فهرست
توخل: نیمار هنرمند است
توخل: نیمار هنرمند است

توخل: نیمار هنرمند است

آی اسپورت – توماس توخل مربی جدید پاری‌سن‌ژرمن که خودش را برای این شغل آماده می‌کند، تاکید کرد نیمار یک هنرمند است و باید رفتار خاصی با گرانترین بازیکن جهان داشت. یکشنبه شب در ورزشگاه پارک دپرنس مراسم معارفه رسمی توخل برگزار شد که هفته گذشته با قراردادی دوساله مربی پی‌اس‌جی شد. او که جانشین اونای امری شده، در آغاز پیش‌فصل پاری‌سن‌ژرمن در اواخر تیرماه کارش را شروع می‌کند اما قبل از این ملاقاتی با نیمار داشته است. توخل پیش از این مربی بوروسیادورتموند بوده اما از یک سال پیش که از این تیم جدا شده، آزاد بوده.

توخل گفت: «یکشنبه قبل او را دیدم و جلسه خیلی خوبی بود. او یک هنرمند است، یک بازیکن استثنایی و یکی از بهترین‌های جهان. هنرمندان بازیکنان ویژه‌ای هستند و برای همین نیاز به رفتار ویژه‌ای دارند. این کاملا عاقلانه است.» نیمار تابستان گذشته با 222 میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن رفت. او بازیکن سال فرانسه شد با آنکه از اواخر فوریه دچار مصدومیت شده و نتوانست حدود سه ماه برای تیمش بازی کند. شایعات زیادی وجود دارد که این بازیکن 26 ساله شاید زیاد در پایتخت فرانسه نماند و به رئال مادرید برود اما رییس پاری‌سن‌ژرمن، ناصر الخلیفی قویا آنها را بی‌اساس دانست و گفت نیمار بعد از یک سال نمی‌رود.

توخل ادامه داد: «من یک آدم کاملا روشن و با ذهنیت خوب را برای نخستین بار دیدم. با هم درباره فوتبال حرف زدیم و روی چهره‌اش لبخند بود، این همان چیزی است که می‌خواهم. اگر بتوانیم یک ساختار پیرامون او شکل دهیم و او بتواند استعدادش را در زمین نشان دهد، فکر می‌کنم بازیکنی کلیدی در بازی‌هایمان خواهیم داشت.»

توخل گفت از مقامات باشگاه درخواست خرید جدیدی نکرده: «اگر پنجره نقل و انتقالات همین امروز بسته شود، خیلی خوشحال خواهم بود. ما بازیکنانی فوق‌العاده داریم و باید اول آنها را بشناسم. من اینجا نیامدم که بگویم این و آن را می‌خواهم. اینجا بازیکنان جوان و بااستعداد زیادی هستند. من فقط تیم را از طریق تلویزیون می‌شناسم، باید شناخت دقیق‌تری پیدا کنم. می‌خواهم به تیم کمک کنم، می‌خواهم نقش هر بازیکن را طوری تنظیم کنم که بهترین ترکیب به دست آید. البته اگر بازیکنی لازم باشد، برای جذب اقدام می‌کنیم. گاهی باید به جوان‌ها فرصت داد.»

گزارش شده باشگاه پاریسی پیشنهاد همکاری به جان‌لوییجی بوفون داده که از یوونتوس خداحافظی کرد: «نمی‌توانم به این سوال پاسخ بدهم اما برایم سخت است که باور کنم او دیگر در دروازه ایتالیا و یوونتوس نیست. پشت یک ورزشکار، یک شخصیت عالی وجود دارد. من شخصا او را نمی‌شناسم، باید ببینیم چه می‌شود.» الخلیفی هم که به تلاش برای جذب بوفون اشاره کرده بود، تاکید کرد آلفونس آریولا دروازه‌بان شماره یک تیم خواهد ماند.

توخل که تنها افتخار مربیگری‌اش قهرمانی جام حذفی آلمان در سال 2017 است، تحت تاثیر ستاره‌های بزرگ پاری‌سن‌ژرمن قرار نگرفته: «از نظر من، مربیگری بازیکنان بزرگ آسانتر است. آنها می‌دانند چه کنند. جام زیاد برده‌اند. از ستاره‌ها و نام‌های بزرگ وحشتی ندارم، آنها سطح بالا را خوب می‌شناسند. من یک جام بیشتر نبرده‌ام اما پاری‌سن‌ژرمن به دنبال یک لیدر بود، یک مربی که نگاه داشته باشد و خیلی خوشحالم که به من اعتماد کردند.»

این مربی آلمانی می‌خواهد راه موفقیت را برای تیم هموار کند و به دنبال شیوه‌ای خاص است: «پپ گواردیولا تاثیر بزرگی روی من داشته. بارسلونای او یکی از تماشایی‌ترین تیم‌های جهان بود. خیلی دوست دارم اینجا محیطی به وجود آورم که مثل بارسلونای او باشد.»

۱    
آی اسپورت
2018-05-22 12:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر