فهرست
بیرانوند-السومه؛ این بار کلین‌شیت می‌خواهیم
بیرانوند-السومه؛ این بار کلین‌شیت می‌خواهیم

بیرانوند-السومه؛ این بار کلین‌شیت می‌خواهیم

آی اسپورت - تقابل چند باره علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس و عمر السومه مهاجم سوری الاهلی یکی از سوژه‌های مهم این بازی است. بیرانوند چندین تقابل در لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های ملی با این مهاجم سوری داشته که در اکثر آنها برابر این بازیکن گلزن موفق نبوده و دروازه‌اش باز شده.

امشب پنجمین تقابل علیرضا بیرانوند و عمر السومه مهاجم الاهلی است؛ بیرانوند در سال ۲۰۱۵ در لیگ قهرمانان آسیا همراه با تیم نفت تهران در مرحله یک هشتم نهایی برابر همین تیم الاهلی قرار گرفت. در آن دیدار عمر السومه نبرد در تقابل با بیرانوند پیروز شد اما در نهایت این نفت تهران بود که بر تیم سعودی غلبه کرد. السومه در بازی برگشت این مرحله دو بار دروازه بیرانوند و نفت تهران را باز کرد تا تیمش در این بازی دو بر یک به پیروزی برسد، اما نفت تهران به خاطر پیروزی یک بر صفر در دیدار رفت در تهران و به لطف گل زده در خانه حریف از این مرحله صعود کرد.

سومین تقابل این دو بازیکن به بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان در همین فصل مربوط می‌شود که بیرانوند در همان دقیقه ۲ بازی دروازه‌اش توسط السومه باز شد. در این بازی گرچه الاهلی با دو گل از سرخپوشان پیش افتاد اما شاگردان برانکو بازگشتی فوق‌العاده داشتند تا این دیدار با نتیجه دو بر دو به پایان برسد.

تقابل چهارم مهاجم سوری و دروازه‌بان ملی‌پوش کشورمان در آخرین دیدار مرحله انتخابی جام جهانی روسیه در ورزشگاه آزادی اتفاق افتاد که طی آن در حالی که تیم کشورمان ثانیه‌هایی تا پیروزی فاصله داشت، اما السومه باز هم زهر خود را به بیرانوند ریخت و در آخرین لحظات، هم به روند گلزنی‌هایش برابر بیرانوند ادامه داد و هم تیم کشورش را از شکست نجات داد تا سوریه در عین ناباوری راهی مرحله پلی آف شود.

بیرانوند امشب می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در بازی داشته باشد و با یک تیر دو نشان را بزند. دروازه‌بان پرسپولیس در صورتی که نمایش قابل قبولی داشته و وظیفه حراست از دروازه را به خوبی انجام دهد، هم می‌تواند به روند سه بازی متوالی گلزنی السومه پایان دهد، هم یکی از عوامل صعود نماینده کشورمان به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باشد؛ کاری که بیرانوند بارها و بارها آن را انجام داده و این بار هم می‌تواند یکی از همان نمایش‌های فوق العاده خود را به نمایش بگذارد.

۳ ۴  
آی اسپورت
2017-09-12 10:27:00
نظر دهید

۴ نظر
بهنام
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳
سوراخوند
۲ ۲
امير
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۵۴
العين
۲
شش تای عموری
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
سلام عمووویی ✋
۲
نیما
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
بیرانوند لایی خور آبروریز ،دروازبانی که روبرو سوریه آبرومونه برد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر