فهرست
راموس: کی‌روش هم مثل مارادونا بی‌منطق حرف می‌زند!
راموس: کی‌روش هم مثل مارادونا بی‌منطق حرف می‌زند!

راموس: کی‌روش هم مثل مارادونا بی‌منطق حرف می‌زند!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران پس از جدال منتهی به شکست یک بر صفر شاگردانش مقابل اسپانیا در مسیر خروج از ورزشگاه کازان آره‌نا ایستاد و سرخیو راموس، کاپیتان حریف را در آغوش گرفت و بعد به راهش به سمت اتوبوس تیم که هنوز در گوشه‌ای پارک بود، ادامه داد. وقتی کی‌روش راهش را به سمت اتوبوس تیمش در پیش گرفت، کاپیتان اسپانیا نگاهی معنادار به او کرد و در همان لحظه هم یکی زیر لب به مدافع رئال مادرید در کنایه به درگیری لفظی این دو نفر حین بازی گفت:« حالا آمده و بغلت می‌کند!». شنیدن این جمله باعث نشستن لبخندی طعنه‌آمیز روی لبان راموس شد و او گفت: بین دو نیمه هم او مرا در آغوش گرفت و حالم را پرسید. ما رابطه خوبی داریم و به همین دلیل یکسری چیزها می‌گوید که مرا متعجب می‌کند. مثل دیه‌گو مارادونا، کی‌روش هم حرف‌هایی می‌زند که هیچ منطقی ندارد.»

چیزهایی که کی‌روش پس از بازی گفت، در واقعاً فقط تعریف و تمجید از بازی اسپانیا نبود، چیزی که راموس آن را به میل این مرد پرتغالی برای قرار گرفتن در کانون توجه و برای اینکه درباره‌اش حرف زده شود ربط داد و بعد از برد یک بر صفر اسپانیا هم جوابش را داد.

رویکرد دفاعی و فیزیکی ایران و متهم شدنش به ضد فوتبال سوژه بحث بود. راموس اگرچه محترمانه جواب کی‌روش را داد - با وجود اینکه این مرد پرتغالی از او به خاطر مصدوم کردن محمد صلاح در فینال لیگ قهرمانان اروپا انتقاد کرده بود اما - نیشی دردناک به مارادونا زد.

مارادونا در ابتدای هفته از دیه‌گو گودین، دفاع وسط اتلتیکومادرید تمجید و ادعا کرد با اینکه راموس بیشتر در کانون توجه و انظار قرار دارد، ستاره دفاعی واقعی جام مدافع تیم ملی اروگوئه است و همین سبب شد که راموس در قالب جوابش به کی‌روش، پاسخی کنایه‌‌آمیز هم به اسطوره آرژانتینی‌ها بدهد. او گفت: مارادونا یک شخصیت بزرگ است، او یک ستاره است و من برایش احترام قائلم پس نمی‌خواهم نظر شخصی او را قضاوت کنم. من فکر می‌کنم که او یک ستاره است اما فوتبال آرژانتین می‌‌داند که مارادونا چند سال نوری با بهترین بازیکن این کشور فاصله دارد و آن بازیکن به نظر من لئو مسی است.

داستان درگیری کی‌روش با راموس بر سر اظهارات دنی کارواخال، دفاع راست اسپانیایی‌ها آغاز شد. بعد از بازی، یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا از دفاع راست رئال مادرید درباره سبک بازی ایران سؤال پرسید و او گفت فوتبالی که ایران ارائه کرد، فوتبال نبوده بلکه جفا به این ورزش بوده است. او با عقب نشستن ایران و خطاهای این تیم مشکلی ندارد اما وقت‌کشی و تظاهر به مصدومیت را برای فوتبال بد دانست و داور را موظف به برخورد با این وضعیت دانست.

راموس اما درباره سبک بازی ایران گفت: «من نمی‌خواهم قضاوت کنم. این هم بخشی از فوتبال است. اگر آنها می‌آیند که وقت تلف کنند، مشکل خودشان است. ما می‌خواهیم بازی را به شکلی دیگر ببریم اما درست است که داور به صورت یک‌طرفه به آنها اجازه انجام هر کاری داد اما هر کاری که ما انجام می‌دادیم را خطا می‌گرفت.»

وقتی اظهارات کاروخال به کی‌روش منتقل شد، به خصوص اصلاح «جفا به فوتبال» که او در مورد شیوه بازی ایران به کار برد، سرمربی پرتغالی گفت: «کاروخال این حرف را زده است. این درست نیست. در این بازی دو تیم بودند که سخت داشتند می‌جنگیدند و برخوردهای فیزیکی شدیدی هم میان‌شان رخ داد و به همین دلیل بازیکنان ما نیاز به معاینه پزشکان تیم داشتند. اگر شما می‌خواهید می‌توانید به کلینیک بیاید و ببینید که دو بازیکن‌مان را از دست دادیم و بابت ضرباتی که به آنها وارد شد بازیکن حریف کارت زرد هم نگرفتند. به کارواخال توصیه می‌کنم که به هم‌تیمی‌ خودش نگاه کند که داشت بازیکن تیم ملی مصر را از بازی در جام جهانی محروم می‌کرد.»

وقتی از کی‌روش پرسیده شد که آیا منظورش خطای راموس روی صلاح در فینال لیگ قهرمانان است، گفت: «خیر، من فقط می‌گویم که اگر کارواخال دارد بازیکنان ایران را مؤاخذه می‌کند، بهتر است که هم‌تیمی‌های خودش را هم ببیند. کی‌روش سپس به این سؤال که آیا فکر می‌کند راموس به عمدی صلاح را مصدوم کرده، پاسخ داد و گفت: من هیچ چیز نمی‌گویم. من فقط به کارواخال توصیه می‌کنم که هم‌تیم‌های خودش را هم ببیند. راموس بازیکن بزرگی است و من با او هیچ مشکلی ندارم. سرخیو بازیکنی است که من در زمان مربیگری‌ام در رئال مادرید سخت جنگیدم تا او را به تیمم بیاورم.»

راموس تائید می‌کند کی‌روش در این مورد درست می‌گوید و به همین دلیل هم از حرف‌های این مرد پرتغالی متعجب است. او گفت: «بله می‌دانم (که او برای بردن من به رئال تلاش کرد) و به همین دلیل هم از چیزهایی که می‌گوید تعجب کردم.»

راموس سپس از کاری که کی‌روش انجام داد (ایجاد درگیری لفظی) هم ابراز تعجب کرد.

 

تسنیم

۶۵ ۵  
آی اسپورت
2018-06-22 13:03:00
نظر دهید

۵ نظر
####
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۱
این راموس ناجوانمروانه صلاح رو مصدوم کرد و باعث شد مصر از جام حذف شود.او فکر میکند وحشی بازی همون فوتبال محکم هست.
####
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۲
کاش با هویت کاربری دیگران کامنت نذاریم !
۲
جيم
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۷
خط تسنيم رو بگيريد ببينيد برادرها چه اشوبي سده تو داشون .... تلاشهاي يكيساله ي باند سردار هدايتي و البتقي برادرها به سرلشكري علي كريمي نقش بر اب شده متوسل شده اند به نوشتن رمان هاي عاطفي تخيلي....
ميلاد
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
شما هم تو فوتبال فن كونگ فو ميزني. كلا اين و كارواخال حرف مفت زياد ميزنند.
سهیل
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
واقعا سبک بازی بدی داشتیم مخصوصا در نیمه اول که همه انتقادها درسته ، فوتبال بد و فیر قابل دفاعی بازی کردیم، دنیا این سبک رو دوست نداره، دفاع ضدحمله سبک بدی نیست ولی دفاع ایران در نیمه اول فقط دفاع و بکش زیرش بود اگه گل نمیخوردیم تا اخربازی ادمه داشت.
این سبکی نیست که با کیفیت بازیکنایی که داریم دوست داشته باشیم دنیا مارو ببینه.
امیدوارم حداقل بتونیم نتیجه بگیریم حالا که اعتبار رو از دست دادیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر