فهرست
تئاتر بدون رویا
تئاتر بدون رویا

تئاتر بدون رویا

آی اسپورت – بازی دیشب منچستر به قدری غیرقابل درک بود که پس از سوت پایان نیمه اول تردیدهایم نسبت به توانایی تیم به شک افتاد، ۴۵ دقیقه بدون نشانی از تیمی که برای صعود باید گل بزند در آن سو نظم سویای مونتلا هم قابل تحسین بود. سویا فضای کافی برای شوت زدن به سمت دروازه دخیا را پیدا می‌کرد. چنان که در دو بازی رفت و برگشت 43 بار دروازه دخیا را نشانه گرفتند اما فقط ۱۴ شوت آن ها در چارچوب بود. پس نکته‌ای نهفته بود: «مورینیو این فرصت را به شاگردان مونتلا داد تا خودشان را به باکس برسانند و از فاصله ایجاد شده، به سود خود و برای ضدحمله استفاده کنن.د چنان که نزدیک بودن ماتیچ به دفاع مرکزی برای بازیسازی از عقب زمین هم حاصل همین حربه بود.

مورینیو دوباره به استفاده همزمان از راشفورد و سانچز و لوکاکو روی آورد تا به اصطلاح روی دروازه«خیمه بزنند». کاری که پیش‌تر با آن توانستند تیم کلوپ را شکار کنند. اما اشتباه کار هم همین بود. مونتلا تراکم میانه میدان تیمش را افزایش داد تا سیستم ۱-۳-۲-۴ منچستر با حضور فلینی به ۳-۳-۴ تغییر کند، به این ترتیب فضای کافی برای تیم منچستر در خلق موقعیت به وجود نیامد و انزونزی، کوره‌آ، سارابیاو بانگا در بهترین حالت خود موفق به کنترل میانه زمین آن هم در حضور سانچز و راشفورد در دو گوش شدند.

هرچه قدر که راشفورد با استارت‌هایش به جایی نمی‌رسید آن طرف زمین هم سانچز با ۴۴ بار ازدست دادن توپ بدترین آمار این فصل لیگ قهرمانان را به نام خود ثبت کرد. چه پلنی می‌توانست نمایش فوق العاده ضعیف مورینیو و تیمش را نجات دهد؟ یا بهتر بگویم تاکتیک مناسب برای رویارویی با ترفندهای ایتالیایی چیست؟ دو تئورسین برتر اروپا از پاسخ به این سوال عاجز ماندند: «مورینیو و پوچتینو».  

نمایش سویا بی نظیر بود. سویا در دو بازی برابر اتلتیکو مادرید و والنسیا مجموعا ۷ بار دروازه‌اش را باز شده دید. اما همه آن‌ها را به باد فراموشی سپرد و سدی که جلوی منچسترساخت، نشان داد آن‌ها با مراحل حذفی خو گرفته‌اند و جلوی تیم‌های انگلیسی اعتبار «اسپانیایی» را نشان می‌دهند. همین طور وینچنزو مونتلا که چند سال پیش‌تر هم از سوی پپ گواردیولا حمایت می‌شد. او با فیورنتینا استعدادش را نشان داد اما انتخاب بد در هدایت تیم‌ها او را خیلی دیرتر سر زبان‌ها آورد. ولی با حذف منچستر و از بین بردن رویای قرمز او نویسنده بهترین درام این فصل لیگ قهرمانان شد: «تئاتری بدون رویا!»

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2018-03-14 11:50:00
نظر دهید

۲ نظر
Shervin
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۳۳
آقای شهبد تو بی نظیری خوشحالم بعد دکتر صدر یه تحلیل کننده عالی میاد
۵
مثلث مرگ
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
از اون منچستر بزرگ چیزی نمونده شاید اون روز که هوادارای منچستر با شال زرد وسبز بر علیه گلیزر ها اعتراض می کردند فکد این روز ها را می کردند.با رفتن فرگوسن روح تیم از بین رفته.هر چند هود بنده هم اعتقاد داشتم مورینییو چون یه مربی برنده ای است می تونه این تیم را نجات بده و به سرنوشت لیورپول ارینال ومیلان دچار نشه.ولی زود فهمیدم که اشتباه می کردم متاسفانه مدیران باشگاه با تمدید قراردادش اشتباه بزرگتری کردند اون DNA باشگاه را نداره همون بهتر بره پی اس جی .اون شاید تو چلسی رئال و حتی پی اس چپجی موفق باشه ولی تو تیم های با روح تهاجمی یک اشغال بیشتر نیست .چقدر دلم می خواست یکی مثل کلوپ یا گواردیولا مربی این تیم می شد قیمت قرار دادش 15 میلیونه بیشتر از گواردیولا وخیلی بیشتر از کلوپ.کلکسیونی از بهترین و بااستعدادترین جوانان دنیا را داره ولی نمی تونه ازشون استفاده کنه .دیپای و میخیتاریان را جواب کرد.راشفورد و لوکاکو منفعلند .سانچز و مارسیال و پوگبا و ماتا نصف توانایی های خودشون را نشون نمی دهند .خط حمله منچستر را نفر به نفر مقایسه کنید با سایر تیم های لیگ برتر حتی سیتی ولیورپول.می بینید که چه جواهراتی داره .اما فلسفه نکبت بار موینییو جوری شده که ستاره تیمش فلینی هست واگه اونو از تیمش بیرون بکشه تیم نابود میشه (شاید مثل نمونه داخلیش که باید ربیه خواه بازی کن ولی مسلمان و بشار و سیامک کنار باشند تا کل تیم یه مقعیت در 2 تا بازی با استقلال والسد نداشته باشه)
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر