فهرست
چهره روز:‌ علی، قربانی نمی‌شود
چهره روز:‌ علی، قربانی نمی‌شود

چهره روز:‌ علی، قربانی نمی‌شود

آی‌اسپورت- علی قربانی، یکی از خریدهای غیرمنتظره علیرضا منصوریان برای استقلال به شمار می‌رفت. یک سال قبل همه در انتظار نهایی‌شدن قرارداد امیرارسلان مطهری بودند اما علیمنصور تصمیم گرفت با مهاجمی دیگر از تیم قبلی‌اش قرارداد امضا کند و قربانی را در فهرست نفرات تیم‌اش برای لیگ  شانزدهم قرار بدهد. هواداران آبی‌ها از دریچه تردید به این خرید نگاه می‌کردند اما سختکوشی قربانی، همه آن‌ها را به این نتیجه رساند که او یک خرید موفقیت‌آمیز برای آبی‌ها بوده است. قربانی در استقلال، روی پیراهن نه چندان خوش‌یمن شماره 17 دست گذاشت اما نشان داد که اراده‌ها همیشه از اعداد مهم‌تراند.

مهاجم شمالی در اولین ترکیب 11 نفره منصوریان جایی نداشت اما در اولین حضور فیکس در ترکیب، برای تیم‌اش گلزنی کرد و گرسنگی‌اش را به دست آوردن جایگاه ثابت در این تیم به نمایش گذاشت. او از هفته نهم به بعد حتی یکی از مسابقه‌های استقلال در لیگ برتر را از دست نداد و همیشه بخشی از معادله‌های هجومی باشگاه بود. زوج علی قربانی و کاوه رضایی، از روزهای بد شروع فصل عبور کردند و نیم‌فصل دوم درخشانی داشتند. نقطه عطف فصل برای قربانی، با گل زدن به پرسپولیس رقم زد. ضربه سر تماشایی او به بیرانوند، دومین و مهم‌ترین شوک آبی‌ها در مسابقه بود. این بازیکن دو هفته قبل از دربی، دروازه هر دو تیم پیکان و ماشین‌سازی را باز کرده بود تا برای اولین بار در دوران فوتبال‌اش، در سه مسابقه متوالی لیگ گلزنی کند.

6 گل و 2 پاس گل، آمار فوق‌العاده‌ای نبود اما عملکرد قابل قبولی برای این بازیکن محسوب می‌شد. مهره‌ای که حالا ستاره بی‌چون‌وچرای دیدارهای تدارکاتی پیش‌فصل استقلال است. همه حدس‌های رسانه‌ای، زوج بیت‌سعید و شهباززاده را برای خط حمله استقلال در لیگ هفدهم درنظر گرفته‌اند اما بیرون از شبکه‌های اجتماعی در دنیای واقعی، علی به هیچ وجه حاضر نیست قربانی گمانه‌زنی‌ها شود. او در تمام دیدارهای تدارکاتی دوران آماده‌سازی استقلال گلزنی کرده و کافی است به همین روند ادامه بدهد تا یکی از نفرات ثابت ترکیب تیم باشد. در ساق‌های او، انگیزه‌ای وجود دارد که اجازه متوقف‌شدن و تن‌سپردن به ناامیدی را به این بازیکن نمی‌دهد. قربانی قبل از هنر فوتبال، با راه و رسم جنگ آشنا شده و ناقوس یک جنگ تازه برای او، خیلی زود به صدا درخواهد آمد.

۱۲ ۴  
آی اسپورت
2017-07-16 16:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
علی منصوریان
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۳
برای من ندای قلبی هواداران و لیدرها مهم است... متوجه شدم شهناز رو بیشتر قبول دارند و من هم تابع آنها هستم.
پ.ن: #پوپولیسم
هوادار باشعور آرزوست
۶ ۱
خخخخ
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۰
خخخخ
۲
تاج کبیر
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۵
اگه منصوریان براساس عقل و شعور فوتبالی بخوادتصمیم بگیره قطعا بایدمهاجم اولش قربانی باشه نه سجاد..امیدوارم تجربه تلخ بختیار دیگه تکرار نشه
۴ ۱
فرهاد
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۴
یعنی به نظرت عقل و شعور فوتبالی هم داره ؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر