فهرست
سيتی-اورتون‌؛ جنگ پولدارهای قديم و جديد
سيتی-اورتون‌؛ جنگ پولدارهای قديم و جديد

سيتی-اورتون‌؛ جنگ پولدارهای قديم و جديد

  آی‌اسپورت- «جنگ پول»‌؛ این شاید بهترین تعبیر برای دیدار امروز منچسترسیتی و اورتون باشد. تیم‌هایی که به واسطه پول برای خود شهرت و اعتبار کسب کرده و ره صد ساله را یک شبه طی کرده‌اند. اولی نزدیک به یک دهه است که به لطف دلارهای نفتی شیخ منصور اماراتی در انگلیس به قدرت رسیده و دومی با سهامدار جدید خود فرهاد مشیری همان راهی را می‌رود که پیش از این تیم‌هایی همچون سیتی و چلسی طی کردند. هر دو تیم هفته نخست را با برد پشت ‌سر گذاشتند و اکنون برای دومین پیروزی به میدان می‌روند. روبرت مدلی قضاوت این مسابقه را به عهده دارد.

منچسترسیتی

بعد از گذراندن یک فصل پر‌فراز و نشیب همراه با ناکامی، سیتی با پول زیاد به بازار نقل و انتقالات تابستانی آمد و بیش از 200 میلیون پوند برای جذب بازیکن خرج کرد. تردیدی وجود ندارد با این همه هزینه، کم‌ترین توقع از پپ گواردیولا قهرمانی در جزیره است. به همین خاطر طبیعی است سرمربی اسپانیایی از حالا تحت فشار قرار بگیرد. بازی با اورتون اولین آزمون جدی گواردیولا و مردانش خواهد بود. آنها اگرچه در هفته اول مقابل تیم تازه لیگ برتری شده برایتون با 2 گل به برتری رسیدند اما حقیقت این است که راه سخت سیتی از امروز شروع می‌شود. راهی از جنس انتقام شکست 4 بر صفر فصل گذشته.

اورتون

درست مثل سیتی روزهای شلوغی در تابستان داشت و به جز فروش لوکاکو به منچستریونایتد، خریدهای متعددی انجام داد. همین که بودجه خرید باشگاه از همشهری‌شان یعنی لیورپول بیشتر شده برای طرفداران اورتون یک گام رو به جلو است. درحالی که قرمزهای مرسی ساید بودجه زیادی برای خرج کردن نداشتند، رونالد کومان با تکیه بر سرمایه سهامدار اصلی خود فرهاد مشیری چندین خرید خوب داشت که اوج آن بازگشت وین رونی به گودیسون پارک بود. تافی‌ها در هفته اول با یک گل استوک‌سیتی را شکست دادند و سپس در مرحله انتخابی لیگ اروپا هایدوک اشپیلت کرواسی را مغلوب کردند تا با روحیه بالا به منچستر بروند.

مصدومان و محرومان

راس بارکلی که احتمال فروشش در همین تابستان زیاد است به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه همسترینگ 3 ماه غایب است. در تیم میزبان نیز بنجامین مندی و ایلکای گوندوغان اگرچه این روزها با سیتی تمرین می‌کنند اما هنوز شرایط مناسب برای بازی را پیدا نکرده‌اند. فابین دلف را هم باید به لیست غایبان سیتی‌زن‌ها اضافه کرد.

آخرین جدال

دو تیم آخرین بار فصل گذشته در ورزشگاه گودیسون پارک به میدان رفتند که اورتون با 4 گل سیتی و گواردیولا را تحقیر کرد.

نکات آماری

* اورتون فصل گذشته از 19 مسابقه خارج از خانه خود تنها 4 برد به دست‌ آورد، 6 تساوی داشت و 9 بار شکست خورد.

* انتظار می‌رود گواردیولا تیمش را با سیستم 2-5-3 و رونالد کومان با سیستم 1-3-2-4 بچیند.

* آخرین دیدار دو تیم در ورزشگاه اتحاد با نتیجه یک - یک خاتمه یافت.

* در 5 رویارویی گذشته  دو تیم، اورتون 2 پیروزی، 2 تساوی و تنها یک شکست کسب کرده است.

ترکیب احتمالی

منچسترسیتی: ادرسون، واکر، کمپانی، اوتامندی، استونز، دانیلو، فرناندینیو، داوید سیلوا، دبروین، آگوئرو و ژسوس

اورتون: پیکفورد، مارتینا، کین، ویلیامز، بینس، گوئیه، اشنایدرلین، رونی، میرلش، کلاسن و ساندرو رامیرز

 

 

     
آی اسپورت
2017-08-21 16:51:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر