فهرست
رکوردهای لیگ یک؛ از پرسپولیس تا سپیدرود
رکوردهای لیگ یک؛ از پرسپولیس تا سپیدرود

رکوردهای لیگ یک؛ از پرسپولیس تا سپیدرود

آی‌اسپورت- لیگ یک فصل 95-96 بدون شک یکی از حساس‌ترین و پر هیجان‌ترین فصول تاریخ خود را سپری می کند. جایی که در فاصله تنها دو هفته تا پایان مسابقات تکلیف صعودکنندگان به لیگ برتر هنوز مشخص نشده و از سوی دیگر در پایین جدول نیز به جز استقلال‌اهواز تکلیف دو سقوطی دیگر مشخص نشده است. در همین رابطه در لیگ یک فصل 95-96 رکوردهای منحصر به فردی نیز بر جای مانده است که در ادامه مروری خواهیم کرد به این رکوردها:

حمله پارس جنوبی به رکورد پرسپولیس
یکی از پدیده‌های این فصل لیگ یک تیم پارس جنوبی جم است که در 22 بازی متوالی شکست نخورده است. آخرین بار آنها در هفته دهم برابر راه‌آهن با دو گل شکست خوردند و پس از آن دیگر در هیچ مسابقه‌ای در لیگ، طعم تلخ شکست را نچشیدند. لازم به ذکر است که رکورد شکست ناپذیری در فوتبال ایران از سال 1380 که لیگ برتر پایه گذاری شد مربوط به پرسپولیس است که از هفته بیستم فصل 85-86 تا هفته هفدهم فصل 86-87 در 26 بازی متوالی برابر حریفان شکست نخورد.

30ماه اقتدار سپیدرود در خانه
سپیدرود رشت با تساوی هفته گذشته برابر ایرانجوان بوشهر در رشت به روند شکست ناپذیری در خانه ادامه داد. سرخ‌های رشت بیش از 30 ماه است که در خانه برابر هیچ تیمی شکست نخورده‌اند. سپیدرود در این مدت در 43 بازی در رشت برابر هیچ حریفی چه در لیگ دو و چه در لیگ یک شکست نخورده است.

رکورد تغییر سرمربیان در یک فصل شکسته شد
سونامی تغییر سرمربیان لیگ یکی در این فصل نیز ادامه‌دار شد. از میان 18 تیم حاضر در لیگ یک 13 تیم دست به تغییرات روی نیمکت خود زدند. در این میان باشگاه‌های نساجی، راه آهن، نفت مسجدسلیمان و استقلال‌اهواز بیش از یک بار سرمربیان خود را تغییر دادند. استقلال‌اهواز با داشتن 6 سرمربی در طول یک فصل از این حیث‌رکورددار است.

39 بازی در حسرت پیروزی
استقلال‌اهواز که آخرین بار در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فصل گذشته موفق به شکست دادن راه‌آهن شده بود با احتساب 32 بازی این فصل لیگ یک مجموعا 39 بازی متوالی در کسب پیروزی ناکام مانده است. آبی‌های اهواز که در حال حاضر 63 گل خورده دارند در صورتی که در دو بازی پیش رو 4 گل دیگر بخورند از نظر تعداد گل‌خورده در یک فصل در فوتبال ایران رکورددار می‌شوند. تا پیش از این تیم فوتبال پیکان با دریافت 66 گل در یک فصل در لیگ برتر 91-92 از این نظر رکورد دار بود.

تازه واردهای مدعی

برای اولین بار در تاریخ لیگ یک در این فصل دو تیم تازه لیگ یکی شده مدعی اصلی صعود به لیگ برتر هستند. کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که دو تیم پارس جنوبی‌جم و سپیدرود رشت که سال گذشته در چنین روزهایی در لیگ دسته دوم حضور داشتند در اولین سال صعود از لیگ دو به لیگ یک در آستانه لیگ برتری شدن قرار بگیرند. در گذشته تیم‌های نفت تهران و فولادنوین اهواز موفق به انجام این ماموریت شده بودند. 

۳    
آی اسپورت
2017-04-23 18:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر