فهرست
پنج‌سکانس از دوپینگ در لیگ‌ یک/ آمپولی‌ها
پنج‌سکانس از دوپینگ در لیگ‌ یک/ آمپولی‌ها

پنج‌سکانس از دوپینگ در لیگ‌ یک/ آمپولی‌ها

آی‌اسپورت- جز داستان سرنگ‌های استفاده‌شده در رختکن صدرنشین لیگ یک که شائبه‌های زیادی را درست کرد و در فضای مجازی هم خبرساز شد، اتفاقات عجیب‌وغریب زیادی درباره دوپینگ گسترده در لیگ یک افتاده که همچنان مسکوت مانده یا نهایتا گهگاهی مانند مثبت درآمدن تست یکی از بازیکنان سروصدا می‌کند.

سکانس اول

یکی از تیم‌های لیگ یک که فصل پیش تا هفته‌ آخر هم شانس صعود به لیگ برتر را حفظ کرده بود، در چندبازی ابتدایی فصل همه را قلع‌وقمع کرد و صدرنشینی لیگ یک را هم به دست آورده بود. اما آمادگی عجیب‌وغریب بازیکنان تیم در دقایق آخر مسابقه و شائبه دوپینگ بازیکنان، افسران ضددوپینگ را حساس کرد و افسران ضددوپینگ در تمام مسابقات آنها برای گرفتن تست آمدند. تیمی که در سه‌هفته‌ی اول پیروز شده بود، شش‌هفته در حسرت پیروزی ماند و آخر سر هم سرمربی‌اش اخراج شد و این روزها به دنبال سرمربی جدید است.

سکانس دوم

یکی از بازیکنان در لیگ آزادگان بعد از پایان مسابقه‌ی تیمش به اتاق تست دوپینگ می‌رود، اما نزدیک سه‌ساعت افسران دوپینگ را به این بهانه معطل نگه می‌دارد که دستشویی ندارد! بعد از وقت‌کشی، سرمربی تیم مذکور وارد اتاق می‌شود و بعد از دعوا و جنجال و پرت شدن حواس‌ افسران، نمونه ادراری پر شده را تحویل افسر دوپینگ می‌دهند.   

سکانس سوم

یکی از تیم‌های شهرستانی که سرمربی نه‌چندان خوشنامی روی نیمکتش می‌نشیند، 30دقیقه پیش از آغاز مسابقه تیمش را برای گرم‌کردن وارد چمن می‌کند. اما لحظاتی بعد متوجه می‌شود که افسران ضددوپینگ در ورزشگاه حاضر هستند و بازیکنانش باید تست دوپینگ دهند.‌ تدبیر آقای سرمربی جابه‌جایی 6نفر از بازیکنان اصلی تیمش با نفرات ذخیره است. پیش‌بینی نتیجه‌ی آن مسابقه هم چندان سخت نیست؛ شکست آقای سرمربی با دوپینگی‌های روی نیمکت.

سکانس چهارم

یکی از سرمربیان لیگ یکی در چندسال گذشته همیشه از فردی با عنوان «متخصص مکمل‌های ورزشی» در کادرفنی تیمش استفاده می‌کند. آقای سرمربی تمام بازیکنان تیمش را مجبور کرده است که بدون سوال پرسیدن، مکمل‌هایی را که آقای متخصص تهیه می‌کند، سر بکشند و وارد زمین شوند. آقای سرمربی آن‌قدر به حضور متخصص مکمل‌های ورزشی؟! در کادرفنی‌اش اعتقاد دارد که چندبار مجبور به تغییر باشگاه به خاطر اصرار برای حفظ او شده است.

سکانس آخر

در حالی که گرفتن تست دوپینگ در لیگ دسته اول امر مرسومی نبود، اما مسابقات این فصل لیگ یک به طور ویژه‌ای توسط افسران دوپینگ مشغول رصد شدن است و آخرین متهم این رصد شدن، یکی از بازیکنان تیمی شهرستانی بود که امروز تست دوپینگش در آزمایشگاه کلن آلمان مثبت اعلام شد. ماده مصرفی بولدنون – که باعث افزایش پروتئین‌سازی در عضلات و استقامت بیشتر می‌شود- تنها 5روز در بدن مصرف‌کننده باقی می‌ماند و بازیکن لیگ یکی بدشانس بوده که کمتر از چندروز بعد از مصرف مجبور به انجام تست دوپینگ شد.  

۲ ۳  
آی اسپورت
2017-12-25 16:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
کوهیار
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۷
هر جا نام از دوپینگ است نام فرهاد مجیدی میدرخشد
۶
کوهیار
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
به نظر من ربیع خوار هم دوپینگ میکنه بابا این همه تکنیک و سرعت وتکل زنی و سرزنی غیر عادیه
کیسه
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۴۶
هار هار
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر