فهرست
کدام حکومتی؟ کدام حکومتی‌تر؟
کدام حکومتی؟ کدام حکومتی‌تر؟

کدام حکومتی؟ کدام حکومتی‌تر؟

آی اسپورت - ادعای حکومتی بودن استقلال و پرسپولیس که از فصل قبل بر سر این دو تیم همچون ابری سایه انداخت، و هر اتفاقی را هواداران و رسانه‌های وابسته به این دو تیم معلولی از جانب حاکمیت و وزارت ورزش می‌دانند دامنه‌اش به این فصل هم کشیده شد. بازی پرسپولیس با پارس جنوبی جم آغاز نشده که یک هوادار – خبرنگار استقلالی در توئیترش می‌نویسد: «پسرم گفت مامان خدا کنه ما فردا ما هم برنده بشیم، گفتم هنوز که پیروزی بازی نکرده ببینیم نتیجه‌اش چی می‌شه؟ گفت داورا کمک می‌کنن پیروزی برنده بشه. بعد از بازی گفت کاش فوتبال مردونه بود هر کی گل می‌زد برنده می‌شد بدون کمک داورا! پسرم شش و سال و نیمشه. سلطانی فر توقع داره بزرگ‌ترها نفهمن؟» چندین بار این کلمات را خواندم تا بفهمم چطور می‌توان اندیشه‌های یک کودک را دستکاری کرد و شکل داد. بارها بعد از خواندن آن فکر کردم یک بچه شش، هفت ساله چه درکی از جهان سیاست دارد؟ نمی‌دانم مادرش چرا نگفته که اسم این تیم پیروزی نیست؟

چرا مادرش نگفته فرزندم فوتبال یک بازی مردانه که ما در مغز تو کردیم نیست، و امروز زنان هم فوتبال بازی می‌کنند. نمی‌دانم چرا مادر به فرزندش یاد نداده که مسوولیت شکست‌ها و ناکامی در زندگی به عهده خودمان است نه دولت و وزیر ورزش که اگر غیر از این یاد داده باشد، کودکی را روانه جامعه می کند که در زندگی پس از هر شکست به دنبال مقصر خواهد بود. نمی‌فهمم کودکی شش ساله که از سیاست داخلی یک کشور اطلاع کامل دارد و «زد و بند» های پشت پرده را می‌فهمد چرا به مادرش می‌گوید: «کاش در فوتبال هر کی گل می‌زد برنده می شد بدون کمکِ داورا». مگر هر تیمی گل می‌زند برنده نمی‌شود؟ دوست دارم بدانم مادرش بعد از باخت استقلال به فرزندش چه گفته؟ در توئیترش که نوشته «سلطان مسعود با تاج ما چه می‌کنی؟» حتما همین جملات را به فرزندش هم گفته است. این تیم «تاج» است و حریف «پیروزی». نام‌هایی برگرفته از هزاران صفحه دو دوره تاریخی. یک نام مربوط به قبل از انقلاب، و دیگری دوران انقلاب. حداقل باورها، اندیشه و افکار کودکان را با فوتبالِ دایی جان ناپلئونی درگیر نکنید.

۱۳۷ ۴۵  
آی اسپورت
2019-08-25 12:46:00
نظر دهید

۴۵ نظر
edi
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۵۷
شما لطف کن به یه سوال من جواب بده.چرا هرمدیری واسه پرسپولیس انتخاب میشه بدون هیچ حاشیه ای تیم رو جمع می کنه و قهرمان لیگ میشن ولی هرمدیری واسه تاج میاد از نوع بی عرضه ترین هاست؟پس هر شکست باید ریشه یابی بشه و به مولفه اصلی شکشت پرداخت.حالا بگذریم از آفسایدهای نگرفته و گرفته شده،پنالتی های نگرفته و گرفته شده و محرومیت های نشده و شده و ...
۶ ۳
در جواب edi
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۲۳:۰۸
فرض می گیریم واقعا آگاهی کافی نداری چرا پرسپولیس در ۳ سال اخیر قهرمان شده و حتی با وجود تغییرات پیاپی مدیریت باشگاه خللی در اقتدار باشگاه پرسپولیس درست نشده ؟!
جواب روشن و شفاف است: شخص پروفسور برانکو!
کسی که با نظم و دیسیپلین خودش و تلاش و کوشش شبانه روزی و تاکتیک های مختلف در مقاطع مختلف فصل و کاریزمای شخصی خودش به چهره محبوب روی سکوها تبدیل شد و با استناد همین محبوبیت با چهره های بی نظم برخورد کرد و اجازه نداد هیچ بازیکنی خودش را از مربی و باشگاه پرسپولیس بزرگتر بداند!

ما می توانیم حرف شما را به یک سوال چالش برانگیز تبدیل کنیم و بپرسیم:

۱. چرا با وجود قهرمانی پرسپولیس با طاهری ایشان بط هیچ دلیل قانع کننده ای برکنار شد؟!
آیا این تغییر به قصد تضعیف پرسپولیس نبوده!؟

۲. چرا گرشاسبی کنار گذاشته شد و یک مدیر ناکاربلد پرسپولیس را دست گرفت و برانکو را فراری داد و امروز نیز باشگاه را با بدهی ۵۰ میلیاردی انباشته شده در باتلاق گذاشته و قصد کنار رفتن نداره؟!

پرسپولیس برانکو در سال ۹۴ یا ناداوری خیلی شک برانگیز قهرمانی لیگ برتر را از دست داد و جلوی ذوب آهن با ناداوری حذف شد!
بخشی از اشتباهات سال ۹۴ را مرور کنیم؟!

۱. بازی دوم با استقلال صنعتی خوزستان دقیقه ۴۰ مدافع حریم بخاطر خطای وحشیانه روی عالیشاه باید اخراج میشد که این امر تحقق پیدا نکرد و پرسپولیس بازی را دو یک باخت. تساوی در آن بازی در پایان فصل پرسپولیس را قهرمان می کرد!

۲. پرسپولیس با کلکسیون اشتباهات عجیب و بیشمار فغانی در تهران به ذوب آهن باخت.
پنالتی پرسپولیس نادیده گرفته شد
گل اول ذوب آهن خطا نبود و گل دوم پنالتی نبود چرا که توپ به سینه بنگر خورد.

۳. پرسپولیس با پنالتی فاجعه بار روبروی سایپا باخت‌. داور برخورد توپ به صورت رضاییان را پنالتی گرفت و پرسپولیس بازی را باخت!

۴. پرسپولیس در بازی با نفت تهران روی یک گل آفساید گل خورد و بازی را از دست داد.

۵. در جام حذفی برخورد توپ به سینه ایمان صادقی را داور بازی با اخراج جریمه کرد و پرسپولیس از دقیقه ۲۰ ده نفره بازی را ادامه داد و در نهایت باخت!

در لیگ شانزدهم و هفدهم اینقدر فاصله پرسپولیس با حریفان زیاد بود که اصلا رقیبی برای قهرمانی نداشت و جالب اینکه تراکتور ۵ امتیاز از بازیکنان غیرمجاز گرفت و کسر امتیاز هم نشد!!!

در لیگ هجدهم در بازی نفت آبادان پنالتی روی علیپور گرفته نشد و با تساوی بازی به پایان رسید
در دربی پنالتی روی علیپور و اخراج سهرابیان نادیده گرفته شد!
در بازی با نساجی مازندران دو پنالتی و یک اخراج به سود پرسپولیس نادیده گرفته شد!
در بازی با سایپا حریف گلی زد که هم خطا بود هم آفساید
در بازی با ماشین سازی دو پنالتی پرسپولیس نادیده گرفته شد
بقیه بازی ها را هم حساب نمی کنم

پرسپولیس در لیگ هفدهم جام حذفی را از دست داد چون داور پنالتی روی فرشاد احمدزاده را نگرفت.

در لیگ هجدهم پنالتی مفتی برای استقلال و سپاهان در برابر پرسپولیس گرفته شد که به لطف خدا به فضا فرستاده شد تا حق به حقدار برسد!

برای ما هوادار پرسپولیس بهتر اینه استقلال پرهزینه کنه و هوچیگری کنه و عده ای ساده لوح باور کنند
تا زمانی تفکرات شما وجود داره ما بی رقیبیم
.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۱:۲۴
احمق جون بازی پرسپولیس و سایپا که میگی توپ به صورت رضاییان را داور پنالتی گرفت قبلش رضاییان باید اخراج میشد برنامه نود هم تایید کرد.

پرسپولیس در بازی با نفت تهران که میگی روی یک گل آفساید گل خورد همون بازی طبق کارشناس نود حاتمی دفاع راست سابق تون باید اخراج میشد.

میگی در جام حذفی برخورد توپ به سینه ایمان صادقی را داور بازی با اخراج جریمه کرد و پرسپولیس از دقیقه ۲۰ ده نفره بازی را ادامه داد و در نهایت باخت! همون بازی پنج دقیقه بعدش طبق نظرکارشناس نود نوراللهی اخراج نشد.

همون فصل ۹۴-۹۵ دربی ۸۲ دوپنالتی استقلال گرفته نشد و رضاییان اخراج نشد.
بازی رفت با تراکتور یه پنالتی به سود تراکتور گرفته نشد و بازی برگشت پرسپولیس با تراکتور بنگر اخراج نشد.
بازی رفت با ملوان گل هاتون در شرایط خطا به ثمر رسید و بازی برگشت پرسپولیس و ملوان کامیابی نیا زننده گل پرسپولیس قبلش باید اخراج میشد.
هفته آخر هم داور خطای پنالتی به سود پرسپولیس که ۲۰ متر بیرون محوطه جریمه اتفاق افتاد.

در لیگ هجدهم

هفته اول پرسپولیس _ پدیده لگد علی علیپور زننده تنها گل پرسپولیس به شانه بازیکن پدیده باید با کارت قرمز مستقیم جریمه می‌شد که کارت زرد گرفت.
پرسپولیس _ سایپا ضربه عمدی بیرانوند با توپ به صورت بازیکن سایپا خطا بود و هم بیرانوند باید اخراج میشد و هم پنالتی به نفع سایپا اعلام میشد
هفته یازدهم پرسپولیس _ ذوب آهن ضربه لگد عالیشاه سازنده تنها گل پرسپولیس به پشت ساق بازیکن ذوب آهن باید با کارت زرد دوم و کارت قرمز جریمه می شد.
هفته دوازدهم پرسپولیس _ سپاهان ،قبل از پنالتی پرسپولیس منشا روی خالد شفیعی خطا کرد و او را هل داد و باید خطا اعلام می‌شد
هفته سیزدهم پرسپولیس _ تراکتور گل احسان حاج صفی به پرسپولیس صحیح بود و به اشتباه آفساید اعلام شد
هفته چهاردهم پرسپولیس _ ماشین سازی سرنگونی کنعانی زادگان در محوطه جریمه با حرکت شجاع خلیل زاده خطا بود و باید پنالتی اعلام می شد + تنها گل پرسپولیس به ماشین سازی در شرایط خطا به ثمر رسید
هفته بیست و سوم دربی ۸۸ پنالتی فرشید اسماعیلی باید تکرار میشد
هفته بیست وششم جلوی ذوب آهن بازیکن پرسپولیس اخراج نمیشه
هفته بیست و نهم جلوی ماشین : هیچ کارشناسی غبر از برانکو جونت نگفت که ۲ پنالتی پرسپولیس گرفته نشده اصلا پنالتی که براتون گرفت هم پنالتی نبود


میگی پرسپولیس در لیگ هفدهم جام حذفی را از دست داد چون داور پنالتی روی فرشاد احمدزاده را نگرفت.در صورتی که دو مرحله از جام حذفی بادران و نفت تهران طبق نظر کارشناسان به کمک داور صعود کردید.

همین جام حذفی امسال نود ارومیه و سپید رود رو به کمک داور بردید.

باز هم هست حوصله ندارم بنویسم.

در آخر هم خدا بزنه به اون کمرت که اینقدر دروغ میگی

میگی در لیگ هجدهم پنالتی مفتی برای استقلال در برابر پرسپولیس گرفته شد در صورتی که تمام کارشناسان تایید کردند که پنالتی صحیح بوده و تازه باید تکرار هم میشد.
۸
در جواب .
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۰۶
خوارومارتو سپوختیم حق داری:)))))
۹
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۰۴
شما راست میگید، کشور دمکراتیک و قانونمندی داریم که فساد در هیچ جاییش نیست و هرکسی قدرت انسانی و ایضا مادی بیشتری داشته باشد هر کاری نمیتواند بکند.
شما راست میگویید هر شکست و ناکامی در زندگی به عهده خودمان است و حکومت و دولت در زندگی افراد تاثیری ندارند!
علی‎برکت‎الله
۵ ۱
حاج فتح الله زاده
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۲۳:۰۸
اخوی مایه خالی نکن:))))
خربین
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۳
خفه...
۵
حرف حساب
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۴
فتحی که وصله به وزارت نفت و به قول فتح الله زاده ۴۰۰ میلیارد هزینه کرده و این پرسپولیس بوده که طلب برانکو با ۷ قهرمانی را نداده...

کمک ۵۰۰ هزار دلاری در دو مقطع به کیسه به اعتراف ملکی و حاجیلو

کمک سازمان لیگ به کیسه به مقدار ۵ میلیارد

تسویه حساب با پروپچیچ با تلاش شبانه روزی وزیر ورزش

جذب چونی ۱/۶۰۰میلیون یورویی

جذب ۱۶ بازیکن خارجی در این پنج سال برای کیسه در حالی که پرسپولیس ۷ بازیکن خریده

جذب دیاباته با ارزش ۳ و نیم میلیون دلاری!

تسویه حساب با شفر و عدم پرداخت طلب برانکو به عمد و برای فراری دادن ایشان

وزارت ورزش پدر کیسه محسوب میشه که مورد حمایت یادگار سوگلی نیز قرار داره
خوارکیسه ای که چنین غلطی ورده
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۵
شقایق هرزه ریز بیناموث بوده
لنگی با اسامی مختلف
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۱:۲۷
هرزه و بی ناموس جدآبادته

چرا کامنت های این ننه هرزه بدون هیچ سانسوری تایید میشه؟
۸
در جواب فرزند شقایق و خواهر معصومه خزایی
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۰۷
نمیدونستم این دو تا فامیلت هستن:)))))
.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۲۳
ننه هرزه تر از تو بی پدر کیسه کش؟ وقتی کم میارید مثل سگ شروع میکنید به توهین کردن. بیشعوری و پاچه پاره بودن جزء ذاتتونه
۶
Sorrow
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۳۴
آفرین.واقعا باید به حال اون خبرنگار که متاسفانه مادر هم هست تاسف خورد والبته بعضی از پیشکسوتها که نطفه‌ی این طرز تفکر رو توی ذهن ماها کاشتن.به عنوان یک استقلالی حالم دیگه از این نوع نگرش بهم میخوره حتی اگه کری هم باشه داره حال بهم زن میشه چه از طرف تیم حریف چه از طرف ما. باید یاد بگیریم بهم احترام بزاریم.اگه قهرمانی تیم حریفو تبریک نگیم و قبول نکنیم سال دیگه که ما قهرمان شدیم اونا هم همینکارو میکنن.مگه غیر از اینه که تیما قهرمان میشن که احترام بقیه رو بدست بیارن.اول باید عوامل تیمها اعم از مربی و بازیکن و مدیر بهم احترام بزارن بعد مطمئن باشید این احترام به سکوها هم میره ولی متاسفانه هرکی بی احترامی نکنه وزیر وزیر نکنه از جانب هوادارا خائن تلقی میشه و هزار انگ بهش میزنن.بشکنیم این تابوی لعنتی رو از خودمون شروع کنیم بهم احترام بزاریم
666
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۴۳
پیروزی قیافتونه پرسپولیس دریا عشقه و با تیم تازه تاسیس استقلال قابل مقایسه نیست
6
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۰۵
معلوم نیست چرا دربی رفت پارسال که عمو فغانی با نگرفتن و پنالتی و اخراج کیسه رو از زیر دست و پای پرسپولیس بیرون کشید این بچه کجا بوده؟
توهم کیسه کش جماعت خیلی حاد شده البته خوبه که به جای پیدا کردن دلیل اصلی وقت شون رو صرف هوچی گری میکنن
لنگی با اسامی مختلف
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۹
دربی برگشت پنالتی اسماعیلی باید تکرار میشد بی پدر
۸
در جواب خوارکیسه
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۰۷
خوارومارتو بدجوری سپوختیم معلومه:)))))
۹
کیسه کش پلشت
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۱۳
خفه شو بی پدر مادر کیسه کش لجن عوضی . مادر جنده کیسه کش . ننه هرزه ات یادت نداده گه خوری زیادی نکنی؟
۸
6
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۱۹
کثافت تو کدوم طویله ای و زیردست چه جونورایی بزرگ شدی که اینطوری توهین میکنی؟ گه پدر من تو حلق تو و مادر جنده ات و پدرنامعلومت . تو غلط میکنی فحش ناموس میدی مادربه خطا. گمشو جوجه کیسه دیگه نبینم زر بزنی
۷
علی
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۰۸
بیچاره بچه هایی که زیردست همچین مادرهای توهم زده و پراز عقده دارن بزرگ میشن. اوج داستان اونجایی بود که پسرش گفته کاش هرتیمی گل میزد برنده میشد!!!! ظاهرا ضریب هوشی مادر و پسر مثل همه. بعد بازی کیسه پسر حرف قصار دیگه نداشته مثلا اینکه کاش وزیر یه کم میپرید بالا و نمیذاشت توپ رد بشه
رسول
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۰
عمق عقده و حسادت معصومه خزایی رو تو داستان تخیلی خودش و پسرش اونجاست که کیسه رو تاج خطاب میکنه و پرسپولیس رو پیروزی.
براشون سخته تیم شون که با تغییر سیاسی اسم و لوگو عوض کرده تا به مرکز قدرت و ثروت نزدیک بشه رو استقلال خطاب کنن در عوض پرسپولیس رو که هیچ اتفاقی نتونست اسم و هویتش رو بگیره پیروزی صدا میزنه.
دنبال علت ناکامی کیسه خارج از مجموعه نگردین
کیسه پلشت
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۱
هرکی گل میزد برنده میشد؟؟؟؟ این زن در حمایت از کیسه رد داده خخخخ
لنگی با اسامی مختلف
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۵۰
بیشتر کامنت بگذار پدرنامعلوم
۷
در جواب خوارکیسه
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۰۸
خوارومارتو سپوختیم پسرم:)))))
۸
کیسه پلشت
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۱۴
ننه هرزه کیسه کش دهنت رو ببند. گه خوردن پشت سیستم کار اسونیه خودت رو نشون بده تا بلایی که سر ننه ات اوردم رو سر تو هم بیارم
۸
وحید
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۰۶
درود به قلمت خانوم حضرتی،خداییش شخصیت ووقارشماکجا وشخصیت معصومه خزایی کجا.امثال معصومه خزایی هیچ چیزی برای ارائه به فرزندان خودشان هم ندارن چه برسه به مخاطبهای فضاهای مجازی وغیره.فرافکنی خصوصیت بارزایشان است وتازمانی که به این رضیله ی اخلاقی گرفتارن وبردایره ی هیچ منطقی نیستند به هیچ کجا نمی رسن
HHEE
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۲۰
فقط مثل همیشه میشه گفت کیسه کش هرگز نفهمد...
نسل فعلی کیسه کشا از دم آدمای نفهمی شدن اونم بخاطر نوع مدیریت و پروپاگاندای فتح الله زاده بود، نمیدونم چه بلایی سر نسل فعلیشون قراره بیاد با این توهمایی که به عنوان مثال این مادر کم عقل داره به خورد بچه شش سالش میده.
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غفوری_و_ممباقر_باشد
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۲۸
شما راست میگید، کشور دمکراتیک و قانونمندی داریم که فساد در هیچ جاییش نیست و هرکسی قدرت انسانی و ایضا مادی بیشتری داشته باشد هر کاری نمیتواند بکند.
شما راست میگویید هر شکست و ناکامی در زندگی به عهده خودمان است و حکومت و دولت در زندگی افراد تاثیری ندارند!
علی‎برکت‎الله
۶
افشین ایرانی
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۳۰
خیلی ممنون از نظرتان کافیه بفرمایید استراحت کنید
۷
عاشق لنگ
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۴۱
خانم حضرتی شما یا کورید یا خودتونو به کوری زدید؟
می خوای فایل تصویری رجز خوانی پسر دردانه نجس سلطانی فر را برات بفرستم؟
معاونش هم داورزنی را می شناسی؟ سال پیش وا اسفاه راه انداخت تیام هفت میلیارد. یادت هست؟ الان برای بیرانوند هشت میلیاردی، این داور زنی کجاست؟
الان فهمیدی اون کودک می فهمه تو نمی فهمی
۹ ۲
کیسه پلشت
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۱۵
تو کوری و ننه هزره ات و پدر نامعلومت پلشت کیسه کش. بازم کامنت بذار بی پدر
۸
هلاک کیسه
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۲۷
همین وزیر سال پیش یه روزه رفت مالزی نذاشت کیسه حذف بشه. همین وزیر بسیج ملی برای کیسه تشکیل داد تا لیگ رو با محرومیت و کسرامتیاز شروع نکنید. 8 میلیارد زیاده پس لابد غفوری دلسوز ملت 9 میلیارد قرارداد نبسته. اخه مشخصه سن و سالی هم نداری کیسه کش
۹
حرف حساب
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۴۵
فرافکنی و هوچی گری تو ذات آبی هاست! امسال هم همه شون دلالی و ماجراهای پشت پرده استراماچونی رو از الان میبینند ولی خودشون رو به نفهمیدن زدند تا در موقع مناسب علم وزیر پرسپولیسی بگیرند و دوباره هوچی گری کنند!
خوارکیسه
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۶:۰۰
خوارومار و دختر سپوخته بنام اشک ریز
چرا وزیر كاشته زد
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۵۳
اره مگه ندیدید وزیر چه كاشته ای زد به كیسه و باعث باختش شد خخخخخ وزیر كاشته زن نمیخوایم نمیخوایم . یعنی كیسه كشا در اوج قارت و حماقت و بلاهت تاریخ خودشون به سر میبرن و ما چه لذتی میبریم
کیسه کش چیست ؟!
يكشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۲۲:۵۰
موجودی که در برابر فهمیدن مقاومت میکنه
.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۲۵
علاوه بر مقاومت در برابر فهمیدن وقتی کم میارن شروع میکنن به توهین. نمونه اش این کیسه کش که راه افتاده همه صفات مادر پدر نداشته اش رو داره به دیگران نسبت میده و شروع کننده توهین هاست. کسی که اینقدر راحت توهین میکنه یعنی واقعا صفات مادرپدرش رو داره فریاد میزنه
۹
لنگی با اسامی مختلف
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۷
حاج فتح الله زاده
6
خوارکیسه
چرا وزیر كاشته زد
کیسه کش چیست ؟!


یک نفر بیشتر نیست
۶ ۴
در جواب خوارکیسه
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۰۸
بد خوارومارتو سپوختیم:))))))
۸
کیسه کشی با اسامی مختلف
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۱۷
افرین تو بردی بی پدر و مادر کیسه کش. وقتی سر فحاشی ناموسی رو باز میکنی نوش جونت . کاش وقتی که مادرت برای دادن میذارشت برای تربیتت میذاشت
۷
.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۲۱
عجب هوشی داری کیسه کش ولی کاش اون شب بابات تو رو ریخته بود رو فرش
۸
بابای حروم زادهای لنگی
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۲۳
ادامه بده بی پدر هزار اسم

به مامان جونت بگو این قدر پیاز نخوره خفه شدیم
۲
.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۱:۲۴
.
علی
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۸
قبل از هر چیزی ایکاش اول یاد بگیریم بجای توهین ها و نفرت پراکنی ها یه کم به این فکر کنیم که نتیجه این همه تلخی که داریم به وجود میاریم چی هست . رفقا ! من پرسپولیسی هستم . رفیق استقلالی ( تاجی ) زیاد دارم . رفیق تراکتوری و سپاهانی هم زیاد دارم . همه ماها همین طوریم . رفقایی داریم از جنس مخالف . کل کل می کنیم . ولی ارزش رفاقت ها خیلی بالاتر از اینه که بخاطر این تقابل ها خرابش کنیم . من هنوز درک نکردم با این همه ابهاماتی که توی ذهن هوادارای فوتبال وجود داره چرا بجای اینکه بیایم دلیل این همه ابهام رو در بیاریم همدیگرو متهم می کنیم به کثافتکاری و فساد . میخوام ذهن هوادارای دوستداشتنی فوتبالی رو به این سمت ببرم که هزینه این مدل تفکر ( اتهام زنی ، نفرت پراکنی ) رو کی پرداخت می کنه ؟ غائله استادیومهای آزادی ، نقش جهان ، یادگار امام ( سهند ) و اهواز رو یادتونه ؟ کی این مدل فجایع توی استادیومهامون ( با این کیفیت ) اتفاق میوفتاد . از نظر حقیر این یه جریان سیاه و سیستماتیک برای ایجاد تفرقه دامنه دار بین آحاد مردم ایران . نگاه کنید چقدر دلهای هواداری فوتبالی توی ایران از هم دور شده . بجای اینکه یقه مسببین اصلی این جریان رو بگیریم افتادیم بجون هم . یه کم دقیقتر که نگاه کنیم توی این دعواهای هواداری برنده اصلی گردانندگان این شوی نفرت انگیز هستن و به راحتی هم توی این بلوا خودشون رو گم و گور می کنن . کی شعارهای جهت دار رو توی استادیومها بسط میده . پشت اون بسط دادنها کی داره جریان رو رهبری میکنه ؟ فضای مجازی رو چه کسانی هستند که دارن داغش میکنن ؟ چه کسانی دارن اونجا رو مدیریت میکنن ؟ نخ جریان فضای مسموم استادیوم و فضای مجازی رو اگه بگیریم میبینیم به یه جا ختم میشه . برای یادآوری : چند وقت پیش پلیس فتا میاد که 10 یا 12 تا صفحه توی اینستا رو به دلیل ایجاد فضای مسموم دنبال میکنه و در نهایت جالبه بدونید همه این صفحات که هر کدوم برای تیمهای مختلف ( سپاهان،پرسپولیس،تراکتور،استقلال و فولاد ) بود توسط یک تیم اداره میشد که فجیح ترین نوع نفرت پراکنی رو انجام میداد . از همه جالبتر این که همشون توسط مقامات ( بالا ) برگشتند و دوباره فعالیتهاشون رو از سر گرفتند ....
۶
.
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۱۳
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر