فهرست
واکنش عادل به فوت شفیع؛ چیه این زندگی؟
واکنش عادل به فوت شفیع؛ چیه این زندگی؟

واکنش عادل به فوت شفیع؛ چیه این زندگی؟

آی اسپورت - عادل فردوسی‌پور که همواره خودش را شاگرد بهرام شفیع دانسته و بارها از حمایت‌های این مجری محبوب و فقید سخن گفت، بعد از درگذشت او صبح امروز گفت‌وگویی را با برنامه حالا خورشید با تهیه‌کنندگی و اجرای رضا رشیدپور انجام داد و از خصیصه‌های شفیع گفت. صحبت‌های او را بخوانید:

  • ما دهه پنجاهی‌ها در دوران نوجوانی تمام امیدمان این بود که یکشنبه‌‎شب‌ها پای تلویزیون بنشینیم و ورزش و مردم ببینیم. ما عاشق آن 10 دقیقه آخر برنامه بودم که فوتبال‌های خارجی را پخش می‌کرد و واقعا یک هفته برای تماشای این برنامه صبر می‌کردیم.
  • گزارش‌های خاطره‌ساز آقای شفیع همیشه جذاب است؛ گزارش دربی فرانسه در سال 1986 که من آن زمان 12 ساله بودم را همیشه به یاد دارم و دربی‌‎های ماندگاری که او گزارش کرد هم از ذهنم پاک نمی‌شود. صدای گرم و گیرا و اطلاعات منحصربه‌فردی که آقای شفیع داشتند هرگز از ذهن پاک نمی‌شود. اصطلاح های خاص ایشان، از «اسطقوس‎دار» تا «میریم که داشته باشیم» همه‌اش برای‌مان خاطره است.
  • من سال 1374 که وارد تلویزیون شدم، گروه ورزش شبکه یک و دو باهم کار می‌کردند. در آن مقطع آقای شفیع به من به عنوان یک جوان 21 و 22 ساله اعتماد کردند و گزارش فوتبال‌های خارجی را به من سپردند.
  • از دیشب که این اتفاق افتاده واقعا نتوانستم به امیراقبال عزیز زنگ بزنم؛ از زمانی که امیراقبال 12، 13 ساله بود، ارتباط نزدیکی با او داشتم و همیشه آقای شفیع از اینکه او چقدر نسبت به من لطف دارد می‌گفت. ایشان واقعا عزیز و صمیمی بود و نمی‌دانم چه باید بگویم. در جام جهانی 98 که آقای شفیع مجری بودند و من بازی‌ها را گزارش می‌کردم روزهای خیلی خوبی داشتیم. همیشه به من اعتمادبه‌نفس می‌داد و از کارم تعریف می‌کرد. واقعا حمایت‌های‌شان را فراموش نمی‌کنم. حمایت‌های آقای شفیع از من از سال 1997 تا همین چند روز پیش که همراه با امیراقبال تماس گرفتند و تولدم را تبریک گفتند ادامه داشت و همیشه خودم را مدیون ایشان می‌دانم.
  • مگر می‌شود این اتفاق برای آقای شفیع رخ داده باشد؟ ببینید مرگ چقدر به ما نزدیک است، زندگی چقدر بی‌ارزش است، ما اصلا برای چه اینقدر خودمان را اذیت می‌کنیم؟ اصلا چیه زندگی واقعا؟!
۱۷ ۶  
آی اسپورت
2018-10-10 13:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
Hamed
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۴
به خودت بگو اصلا چیه این زندگی , وقتی برای بعضی ها تو برنامه نود حاشیه درست میکنی و بخاطر اینکه کیروش محبوب بشه چه کارها که نکردی و به چه کسانی تهمت نزدی و براشون پاپوش درست نکردی و بخاطر منافع کیروش چه کارهای در خفا بر علیه بعضی از تیمها نکردی از تریبون آزاد سواستفاده میکنی برای رسیدن به اهداف خود . دنیا ارزش نداره آقای فردوسی پور .
۳ ۱
....
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
مشتی چه برا خودت بلغور میکنی.اگه‌یه نفر سالم تو این سیستم فوتبال ما باشه عادل فردوسی پور هست.اگه او نبود باور کن الان تو کنار برانکوت بشکن نمیزدی.
۳
روزبه
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
در عجب از این مردم که تا کسی رفت نگاه رمانتیگ گونه و احساساتیشان همه واقعیات را دود هوا می کند و انگار نه انگار که هر فردی را کارنامه ایست مثبت یا منفی، که صرف مرگش پاک نمی شود. بهرام شفیع یکی از ده ها بلکه صدها انسانهای نالایق سیستم صدا و سیما بود که با رانت وارد شد، با رانت زیست، با رانت فربه شد، و سر انجام هم رانت "ژن خوبش" را برای امیر اقبالش میراث گذاشت. فردی که به واسطه رانت تریبون مفت و مادام العمر ورزش و مردم، بدون کمترین لیاقتی، رییس فدراسیون هاکی و چوگان شد و تا می توانست فرهنگ چاپلوسی را از برنامه اش ترویج کرد. بی گمان مرگ هر انسانی، با هر کارنامه ای، به ذات تلخ است و غم انگیز. اما آدمی حیرت می کند از این همه مدح و ثنا در روز مرگ انسانی با چنین کارنامه ای.
۱ ۱
....
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۹
موافقم.در هر صورت براش طلب رحمت کنیم.ولی ایشون تا اخرین لحظه جا برا هیچکس دیگه باز نمیکرد.
....
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۴
.
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۶:۰۹
به روزبه:
ببین ، چند باراین کامنت را گذاشتی،
اکثر این دوستانی که چیزی برای مرحوم شفیع نوشتند ، از سر دلتنگی برای دوران گذشته و کودکی و نوجوانی و جوانی خودشون بود ،
از سر دلتنگی برای خاطره هایی از سخت ترین دوران زندگی مون از جنگ و نداری و محرومیت
خوب کامنتها و مقاله ها را بخون ،
ورزش و مردم و "آیا ورزش" و ورزش از شبکه دو و دیدنی ها و مجید قناد و هوشیار و بیدارو پسر شجاع و
آنت و لوسین و بل و سباسین و ....
اینها خاطرات عزیز ماست و مرحوم شفیع خاطره پررنگ بچه های نسل منه
لطفا درک کن!
همه تغیر میکنند ، لابد منم تغیر کردم اما تقریبا تمام مردم به خاطره های قدیمی شون واکنش یکسان دارند

خدابیامرز شفیع با رفتنش ، مارا به دوران گذشته ی خودمون برد.
برای منی که نزدیک پنجاه سالگی رسیدم و یکی یکی نشانه های قدیمی و گذشته و خاطره هام پاک میشه ، دلتنگی میاره!
بما خرده نگیر
توهم حتما چیزی داری از گذشته ها که برات عزیز باشه و نگران از دست دادنش باشی
منظورم شخص نیست ، یه خاطره یا یک مکان یا هرچی!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر