فهرست
طلبم را از دلارهای AFC به پرسپولیس برداشتم
طلبم را از دلارهای AFC به پرسپولیس برداشتم

طلبم را از دلارهای AFC به پرسپولیس برداشتم

آی اسپورت - بعضی اتفاقات به تاریخ سپرده می‌شود و افکار عمومی در تندباد حوادث و روزمرگی آن را به خاطر نمی‌سپارد اما شنیده‌ها از باشگاه پرسپولیس در خصوص عضو سابق هیات مدیره این باشگاه که بار دیگر پرونده جدایی ناگهانی حسین عبدی از پرسپولیس را مطرح کرده‌اند سبب شد تا دوباره ماجرای طلب 800 میلیونی عبدی و برداشت طلبش از پول AFC مطرح شود.

ماجرا از این قرار است پارسال همین موقع‌ها بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کند به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند سهم باشگاه پرسپولیس را بابت حضور در جام باشگاه‌های آسیا به حساب واریز کند و باید نماینده پرسپولیس شخصا برای دریافت سهم 200 هزار دلاری به مالزی سفر کند. آن زمان هیات مدیره تصمیم می‌گیرد علی اکبر طاهری را به مالزی بفرستد اما از آنجایی که سرپرست باشگاه پرسپولیس قادر به خروج از ایران نيست، قرار بر این می‌شود عبدی را به عنوان نماینده باشگاه پرسپولیس معرفي کنند تا 200 هزار دلار را از AFC وصول کند.

تا اینجای ماجرا همه‌چیز بدون شائبه پیش می‌رود اما اختلاف با عضو هیات مدیره زمانی آغاز می‌شود که مسئولان باشگاه پرسپولیس مدعی می‌شوند عبدی خارج از عرف و بدون مجوز هیات مدیره طلب هشت سال گذشته‌اش را به صورت دلاری برداشت می‌کند. یک مسئول در پرسپولیس در این‌باره ماجرا را این‌گونه شرح می‌دهد که در هیات مدیره مصوب‌ کردیم طلب عبدی را بپردازیم اما نگفتیم از این 200 هزار دلار قرار است این طلب 400 میلیون توماني پرداخت شود. حتی طبق گفته‌های این فرد، طلب عبدی ریالی بوده اما او به صورت دلاری این رقم را برداشت کرده است.

همه این جریانات سبب شد تا عبدی در کمتر از چند ماه هیات مدیره پرسپولیس را ترک کند تا در سکوت طرفین اتفاقات سفر به مالزی مسکوت بماند. حتی از قول عبدی عنوان کرده‌اند که او مدعی شده حمیدرضا سیاسی مدیرعامل سابق پرسپولیس قبل برکناری از باشگاه به صورت شفاهی قول پرداخت مطالبات دستیار آن زمان حمید درخشان را داده و برای همین عبدی خودش را محق می‌داند که طلبش را از حق‌السهم پرسپولیس در آسیا برداشت کند.

اما از سوی دیگر هم مطرح شد عبدی 800 میلیون طلب داشته و کل 200 هزار دلار را برداشته و به باشگاه نداده است. همه این شایعه‌ها و ادعاها از جانب برخی مسئولان فعلی باشگاه پرسپولیس از سوی عبدی بی‌پاسخ نماند و او این‌گونه جواب داد: «اینکه بخشی از طلب‌ام را برداشته‌ام صحت دارد اما نه آن‌طور که آقایان می‌گویند. اسفند سال گذشته قرار بود طاهری به مالزی برود تا 200 هزار دلار را بگیرد اما ایشان به هر دلیلی نخواستند به این سفر بروند و هیات مدیره این ماموریت را به من داد اما قبول نکردم چون خطرناک بود شما 200 هزار دلار پول نقد را از مالزی به ایران بیاورید. هیات مدیره اصرار کرد و من شرط گذاشتم در صورتی به مالزی و مقر AFC می‌روم که طلب‌های هفت، هشت سال اخیرم را از این پول بدهند. همان زمان هیات مدیره مصوب کرد تا طلب من را از 200 هزار دلار سهم پرسپولیس برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا بپردازند.»

عبدی با گفتن این جملات، عملا مدعی می‌شود به دستور کتبی هیات مدیره فصل گذشته پرسپولیس، طلب 450 میلیونی‌اش را از 200 هزار دلار AFC کم کند: «حتی مصوبه امتناع طاهری از این سفر وجود دارد که اگر لازم شد آن را رسانه‌ای خواهم کرد. در حالی که قرار بود کل طلب مرا که جمعا 450 یا 460 میلیون تومان بود از 200 هزار دلار AFC بدهند اما تنها 200 میلیون را از پول AFC دادند و مابقی آن را چندوقت بعد به حسابم واریز کردند.»

عبدی که تاکید می‌کند هرگز طلب 800 میلیون تومانی از پرسپولیس ندارد، در خصوص اینکه گفته می‌شود بابت همین قضیه از هیات مدیره کنار گذاشته شده واکنش نشان می‌دهد: «اگر بحث‌ها را مرور کنیم متوجه خواهیم شد طی یک سال گذشته چه اتفاقاتی در باشگاه پرسپولیس رخ داده است. اگر واقعیت‌ها گفته شود آن‌وقت معلوم می‌شود چه کسی ضرر می‌کند. فصل قبل روی من خیلی فشار بود و حتی قرارداد 3090 را بنده بستم. اگر در دوران حضورم بحث خاصی هم داشتم به‌خاطر این بود که همه‌چیز قانون‌مند باشد. مرا کس خاصی نیاورد که بخواهم خلاف قانون عمل کنم. خدا را شکر مصوبه هیات مدیره را داشتیم، اگر شفاهی بود معلوم نبود چه حرف‌هایی می‌زدند. آن زمان من جلوی خیلی مسائل ایستادم و حالا هم به‌خاطر پرسپولیس و شرایط تیم ترجیح می‌دهم حرفی نزنم مگر آن‌که مدیران پرسپولیس صحبت کنند. در صورتی‌که باشگاه مجوز بدهد و بخواهند، مصوبات هیات مدیره را رسانه‌ای مي‌كنم و حاضر به انجام این کار هستم چون مصوبات هیات مدیره محرمانه است.»

عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس گریزی هم به حقوق‌های نجومی برخی مدیران و مشاوران باشگاه می‌زند که ترجیح می‌دهد آن را مطرح نکند تا به وقت‌اش درباره آن صحبت کند. با توجه به توضیحات عبدی و ادعاهای باشگاه پرسپولیس به نظر می‌رسد طاهری سکوت پیشه کند. چرا كه طاهري و هيات مديره به خصوص جعفر كاشاني بايد توضيح دهند چگونه و با چه مجوزي اين اجازه را به عبدي داده‌اند كه طلب ريالي‌اش را دلاري برداشت كند.

 

 

روزنامه گل

۱۹ ۱  
آی اسپورت
2017-02-23 10:35:00
نظر دهید

۱ نظر
reza
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵، ۱۸:۵۹
توی باشگاه پرسپولیس از زمانی که طاهری و عبدی و هدایتی بودند همیشه از این دزدی ها و سو استفاده ها بوده و خواهد بود به زودی همه چیز گندش در میاد اون روز خیلی نزدیکه و مشخص میشه که چقدر دزدی و سو استفاده کردند و دست عابدینی هم رو خواهد شد به امید خدا و تشت رسوایشون حسابی صداش در میاد و مردم خواهند فهمید که چه خبره
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر