فهرست
سناریوی تکراری در انتظار بازیکنان استقلال در سال 99
سناریوی تکراری در انتظار بازیکنان استقلال در سال 99

سناریوی تکراری در انتظار بازیکنان استقلال در سال 99

آی اسپورت - باشگاه استقلال در سالیان اخیر با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرده است. حواشی فراوان مدیریتی، حضور مدیران متفاوت در رأس باشگاه، تغییر پیاپی مدیران، عدم ثبات بر روی نیمکت، مصدومیت‌های بی شمار بازیکنان و نداشتن زمین تمرین مناسب از جمله این مشکلات بوده است. اما یکی دیگر از مهم‌ترین این چالش‌ها،عدم توانایی نگهداری بازیکنان تاثیر گذار استقلال، توسط مدیران این باشگاه، در سالیان اخیر بوده است.

رابسون جانواریو یکی از معدود مدافعان با کیفیت خارجی بود که به ایران آمد و برای باشگاه استقلال بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت. وی بارها در مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود که علاقه فراوانی به استقلال دارد و تمایل دارد در این باشگاه به کار خود در استقلال اداما دهد، اما در نهایت و در کمال بی توجهی مسئولان استقلال به راحتی از این تیم جدا شد و به بوآویستا پرتغال پیوست. امید ابراهیمی فرمانده خط میانی استقلال نیز با پیشنهاد خوبی که از الاهلی قطر دريافت کرد راهی این تیم شد بدون اینکه مدیران استقلال تلاشی برای ماندن وی کنند.

کاوه رضایی دیگر بازیکن تاثیر گذار استقلال بود که پس از یک فصل حضور در استقلال لژیونر شده و به شارلوا بلژیک پیوست در صورتی که هواداران استقلال از مدیران این تیم خواسته بودند کاوه رضایی را به هر نحوی شده در تیم نگه دارند که بازهم مدیران استقلال در این امر ناتوان بودند.

آی اسپورت - مامه بابا تیام مهاجم با کیفیت سنگالی بود که سابقه حضور در سری آ را نیز داشت. وی در نیم فصلی که در استقلال حاضر بود چنان در دل هواداران این تیم جا باز کرد که هواداران استقلال پس از شنیدن خبر جدایی این بازیکن و پیوستن به عجمان امارات، بسیار شوکه شده بودند. بعد ها تیام اعتراف کرد که هم او و هم جپاروف تمایل زیادی به ماندن داشتند اما مدیران استقلال با وعده و وعید آنها را سرکار گذاشته و راه را برای جداییشان هموار کرده اند. علاقه تیام به باشگاه استقلال به حدی است که وی همیشه پیگیر اتفاقات این باشگاه است و در اینستاگرام خویش به این اتفاقات واکنش نشان می‌دهد.

آیاندا پاتوسی هافبک تاثیرگذار استقلال پس از برکناری شفر توسط مدیران استقلال به همراه این مربی به باشگاه بنی یاس امارات پیوست در صورتی که مدیران استقلال می‌توانستند با یک پیشنهاد خوب مانع از این جدایی شوند. سیدمجید حسینی و اللهیار صیادمنش بازیکنان جوان و آینده دار استقلال نیز توسط این باشگاه فروخته شدند تا درآمدزایی قابل توجهی برای باشگاه استقلال داشته باشند. امسال هم تیم فوتبال استقلال بازیکنان با کیفیتی را در اختیار دارد که هواداران این تیم انتظار دارند این بازیکنان را فصل آینده هم در تیم محبوبشان ببینند. اما با توجه به موضوعاتی که در باشگاه استقلال در جریان است بعید به نظر می‌رسد این اتفاق بیافتد.

هرویه میلیچ دفاع چپ استقلال که عملکرد فنی قابل قبولی داشته امروز در مصاحبه ای از بدقولی مسئولان استقلال گلایه کرده و این باشگاه را تهدید به فسخ یکطرفه کرده است. شیخ دیاباته مهاجم محبوب و گلزن استقلال با وجود علاقه فراوانی که به ابن تیم دارد از بی برنامگی در باشگاه استقلال به ستوه آمده و از پرداخت نشدن به موقع مطالباتش بسیار دلخور است. قابل حدس است مهدی قایدی هم با توجه به سن و سالی که دارد در فصل های بعد از استقلال به باشگاه‌های خارجی منتقل شود و لژیونر جدید فوتبال ایران لقب بگیرد. ارسلان مطهری را هم باید به این لیست اضافه کنیم چراکه با درخشش دور از انتظار خود همه نگاه‌ها را به خود خیره کرده است و هیچ بعید نیست با دریافت پیشنهاد خوب از باشگاه‌های قطری یا اروپایی از استقلال جدا شود.

باید منتظر باشیم ببینیم مسئولان استقلال اینبار می‌توانند مانع کوچ ستاره‌های تیمشان به دیگر تیم‌ها شوند یا همان سناریوی تکراری در انتظار باشگاه استقلال است. چرا که هواداران استقلال معتقدند یکی از دلایل قهرمانی‌های سال‌های اخیر پرسپولیس حفظ بازیکنان تاثیر گذار این تیم توسط مدیران این باشگاه می‌باشد.

تماشاچی

     
آی اسپورت
2020-03-22 18:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر