیقه 45: دانیال اسماعیلی فر با یک حرکت پا به توپ وارد محوطه جریمه ذوب آهن شد و شوت نوک پایی را روانه دروازه حریف کرد که این شوت زمینی با اختلافی اندک راهی اوت شد.

دقیقه 53: در حالی که دفاعی ذوب آهن روی یک پاس در عمق جا مانده بود، سجاد شهباززاده در موقعیت تک به تک با گردان، قصد باز کردن دروازه با ضربه چیپ را داشت که دروازه بان ذوب آهن این ضربه را مهار کرد.

دقیقه 57: شوت دیدنی میلاد جهانی از روی ضربه آزاد را پیام نیازمند با پروازی دیدنی از کنج دروازه به بیرون کشید.

دقیقه 75: ضربه کات دار شنانی از روی خط محوطه جریمه را پیام نیازمند با عکس العملی مناسب راهی کرنر کرد

دقیقه 90: سلمانی با یک پاس خوب، ترکمان را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن بعد از دریبل مدافع حریف، یک شوت به سمت دروازه گردان زد که این شوت را گردان به خوبی مهار کرد.

دقیقه 93: یاسین سلمانی در موقعیت تک به تک از زاویه ای بسته، قصد باز کردن دروازه ذوب آهن را داشت اما گردان با عکس العملی خود، ضربه زمینی او را مهار کرد.

 

شرح گل:

ذوب آهن 0-1 سپاهان (محمد محبی، دقیقه 2): سجاد شهباززاده با یک پاس، محمد محبی را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این بازیکن با یک حرکت سریع وارد محوطه شده و با پای راست، شوتی غیرقابل مهار را روانه دروازه گردان کرد.

ذوب آهن 0-2 سپاهان: (دانیال اسماعیلی فر 78): در حالی ذوب آهن سرتا پا حمله بود، روی پاس رفیعی، محمدرضا خلعتبری در یک موقعیت ضد حمله عالی قرار گرفت و پس از پیمودن یک مسیر طولانی و از پیش رو برداشتن شهاب گردان، با یک پاس عالی دانیال اسماعیلی فر را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن با یک ضربه دقیق، دروازه خالی را باز کرد.

ذوب آهن 1-2 (حسین شنانی 80): حسین شنانی از پشت محوطه جریمه با یک شوت کات دار زیبا و غیرقابل مهار، کنج دروازه سپاهان را نشانه گرفت و نیازمند هر چه به بدن خود کش داد نتوانست این ضربه را مهار کند.

ذوب آهن 1-3 (یاسین سلمانی 94): یاسین سلمانی با فراری دیدنی خود را به یک توپ تند و تیز که در حال خروج از خط عرضی بود رساند و با یک تکل به موقع، توپ را از زاویه بسته روانه دروازه گردان کرد.

 

در حاشیه:

*سرمربی و مدیرعامل تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن پیش از شروع بازی با حضور در کنار زمین یاد و خاطره علی انصاریان و مهرداد میناوند را گرامی داشتند.

*باشگاه ذوب‌آهن بنرهایی را برای یادبود انصاریان و میناوند در ورزشگاه فولادشهر نصب کرده است.

*شهاب گردان که به دلیل مصدومیت در چند بازی قبلی ذوب‌آهن غایب بود در این دیدار در ترکیب اصلی ذوب‌آهن قرار دارد.

*در ابتدای بازی ذوب‌آهن با پیراهن‌هایی با عکس انصاریان عکس گرفتند، سپاهانی‌ها نیز با عکس انصاریان عکس گرفتند.

*قاسم حدادی‌فر، شهاب گردان و میلاد جهانی از ذوب‌آهن به سمت نیمکت سپاهان رفتند؛ محمدرضا حسینی، محمد نژادمهذدی و دانیال اسماعیلی‌فر نیز از سپاهان به سمت نیمکت ذوب‌‎‌آهن رفتند.

*استنلی به دلیل مصدومیت در لیست سپاهان برای شهرآورد قرار ندارد و از جایگاه ویژه بازی را تماشا می‌کند.

     
آی اسپورت
2021-02-05 16:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر