فهرست
خسارت جبران ناپذیر سوپرجام برای استقلال
خسارت جبران ناپذیر سوپرجام برای استقلال

خسارت جبران ناپذیر سوپرجام برای استقلال

آی اسپورت - استقلال به دلیل حاضر نشدن در بازی سوپر جام پیش از شروع فصل گذشته با رای کمیته انضباطی از سوی فدارسیون فوتبال با نتیجه 3 بر صفر بازنده اعلام شد اما علی خطیر به عنوان معاون سابق باشگاه و امیرحسین فتحی در اولین وعده مدیریتی خود از این رای به دادگاه CAS شکایت کردند تا بتوانند نتیجه این بازی را تغییر بدهند و این بازی در تاریخ دیگری برگزار شود اما امروز دادگاه عالی ورزش بعد از گذشت حدود یک سال و نیم رای این پرونده را به نفع پرسپولیس اعلام کرد و بنابرآنچه در سایت باشگاه پرسپولیس اعلام شده نتیجه این بازی 3-0 به سود این تیم شده است.

در رایی که دادگاه CAS منتشر کرده، رسما اعلام نشده که باشگاه استقلال باید چه مقدار جریمه پرداخت کند. در رای فدراسیون فوتبال، آبی ها باید طبق حکم کمیته استیناف 50 میلیون به عنوان خسارت حاضر نشدن در دربی را پرداخت می‌کردند که این حکم از سوی دادگاه CAS رد شده است.

همچنین پرسپولیس هم در شکایت خود از استقلال ادعای خسارت برگزار نشدن این بازی را کرده بود که این شکایت هم رای مثبت دادگاه عالی ورزش را به همراه نداشته است. با این حال، ورزش سه در گزارش خود مدعی شده با توجه به رای دادگاه CAS استقلال باید 80 درصد هزینه دادرسی طولانی این دادگاه را پرداخت کند (هرچند فعلا از ذکر مبلغ جریمه خودداری شده و اعلام شده مبلغی که آبی ها باید پرداخت کنند متعاقبا اعلام می شود.) بنابراین استقلالی ها در این حکم برخلاف آنچه پرسپولیسی ها مدعی اند، نباید جریمه را به صورت کامل پرداخت کنند و بخش عمده ای از این جریمه را پرداخت می کنند. گفتنی است مجموع هزینه دادرسی این پرونده 22 هزار فرانک سوئیس بوده که با قیمت ارز آزاد دیروز کمی بیش از 260 میلیون تومان می شود.

۴    
آی اسپورت
2019-10-10 19:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر