فهرست
مرور هفته لا لیگا: کیمیاگری لوپتگی
مرور هفته لا لیگا: کیمیاگری لوپتگی

مرور هفته لا لیگا: کیمیاگری لوپتگی

آی‌اسپورت – خولن لوپتگی همچنان به کیمیاگری‌اش در رئال مادرید ادامه می‌دهد. رئال فردا شب در جدالی سخت باید به خانه سویا برود و سه روز بعد در ال دربی مقابل اتلتیکو مادرید قرار بگیرد. برای همین لوپتگی برای بازی اول این هفته مقابل اسپانیول دست به تغییراتی در ترکیب اصلی تیمش زد.

در این بازی آلاوارو اودریوزولا برای اولین بار برای رئال به زمین رفت و در پست دفاع راست قرار گرفت، در حالیکه در سوی دیگر ناچو به جای مارسلو پست دفاع چپ را بازی کرد. دنی سبایوس هم به لوکا مودریچ و کازمیرو در خط میانی اضافه شد، در حالیکه گرت بیل روی نیمکت نشست.

در نهایت رئال این بازی را نه چندان ساده و با تک گل مارکو آسنسیو برد. مسئله مهم در حال حاضر برای رئالی‌ها ادامه دادن به نتیجه گرفتن است، در حالیکه لوپتگی از هر بازی درس‌هایی مفید بگیرد و بیشتر با بازیکنانش و اینکه چطور می‌تواند بهترین استفاده را از آن‌ها کنار هم ببرد آشنا شود. اگر این دو عامل کنار هم پیش بروند رئال مسیر درستی را طی می‌کند.

اما خبر مهم درباره رئال این هفته خارج از زمین شکل گرفت، وقتی رئیس باشگاه، فلورنتینو پرز اعلام کرد تیمش برای بازی در لا لیگا راهی آمریکا نخواهد شد. «بگذارید خیالتان را راحت کنم، ما به آمریکا نخواهیم رفت. من نمی‌دانم این طرح برای چه کسی جذاب است و چه انگیزه‌ای پشتش است. اما قطعا هواداران و باشگاه‌ها از آن استقبال نمی‌کنند. برای همین ما به شدت مخالف این برنامه هستیم.»

مشکلی نیست. هر کسی می‌تواند درباره باشگاه خودش انتخاب خودش را داشته باشد. اما در این میان یک مسئله بزرگ پدید می‌آید. لا لیگا قراردادی 15 ساله برای برگزاری حداقل یک بازی از لیگ در هر فصل در آمریکای جنوبی بسته. مشخصا هیچکس انتظار نداشت تمام تیم‌ها با این طرح موافقت کنند، اما انتظار منطقی اینجا بود که خاویر تباس، رئیس لیگ، پیش از بستن چنین قراردادی نظر مثبت یکی از دو قطب بزرگ فوتبال اسپانیا را جلب می‌کرد.

اگر تباس با خودش فکر کرده بدون پشتیبانی باشگاه‌ها می‌تواند دست به این مذاکرات بزند، یا اینکه فکر کرده بعد از بستن قرارداد موفق خواهد شد نظر مثبت باشگاه‌های بزرگ را جلب کند قطعا مشکلی در این راه پدید خواهد آمد.

اما در هفته‌ای که رئال بردی بی سر و صدا به دست آورد، بارسلونا در شبی جنجالی مقابل جیرونا با تساوی 2-2 متوقف شد. ارنستو والورده هم مثل لوپتگی در حال تجربه‌ورزی با تیمش و بازیکنان جدیدش است. او در این بازی کلمان لانگله را در ترکیب اصلی خط دفاعی قرار داد و از آرتور و آرتورو ویدال، کنار سرخیو بوسکتس، در خط میانی بازی گرفت. دلیلی که البته بارسا در این بازی دو امتیاز از دست داد این تغییرات نبود، اگرچه اخراج لانگله باعث شد تا تیمش نزدیک یک ساعت مجبور شود 10 نفره بازی کند.

اینکه کارت قرمز لانگله درست بود یا نه بسته به نظرتان دارد که آیا حرکتش طبیعی بود یا نه. اما بحث مهمتر این است که آیا وار باید در این مورد دخالت می‌کرد یا نه. البته با توجه به داوری افتضاح خسوس خیل مانزانو در بازی چمپیونز لیگ بین پورتو و شالکه احتمال اینکه او کلا صحنه را از دست می‌داد وجود داشت.

به هر سو، بارسا با وجود 10 نفره شدنش، حالا چه درست، چه غلط، به اندازه کافی فرصت برای گرفتن سه امتیاز بازی داشت. مسلما والورده بالاخره در مقاطعی از فصل باید از آرتور و ویدال در ترکیب اصلی استفاده کند، اما شاید بهتر باشد هر دو را کنار هم از ابتدا به زمین نفرستد.

۲    
آی اسپورت
2018-09-25 12:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر