فهرست
رنکینگ سی نامزد توپ طلا به انتخاب اسکواکا: ۱۱ از ۲۰
رنکینگ سی نامزد توپ طلا به انتخاب اسکواکا: ۱۱ از ۲۰

رنکینگ سی نامزد توپ طلا به انتخاب اسکواکا: ۱۱ از ۲۰

آی‌اسپورت- دربخش ابتدایی به 10 بازیکن ابتدایی لیست اشاره کردیم و در این بخش، 10 بازیکن میانی لیست توپ طلا به انتخاب نویسنده اسکواکا را می‌خوانیم.

20-سرخیو راموس (رئال مادرید-اسپانیا)
کاپیتان رئال مادرید شاید در انجام وظایف اصلی خود به طور کامل موفق نبوده، اما از نظر رهبری یک تیم هیچ کس به نزدیکی های راموس هم نمی‌رسد. قهرمانی های رئال در لالیگا و لیگ قهرمانان، حضور دوباره راموس را در این لیست به یک باید تبدیل کرده است. به عنوان یک مدافع، او تا اینجای فوتبال خود آمار حیرت انگیز 83 گل زده را ثبت کرده است. (69 گل برای رئال مادرید، 11 گل برای اسپانیا و 3 گل برای سویا)

19-ادینسون کاوانی (پاریس سن‌ژرمن-اروگوئه)
بعد از رفتن زلاتان از پاریس، کاوانی بالاخره به مهاجم اصلی پی اس جی تبدیل شد و پاسخ این اعتماد را با زدن 49 گل در 50 بازی به خوبی داد. همچنین او سرانجام طلسم بارسلونا را شکست و موفق شد دروازه این تیم را بگشاید. شیوه برخورد او با نیمار در این فصل، باعث شده عده زیادی طرفدار مهاجم اروگوئه ای شوند. از زمان آغاز فصل 17-2016 او با زدن 83 شوت در چهارچوب حریفان، بهترین عملکرد را داشته است.

18-جیان‌لوییجی بوفون (یوونتوس-ایتالیا)
پیرمرد قفس توری بانوی پیر سال نسبتا پرنوسانی را سپری کرده است. او در بازی هایی از لیگ قهرمانان نمایش بی بدیلی داشته و در آن سو، در برخی لحظات اشتباهاتی مرتکب شده است؛ اشتباهاتی که مهم ترین عامل آن می‌تواند پا به سن گذاشتن باشد. بوفون با ثبت 9 کلین شیت در لیگ قهرمانان 17-2016، بیش از هر سنگربان دیگری در این رقابت ها دروازه اش را بسته نگه داشت.

17-داوید دخیا (منچستریونایتد-اسپانیا)
در سالی که مانوئل نویر آن درخشش لازم را نداشته و روزهای بسیاری را با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده، دخیا در بهترین زمان بهترین فرم خود را بازیافته و آماده است تا نویر را در رقابت برای عنوان بهترین دروازه بان جهان به چالش بکشد. شروع استثنایی یونایتد در این فصل لیگ برتر تا حد زیادی مدیون واکنش های نبوغ آمیز دخیا درون دروازه بوده است. او با 6 کلین شیت در این فصل لیگ برتر بهترین آمار را داشته و تنها 2 بار دروازه اش را باز شده.

16-انگولو کانته (چلسی و فرانسه)
کانته دو فصل کامل در لیگ برتر حضور داشته و در هر دو فصل به قهرمانی دست یافته است. دیدن بازی دینامیک کانته در هر هفته لیگ برتر عالی است. پرس کانته، ریتم بازی را برای چلسی تنظیم می‌کند و به چلسی برای کسب قهرمانی لیگ برتر کمک شایانی کرد. در سال 2017، کانته با 67 تکل موفق بهترین بازیکن لیگ برتر بوده.

15-کریم بنزما (رئال مادرید و فرانسه)
گاهی اوقات، بزرگی را می‌توان فقط در یک لحظه ثابت کرد. در نیمه اول بازی برگشت لیگ قهرمانان رئال مادرید در حال تلوتلو خوردن بود. اتلتیکو نبض بازی را در اختیار داشت و لوس بلانکوس در آستانه فروپاشی به نظر می‌رسید. در این لحظات بنزما (که مقطع زیادی از فصل را مصدوم بود و آماده به نظر نمی‌رسید) از جادوی خود پرده برداشت، سه تا از برترین مدافعان جهان را مبهوت کرد و گلی را ساخت که متضمن حضور رئال در فینال لیگ قهرمانان اروپا بود. همه ما هم از نتیجه فینال کاردیف با خبریم. با 51 گل زده در لیگ قهرمانان، تنها چهار بازیکن بیشتر از او در این رقابت ها گلزنی کرده‌اند.

14-پائولو دیبالا (یوونتوس-آرژانتین)
"مسی بعدی" لقبی بوده که به دیبالا نسبت داده‌اند. اما او در حال ساختن یک کاریزمای مخصوص به خود در جهان فوتبال است. لا جویا هم به عنوان یک گلزن و هم به عنوان گلساز برای دیگر مهاجمان بیانکونری عملکردی فوق العاده داشته.

13-تونی کروس (رئال مادرید-آلمان)
سلطان پاس رئال مادرید قلب تپنده تیم زین الدین زیدان بوده و جادوی او در میانه میدان، توجه هر هواداری را به خود جلب می‌کند. ارسال های دقیق و بی نقص ضربات ایستگاهی از دیگر خصوصیات بارز کروس بوده که گل های بسیاری برای کهکشانی ها ساخته است. از آغاز فصل 17-2016، با ارسال 2399 پاس، ساختن 90 موقعیت گل و ارسال 12 پاس گل، او بهترین بازیکن رئال مادرید در هر یک از بخش های قابل اشاره بوده.

12-رادامل فالکائو (موناکو-کلمبیا)
کمتر بازیکنی در سطح فالکائو می‌تواند دو فصل به این بدی را بگذراند. یک فصل ناموفق در یونایتد و فصلی بدتر از آن در چلسی، خاطرات خوبی از بریتانیا برای فالکائو به یادگار نگذاشت تا او به موناکو بازگردد. در طول فصل متحیرکننده موناکو، فالکائو نوک پیکان خط حمله لئوناردو ژاردیم بود. موناکو با فتح لیگ فرانسه و رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان، چشم دنیای فوتبال را به خود خیره کرد. فالکائو با 12 گل در فصل جاری، پیشتاز جدول گلزنان 5 لیگ معتبر اروپا بوده.

11-دریس مرتنس (ناپولی-بلژیک)
گفته شده منابع الهام می‌توانند کاملا غیرمنتظره باشند و داستان مرتنس بهترین مثال ممکن است. بحران مصدومیت در ناپولی باعث به میدان رفتن دریس مرتنس در خط حمله پارتنوپی شد. او از آن زمان تبدیل به یکی از پویاترین مهاجمان فوتبال اروپا شده است. بعد از بارسای گواردیولا، خیلی ها معتقدند ناپولی جذاب ترین فوتبال اروپا را ارائه می‌دهد و نمایش های مرتنس نقشی غیرقابل انکار در این موضوع داشته است. در سال 2017 مرتنس با 24 گل، بهترین گلزن سری آ بوده و با 11 پاس گل، بیشترین پاس گل ها را ارسال کرده است.

مترجم: خسرو فاضل

۳    
آی اسپورت
2017-10-11 15:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر