فهرست
لب‌خوانی از مهدی رحمتی در حاشیه دیدار جنجالی
لب‌خوانی از مهدی رحمتی در حاشیه دیدار جنجالی

لب‌خوانی از مهدی رحمتی در حاشیه دیدار جنجالی

آی اسپورت – آخرین مسابقه هفته دوم لیگ برتر در حالی با پیروزی پیکان مقابل شهرخودرو در دو ورزشگاه شهرقدس و پاس قوامین و در دو روز متفاوت اتفاق افتاد که این دیدار جنجال‌های زیادی را روی نیمکت دو تیم به همراه داشت.

سید مهدی رحمتی که در نخستین سال سرمربیگری فصل را با پیروزی خانگی مقابل ماشین‌سازی آغاز کرده بود، سعی داشت در هفته دوم مقابل پیکان که در آن سابقه بازی داشته هم نتیجه بگیرد، اما در نهایت با یک گل شکست خورد و بازنده زمین را ترک کرد.

سرمربی شهرخودرو پس از آنکه پیکان گل اول را زد و دروازه‌بان و دیگر بازیکنان حریف روی زمین افتادند و تاکید بر مصدومیت داشتند، به نحوه کار خودروسازان معترض شد و علاوه بر گلایه کردن در کنار زمین، به مهدی تارتار هم بابت بازی تیمش انتقاداتی وارد کرد که البته جدال لفظی طرفین خیلی شدید نشد.

برنامه فوتبال برتر در نیمه دوم دوربینی را روی مهدی رحمتی و مهدی تارتار زوم کرده بود و اتفاقاتی که بین آنها رخ داد و صحبت‌هایی که سرمربی شهرخودرو عنوان می‌کرد را لب‌خوانی کرد.

مهدی رحمتی در جریان نیمه دوم دیدار با پیکان پس از روی زمین افتادن محمد دریس، دروازه‌بان حریف با ناراحتی گفت: «زشته به خدا»

سرمربی شهرخودرو پس از لحظاتی رو به مهدی تارتار کرد و با انتقاد از سبک بازی حریف تاکید داشت: «به جان مادرم، به امام رضا من تا حالا از این کارها تو زندگیم نکردم...زشته بابا.»

رحمتی پس از زدن این حرف به سمت نیمکت تیمش رفت و زیر لب گفت: «حرف هم میشه میگین ۵۰ ساله مربی‌ایم. مردونه فوتبال بازی کنین بابا.» و سپس کاپشن خود را درآورد و روی صندلی نیمکت کوبید.

دروازه‌بان سابق تیم ملی و استقلال پس از به جریان افتادن بازی به سمت بازیکنان فریاد زد و گفت: «همینه! همینه. باید وایسین نگاه کنین... همینه»

در اواسط نیمه دوم ابراهیم صالحی، مهاجم پیکان در سمت راست میانه زمین بخاطر مصدومیت از ناحیه ران پای راست از درد به خود پیچید که این اتفاق با اعتراض کادر فنی شهرخودرو مواجه شد، اما رحمتی رو به دستیارانش گفت: «وایسین وایسین»

پس از آن مهاجم بلندقامت پیکان با برانکارد به بیرون از زمین منتقل شد، اما بلافاصله پس از خروج از زمین، قصد بازگشت به بازی را داشت که در بین راه مهدی رحمتی با صحبتی اعتراضی به او گفت: «ابراهیم منو نگاه! با این دادی که زدی من گفتم رفتی.»

پس از پایان بازی، رحمتی در زمان خروج تیم‌ها از زمین گفت: «شعور چیز خیلی خوبیه.» و بعد رو به مدیر تیم پیکان عنوان کرد: «حاج اصغر(مدیرروستا) من نوکرتم.»

لحظاتی بعد، رحمتی به یکی از اعضای تیم پیکان گفت: «بهش بگو یه‌ذره شعور داشته باش. تو روش هم میگم. می‌خوای بیام دم رختکنتون بگم؟ اینجوری نگو حاج اصغر»

سرمربی شهرخودرو پس از پایان مسابقه در نشست خبری ابراز کرد: «راجع به اتفاقات درون زمین و لب خط باید عرض کنم یک‌سری مسائل را باید یاد بگیرم. درست است من مدرک مربیگری ندارم و منتظر هستم تا کلاس‌ها تشکیل شود و در کلاس‌ها شرکت کنم و مربیگری یاد بگیرم ولی فکر کنم من باید یک‌سری چیزهای دیگر را که در فوتبال دیده‌ام را هم به مربیگری‌ام اضافه کنم. ولش کن.»

مهدی تارتار هم در بخشی از صحبت‌های خود پس از پایان مسابقه تاکید کرد: «این همه بازیکن در ۱۳-۱۲ سالی که من مربی هستم، زیر نظر من کار کردم که از بین آنها، اگر تنها یک نفر بیاید و بگوید مربی به ما گفت وقت تلف کنید، من اصلا کار نمی‌کنم چون وقت تلف کردن برای آدم‌های ترسو است.»

رحمتی در بخش دیگری از اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با پیکان، خاطره یکی از مسابقات دوران بازی خود را یادآوری کرد که به نوعی طعنه به مهدی تارتار بود و گفت: «فکر می‌کنم یک بار بازی مس کرمان و راه‌آهن بود که ما روبه‌روی هم بازی می‌کردیم. آنجا یک چیزی یاد گرفتم و فهمیدم وقتی بازیکنی خودش را زمین می‌اندازد، بازی جوانمردانه انجام ندهم. این کار را از سرمربی تیم حریف یاد گرفتم و امروز هم که آنها خودشان را روی زمین می‌انداختند، ما چنین کاری را انجام ندادیم، ما هم اگر خودمان را روی زمین انداختیم، هیچ تیمی برای ما فیرپلی انجام ندهد چون فوتبال مردانه است. اگر قرار است برخورد نباشد یا تنه به تنه شدن نباشد، می‌رویم و منچ بازی می‌کنیم. قرار نیست هر کسی در هر لحظه‌ای که من در کنار خط علامت بدهم بیفتد یا بلند شود که قشنگ نیست.»

تارتار نیز در بخش دوم صحبت‌هایش در این آیتم اذعان کرد: «اینکه بیایند و بگویند با علامت می‌افتد، درست نیست. البته ما علامت داریم ولی وقت تلف کردن هم تاکتیکی است و باید با حفظ توپ و بردن آن به کناره‌ها وقت تلف کرد، اما با اُفتادن که یک یار کمتر و ۱۰ نفره می‌شوید و ممکن است آسیب ببینید که تاکتیک نیست؛ انجام دادن این کار اشتباه است.»

آخرین بخش از صحبت‌های رحمتی نیز اینگونه بود: «من کلاس مربیگری نرفتم ولی در تمام ۲۰ سالی که فوتبال بازی کردم، چنین کارهایی انجام ندادم.»

     
آی اسپورت
2020-11-24 10:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر