فهرست
تقدیم به زنان ایران
تقدیم به زنان ایران

تقدیم به زنان ایران

آی اسپورت- امروز، یک‌روزِ خاص در ایران است؛ حضور قانونیِ زنان ایران در استادیوم‌ آزادی. هرچند محدود. استادیومی که دیگر چند ده هزار پسری نیست و زنان هم در آن نقش دارند. برای من هیچ اهمیتی ندارد اینفانتینیو، رییس فیفا برای جایزه صلح نوبلی که مدنظرش است این فشار را آورده. برای من هیچ اهمیتی ندارد دولت، این اتفاق مهم را به‌نام خودش کند. برای من هیچ اهمیتی ندارد عده‌ای انگشت‌نما و فرصت‌طلب، این موضوعِ مهم را به‌نام‌خودشان‌بزنند. مهم حضور زنان در ورزشگاه است. مهم دستیابی به حق است. من اگر جایِ صاحبِ بیلبورد بزرگِ میدان ولیعصر بودم، این طرح را برای این چند روز انتخاب می‌کردم.من اگر جایِ رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران بودم، این طرح را برای چند روز روی بیلبوردهای بی‌خاصیت‌شده شهرِ تهران اکران می‌کردم.

من اگر جایِ وزیر ورزش و مسئول ورزشگاه آزادی بودم، حتما این طرح را دور تا دور ورزشگاه به نمایش می‌گذاشتم و قطعا برای پارکینگ ورودی نوزده و بیست استادیوم‌آزادی برای ورود زنان، فرش قرمز پهن می‌کردم. من اگر جایِ رییس فدراسیون فوتبال بودم حتما با همسرم به استادیوم می‌رفتم. من اگر جای اعضای شورای شهر بودم، حتما نامه‌ای برای فردا می‌نوشتم. من اگر جای رییس پلیس بودم، حتما امروز به هر دختر ایرانی، مادر ایرانی، زن ایرانی که قدم‌رنجه کردند و برای بازی بی‌اهمیت مقابل کامبوج به آزادی آمدند، یک شاخه گل هدیه می‌دادم.

هیچ‌کدام از این‌ها نیستم و همه ارادتم به امروز و تلاش زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه را با کمک شهاب جعفرنژاد در این طرح خلاصه کردم برای صفحه اول ایران‌ورزشی. حداقل و کم‌ترین کاری که می‌شود کرد. برای ثبت در تاریخ. برای اینکه یادمان بماند چه تلاش‌ها و هزینه‌هایی داده شد تا تیم‌ملی ایران، تیم‌ملی[تمام]ایران شود. با حضور زنان ایرانی. برای باز شدن درها. برای شکستِ ناامیدی. برای حقی که در سینی طلا هدیه نشد. تقدیم به زنانِ ایران.

۷    
آی اسپورت
2019-10-10 12:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر