فهرست
گزارش ویژه رویترز: عمر کوتاه شادی میلانی‌ها
گزارش ویژه رویترز: عمر کوتاه شادی میلانی‌ها

گزارش ویژه رویترز: عمر کوتاه شادی میلانی‌ها

آی اسپورت- میلان در اولین دیدار خانگی این فصل در ورزشگاهی به میدان رفت که هواداران آن جوی فوق‌العاده درست کرده بودند. اما در عرض کمتر از 2 ماه از آن روز شاید حتی خاطره‌ای هم در ذهن کسی نمانده است. حالا همه درباره این تیم جوان و دگرگون شده شک و تردیدهایی دارند. 

بعد از این که این تیم بیش از 200 میلیون یورو برای خرید بازیکن در تابستان هزینه کرد، انتظار می‌رفت روسونری بعد از سال‌ها دوری از دوران اوج خودش بتواند رقیب بزرگان سری ‌آ شود و رفته رفته به روزهای خوبش بازگردد.

اما شکست 2 بر صفر روز یکشنبه مقابل سامپدوریا و پیش از آن هم شکست 4 بر یک مقابل لاتزیو هواداران این تیم را نگران کرده که مبادا این فصل هم شاهد ناکامی‌های چند فصل اخیر تیمشان باشند.

نه این که فقط شکست و نتیجه آن‌ها را نگران کرده باشد‏‏‏‌، بلکه عملکرد ضعیف میلان که نه حمله‌‎ای کرد و نه شوتی به سمت دروازه حریف زد باعث تشدید نگرانی آن‌ها شد.

مارکو فاسونه، مدیر اجرایی این تیم، کسی که نفر اصلی در زمینه خریدهای تیم بوده، گفت:«از نظر من، به عنوان کسی که از بیرون به ماجرا نگاه می‌کند، بدترین چیز انگیزه تیم در 60 دقیقه اول بازی بود. این روحیه‌ای نیست که همه از میلان انتظار داریم. اما راه حل ساده‌‎ای وجود دارد: باید با هم رو در رو شویم و بیشتر این موضوع را درک کنیم که ما میلان هستیم. باید بدانیم لباس مهمی پوشیده‌ایم».

میلان در دوران ریاست سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا دوران باشکوهی داشته است، اما در چند سال اخیر حضور او در این باشگاه اوضاع کمی متفاوت بود. ترانسفرهای ناموفق، حضور در میانه‌های جدول رده‌بندی و مربیان ناکارامد در این سال‌های بیشترین چیزهایی بودند که به چشم می‌آمدند.

در ماه آوریل برلوسکونی برای فروش باشگاه به مالک چینی موافقت کرد، در ازای 740 میلیون یورو به کنسرسیوم چینی. مالک جدید هم به محض ورود در ترانسفرمارکت خودش را نشان داد.

خریدهای جدید میلان شامل آندره سیلوا (21)، دفاع راست آندرا کونتی (23)، ریکاردو رودریگس (25)، هافبک ترک و متخصص ضربات کاشته هاکان کالهانوگلو (23) و مدافع ایتالیای لئوناردو بونوچی هستند.

کونتی محصول آکادمی آتالانتا است و رودریگز، ملی‌پوش سوییسی یکی از بااستعداد‌ترین دفاع چپ‌های دنیاست.

برای اولین بازی میلان در سری آ هواداران استقبالی 65 هزار نفری داشتند و مشخص شد که به تیمشان امید بسته‌اند. آن بازی مقابل اونیورسیتاته کرایوا تیم رومانیایی و در چارچوب بازی‌های انتخابی یورولیگ بود.

میلان 6 بازی اولش را برد، اما کم‌کم به روزهایی که در فصول گذشته داشته بازگشته است. این تیم از 6 بازی در لیگ 12 امتیاز کسب کرده و تا اینجا 6 امتیاز کمتر از ناپولی و یووه، صدرنشینان لیگ دارد.

فاسونه در این باره گفته:«نمی‌توانیم از 4 برد و 2 باخت در 6 بازی راضی باشیم. از 11 بازی 9 بازی را برده‌ایم، اما در سری آ تنها 4 برد داریم و از 4 بازی خارج از خانه تنها یک برد کسب کردیم. این برای ما هشداری است که ثابت می‌کند رقیبانمان بهتر از ما کار کردند».

وینچنزو مونتلا اما معتقد است تیمش هنوز تجربه کافی ندارد:«بازیکنان جوان همیشه فراز و نشیب‌هایی دارند. وقتی هر 3 روز بازی کنی طبیعی است که کمی هیجانت کاهش داشته باشد.  از نظر روحی هم مطمئنا ضعیف‌تر خواهی شد. تیم ما از نظر روحی و روانی قوی نیست. 2 باخت در 3 بازی اخیر خیلی زیاد است».

هواداران اما خودشان بهتر از هرکسی این‌ها را می‌دانند و تنها امیدشان این است که تیم از روزهای بد فصول اخیر فاصله بگیرد و کم‌کم خودش را به رقیبان اصلی در سری‍‍‌آ نزدیک کند.

 

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-09-25 16:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مرتضی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۱
خیلی دلم برای میلان دهه قبل تنگ شده، چه حس خوبی داشت دیدنش بازیهاش. بازی دیروز با سمپدوریا از لیگ ایران هم کسل کننده تر بود!!
۲ ۱
محسن
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۱۲
چه ابهتی داشت.با فاصله،برتر و سرتر از همه بود.حتی یووه باید از دکل داورها بالا میرفت تا بتونه باهاش رقابت کند.از بیست و چند بازیکن،اسم شصت نفرشان را حفظ بودیم با پست بازی و تواناییهایشان.دوست دارم برای دو سه سال هم که شده ان دوران تکرار شود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر