فهرست
فرانسه ۴-۲ کرواسی؛ آبی، سفید، قرمز
فرانسه ۴-۲ کرواسی؛ آبی، سفید، قرمز

فرانسه ۴-۲ کرواسی؛ آبی، سفید، قرمز

آی‌اسپورت- فرانسه با هدایت دشان، پس از این که فینال یورو ۲۰۱۶ را در واپسین گام به پرتغال واگذار کرد، روز به روز بهتر شد و در نهایت با ارائه‌ نمایشی متعادل در تمام نقطه‌های زمین و در جریان هفت مسابقه، به قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۸ رسید. نسلی از بازیکنان فرانسه قهرمان جهان شدند که می‌توانند تا مدت‌ها برای این کشور افتخارآفرین باشند.

فرانسه: لوریس، پاوارد، هرناندز، اومتیتی، واران، پوگبا، کانته، ماتوئیدی، گریزمن، امباپه، ژیرو

کرواسی: سوباشیچ، ورسالیکو، لوورن، ویدا، استرینیچ، مودریچ، راکیتیچ، بروزوویچ، پریشیچ، ماندژوکیچ و ربیچ

بر خلاف آن چه انتظار می‌رفت، کرواسی در ۱۵ دقیقه ابتدایی کاملاً تیم برتر میدان بود. آن ها با نفوذهای سریع از دو جناح، چندین و چند بار مدافعین فرانسوی را آزار دادند، ولی سانترهای نه چندان دقیق، موجب شد کروات ها در رسیدن به گل ناکام بمانند.

کرواسی در ۱۵ دقیقه نخست با فشار زیاد به دفاع حریف، توپگیری خوبی داشت و عرصه را بر رقیب تنگ کرد ولی در گلزنی ناکام بود.

کروات‌ها که در دقیقه‌های ابتدایی مسابقه بازی برتری ارائه دادند و چند حمله روی دروازه فرانسه داشتند، در دقیقه ۱۸ روی یک ضربه ایستگاهی مغلوب شدند و توپ خطرناک گریزمان با برخورد به سر مانژوکیچ توی دروازه کرواسی قرار گرفت.

 ده دقیقه پی از گل فرانسه، این بار کرواسی صاحب ضربه آزادی دور از دروازه شد که با ارسال بلند و کناره محوطه جریمه و برگشت آن به پشت محوطه، در نهایت این پریشیچ بود که با شوت پای چپ زیبا توپ را به زاویه مخالف دروازه لوریس فرستاد تا حساب کار ۱-۱ مساوی شود.

در دقیقه ۳۶ توپی که با دست ایوان پریشیچ برخورد کرد در مرحله اول از چشم پیتانا داور مسابقه دور مانده بود، با اعلام کمک داور ویدئویی بازبینی شد و در نهایت تصمیم پیتانا پس از بررسی تصویر پنالتی بود.

گریزمان این پنالتی را گل کرد تا فرانسه ۲-۱ از کرواسی پیش بیافتد.

با آغاز نیمه دوم کروات‌ها حملات فراوانی روی دروازه فرانسه ترتیب دادند و صاحب چند ضربه کرنر هم شدند اما به گل نرسیدند.

دقیقه ۵۹ حمله خطرناک فرانسه را گریزمان با فداکاری در اختیار پوگبا در پشت محوطه جریمه قرار داد؛ ضربه اول او به مدافعان برخورد کرد اما در برگشت پوگبا با پای چپ ضربه‌ای فنی و دقیق به گوشه دروزاه کرواسی فرستاد تا حساب کار ۳-۱ شود.

فقط چند دقیقه بعد در دقیقه ۶۵ باز هم پشت محوطه جریمه کرواسی به راحتی در اختیار فرانسوی‌ها قرار گرفت تا این بار امباپه با شوت به سمت دروازه حساب کار را ۴-۱ کند و پیروزی فرانسه تقریبا قطعی شود.

در حالی که پیشتازی ۴-۱ تا دقیقه ۶۸ می‌توانست ضامن پیروزی قطعی فرانسه باشد، هوگو لوریس کاپیتان و دروازه‌بان فرانسه با حرکتی اشتباه قصد دریبل زدن ماریو مانژوکیچ را داشت که باعث شد کرواسی به راحتی به گل دومش برسد و نتیجه نزدیک‌تر شود.

۳ ۹  
آی اسپورت
2018-07-15 19:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
بابک
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۷
دکل کرواسی فروریخت
مارال
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۲
ایول فرانسه، نابودش کرد
عمر خری بین هستم
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
...... لنگیا و اون [برانکو] دلالوویچ چوپان سوخت کلا این ویچها بخورشون خوبه دوباره مثل لنگ 4 تایی شدن و آقای گل ساختند!
عموری هستم پدر معنوی کیشه کشا
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۶
تیم شوفر که همون اول حذف شد.
AVA-86
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۳
واقعا فینال بی نظیری بود. می تونم بگم توی کل عمرم فینال به این قشنگی ندیده بودم. درسته خیلی از هوادارای تیم های بزرگ به خاطر حذف تیم های محبوبشون معتقد بودند جام روسیه هیچ ارزشی نداره. اما جدا جام جهانی 2018 حتما توی تاریخ فوتبال موندگار میشه. هم فرانسه و هم کرواسی فوتبال نابی رو بازی کردند وبعد از مدتها شاهد فینال های اتوبوسی و اعصاب خورد کن نبودیم
پ.ن: اینقدری که برای احراز هویت توی این سایت جمع و تفریق کردم دوران دبستان مسئله ریاضی حل نکرده بودم
الهلال ۶-۲پیروزی
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۲
یکی بگه بین الهلال و برانکو و فرانسه دالیچ چه رابطه ای هست خخخ
۹
حمید
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۹
از فرانسه با تمام وجودم متنفرم چون برام سنبل بارز لیاقت نداشتن و به موفقیت رسیدنه. نه فقط در این جام ، بلکه در 98 و یورو 2000 هم با خوش شانسی محض جام گرفتن. خیلی بدم میاد تیمی که فوتبال بازی می کنه، موقعیت میسازه و تلاش بیشتری می کنه میبازه و تیم بدتر میبره. فرانسه نیمه اول با یک شوت در چارچوب اونم از روی نقطه پنالتی 2 گل زده بود.
خربین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۲
لنگ هم میتونه الان ستاره دوم رو بچسبونه رو پیشونی برانگو
شلغم شاغول بلعم باعور
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۵۸
از مجموع نظرات دوستان میتوان درک کرد برانکو چه فشار عظیمی به برخی از افراد معلوم الحال آورده ولی منطقی که بخواید فکر کنید رسید کشوری با فقط چهار میلیون و دویست هزار نفر جمعیت به فینال جام جهانی و خوب بازی کردنش در کل تورنمنت نشون دهنده اینه که کلاس مربیان کروات از خیلی بالاتر از این حرفهاست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر