فهرست
میهمانان وطنی ۲۰۱۸؛ از فرهاد منتقد تا کیای منطقی
میهمانان وطنی ۲۰۱۸؛ از فرهاد منتقد تا کیای منطقی

میهمانان وطنی ۲۰۱۸؛ از فرهاد منتقد تا کیای منطقی

آی اسپورت - پس از لغو حضور سومین مهمان خارجی برنامه 2018، بار دیگر عادل فردوسی پور برای برنامه اش از اسطوره های وطنی دعوت کرد. دو مهمان متفاوت و خاص با یک وجه شباهت؛ هر کدام دنیایی خاطره برای مخاطبان 2018 داشتند. از فرهاد مجیدی که شماره هفت فراموش نشدنی استقلالی هاست تا مهدی مهدوی کیای دوست داشتنی که خاطراتش در پرسپولیس و تیم ملی فراموش نخواهد شد. این دو مهمان ویژه از لحظه اول و همان جملات اول تفاوت خود را با دیگر مهمانان برنامه های مختلف تلویزیونی به نمایش گذاشتند. در این مسیر اما هر کدام شیوه خاص خود را داشتند، متفاوت از یکدیگر اما هر دو دلنشین.

کیای همیشه منطقی و واقع بین

مهدی مهدوی کیا در استودیوی2018 مثل همیشه اش بود. او سالهاست با منطق و هوش خود کارها را پیش می برد. از دوران فوتبالیش که بگذریم که یکی از موفق‌ترین لژیونرهای ایرانی بود، پس از بازنشستگی از فوتبال هم با روال همیشگی خود پله های ترقی را طی کرد. مدرک مربیگری گرفت اما هیجان زده نشد و اصراری برای حضور زودهنگام در عرصه مربیگری نداشت. تجربه حضورش در اروپا به او آموخته بود که فوتبال پایه از همه چیز مهمتر است. بنابراین آکادمی کیا را با کشف استعدادهای فوتبال از سراسر ایران و حتی محروم ترین نقاط کشور تاسیس کرد و حالا بازیکنانش در رده های نوجوانان می درخشند. مهدوی کیا در استودیوی 2018 هم خودش بود. اصراری برای اظهارنظر هیجانی و به دور از منطق نداشت. سعی کرد واقع بین باشد. حتی وقتی عادل فردوسی پور پیش بینی اش از نتیجه را پرسید خیلی منطقی گفت «بردن این تیم سخت است و امیدوارم تیم ملی موفق باشد.» به وقتش خیلی تخصصی از اشکالات فنی تیم ملی‌مان گفت و به وقتش زبان به انتقاد از صداوسیما گشود و از حجم آگهی های بازرگانی که فرصتی برای حرف زدن به مهمانان برنامه نمی داد انتقاد کرد.

بغض فرهاد و حرف‌هایش برای مردم

شماره 7محبوب استقلالی ها سال ها بود در تلویزیون حاضر نشده بود. او که مدت هاست خیلی کم مصاحبه می کند و همه تلاشش را برای کسب مدرک معتبر مربیگری گذاشته پس از 4سال روی آنتن رسانه ملی آمد و از همان ابتدا سعی کرد طرف مردم باشد و حرف هایی بزند که مردم خوششان بیاید. از همان سلام اول که به زن و مردی داد که کنار هم در ورزشگاه آزادی به تماشای بازی ایران- پرتغال از روی پرده 1200 متری نشسته بودند و اشاره اش به خانوادگی شدن آزادی پس از سال ها تا سوالش درباره اینکه بالاخره پویول چی شد؟ و کنایه اش به مدیران تلویزیون که من تا آخرین لحظه نمی دانستم بالاخره اجازه حضور در برنامه را پیدا خواهم کرد یا نه. فرهاد مجیدی از همه چیز حرف زد. از اینکه دلش می خواهد تیم ملی برنده باشد چون مردم این روزها شرایط بدی را می گذرانند و احتیاج به شادی دارند. فرهاد مجیدی هر چند نتوانست مثل مهدوی کیا تخصصی از فوتبال بگوید و حتی پیش بینی اش از نتیجه بازی برد صددرصدی تیم ملی بود اما حرف هایی که می زد از دلش بود و برای همین دلنشین بود. پس از بازی با بغض از رویای برباد رفته بود و از بازی های تدارکاتی ای که باید انجام می شدند تا این تیم در این تورنمنت بزرگ نتیجه بگیرد. او از آماده سازی و کشف استعدادها از پایه گفت و اینکه اگر هر تورنمنتی را با کلی افسوس و اما و اگر ترک می کنیم برای این است که مسائل را از پایه جدی نمی گیریم و هیچ کاری برای فوتبال پایه انجام نمی دهیم.

 تلویزیون باز هم بازنده!

رسانه ملی اما یک بار دیگر در دو سه هفته اخیر بازنده مطلق بود. آنها که سومین مهمان خارجی برنامه را هم با وجودی که پولش را گرفته بود، کنسل کردند و اجازه حضورش در استودیو را ندادند، برای آمدن دو ستاره سابق فوتبال ایران هم نتوانستند دل مردم را به دست بیاورند. مدیران سیما شاید اگر کمی به مردم فکر می‌کردند، تمام فکر و ذکرشان بعد از آمدن مهدوی‌کیا و مجیدی، بالا بردن درآمدهایشان از آگهی‌های بازرگانی نبود. آنها که بر این باورند فوتبال به خودی خود بیننده دارد و فرقی ندارد «بیست هجده» باشد یا برنامه دیگری، مردم پای رسانه ملی می‎‌نشینند تا این مسابقات را دنبال کنند، مشخص نیست برای چه هر چه مهمان برنامه محبوب‌تر باشد تعداد آگهی‎‌هایشان را بالاتر می‌برند. آنقدر که حتی قبل آمدن مهمان‌ها بیش از 20دقیقه ممتد آگهی پخش می‌کنند تا جایی که وقتی به استودیو برمی‌گردند عادل فردوسی‌پور شاکی از این کار می‌گوید: «در کمال ناباوری برگشتیم! و بین دو نیمه که قطعا مخاطبان انتظار دارند به بحث کارشناسی بگذرد، بیش از ده دقیقه آگهی پخش می‌کند تا در برگشت مهدی مهدوی‌کیا از سو استفاده‌ای که از حضورش می‌شود شاکی شود و بگوید: «خیلی زشت است که مهمان دعوت می‌کنند و به جای اینکه فرصت حرف زدن به او بدهند از حضور او برای پخش آگهی سواستفاده می‌کنند و تنها دو دقیقه به مهمان وقت حرف زدن می‌دهند! انتقادی که باعث شد عادل فردوسی‌پور هم زبان به شکایت بگشاید و بگوید: جانا سخن از زبان ما می‌گویی اما چه کنم؟

 روزنامه سازندگی

۱۴ ۳  
آی اسپورت
2018-06-27 18:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
عباس
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۵
مهدوی کیا بدجوری خودش رو خراب کرد.فقط در مورد آکادمی اش حرف زد و به خاطر علی کریمی از کی روش انتقاد ولی مجیدی به خوبی حرف زد و بیشتر نظرش به دل نشست.
@
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۲
مهدوی کیا از فوتبال پایه و چکونگی رشد درست فوتبال حرف زد ولی اصولا مجیدی حرفی برای زدن نداشت کلا چرت گفت مثلا مجری میگفت فضای جام جهانیه چطوریه واقعا چه جوابی داشت ؟ هیچی ! معلومه وقتی دانشی نداشته باشی رو میاری به هذیون گفتن
پرسپولیس
پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
فرهاد هیچی حالیش نبود اینو الکی دعوت کرده بودن شبکه سه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر