فهرست
برای هموطنی که رای نمی‌دهد: نگذار «تیم ملی»تنها بماند
برای هموطنی که رای نمی‌دهد: نگذار «تیم ملی»تنها بماند

برای هموطنی که رای نمی‌دهد: نگذار «تیم ملی»تنها بماند

آی اسپورت - ترس دارم بچه‌ها. ترس.ترس ماقبل از حماسه. ماقبل از بازی‌های بزرگ. وقتی حس می‌کنی حریف بزرگ‌تر است و بیشتر است و معروف‌تر است و داور با اوست و فیفا تیم ما را دوست ندارد و عرب‌ها هم لابی کرده‌اند بدجور. ترس دارم بچه‌ها. ترس نه از نوع قبل از بازی‌هایی که باخته‌ایم. ازنوع بازی ایران و استرالیا. ترس دارم بچه‌ها و این ترس، بازی را برایم شیرین‌تر می‌کند. می‌دانم عابدزاده درون دروازه ایستاده. می‌دانم علی دایی و خداداد و علی کریمی برای این بازی کاملا آماده‌اند. می‌دانم بچه های تیم ملی در رختکن نذر کرده‌اند برای روزه گرفتن به بهانه برد این بازی. می‌دانم و همه اینها را حس می‌کنم و باز دلم ترس دارد. دلم به اندازه تمام دنیا می‌ترسد و این دست خودم نیست.

من رویایی دارم. رویای بردن. رویای پیروز شدن و می‌دانم این از آن بازی هایی است که تا ابد در خاطره‌ها باقی می‌ماند. من دلم می‌ترسد و نگرانم و بعد یک لحظه یاد قد و بالای شیر بچه های تیم ملی ام می‌افتم و دلم آرام می‌شود. یاد شما می‌افتم که روز جمعه همه تان «ملی پوشید». این بازی ملی شماست. مهمترین بازی ملی تمام زندگی تان. تو بگو فینال جام جهانی. تو بگو پلی آف جام جهانی. تو بگو بازی حیثیتی با آرژانتین در جام جهانی. این بازی ملی من و توست. مایی که هیچ وقت نشد پرچم ایران را روی قله‌ای به نمایش بگذاریم.

جمعه روزی است که ما به تیم ملی دعوت شده‌ایم. سرمربی تیم ملی دعوتمان کرده. تو بگو کی روش یا حشمت. فرقش چیست وقتی می‌خواهیم برویم جلوی چشم تمام دنیا بازی کنیم. تو بگو جلال دعوتمان کرده برای بازی قرن. بازی ایران و آمریکا. تو بگو حشمت ما را خواسته برای بازی با هلند. تو بگو برانکو دعوتمان کرده تا برویم سروقت قطر و آن گل طلایی را بزنیم و برویم جام جهانی. بگو منصورخان خدا بیامرز دعوتمان کرده تا جام ملت های آسیا را برایش فتح کنیم. بگو کارلوس از ما خواسته تا برایش بازی کنیم و مشتش را مقابل مربی کره ای بالا ببریم. تو بگو عابدزاده دارد از ما می خواهد که لنگ و پاچه بازیکن ژاپنی را بگیریم و از زمین بکشیمش بیرون. بگو جواد زرینچه منتظر است تا برویم جلو و برایمان سانتر کند تا توپ لعنتی را بچسبانیم ته تور شیطان بزرگ. تو بگو علی دایی دارد دل دل می کند که ما خداداد بشویم و فرار کنیم و او همه تن جان شود و توپ لعنتی را از لای دفاع‌های تنه لش استرالیایی رد کند تا با مارک بوسنیچ تک به تک شویم و میخ آخر را بکوبیم. بگو قرار است پاشازاده شویم و توپ را از روی خط بکشیم بیرون. بگو قرار است حجازی باشیم و دروازه تیم ملی را نگه داریم. بگو قرار است سیدجلال شویم. خط دفاع را صخره کنیم و نگذاریم توپ و مهاجم با هم از خط دروازه تیم ملی‌مان عبور کنند.

بگو قرار است علی پروین باشیم. شوت بزنیم، دستور بدهیم، بازی را برای سرمربی در بیاوریم تا مردم خستگی روی تنشان نماند. بگو دوست داری که باشی؟ بگو قهرمان زندگی ات کیست؟

جمعه. از ساعت 8 صبح تا وقتی داور سوت پایان را زد ، وقت داری ملی پوش باشی. وقت داری گل طلایی را بزنی. کشور به تو نیاز دارد. تیم ملی دعوتت کرده. این مهمترین بازی تاریخ ماست و تو نمی‌توانی تیم ملی را تحریم کنی. تو نمی‌توانی بکشی کنار. پشتش را به دیگران بکنی و بگویی دموکراسی است! نمی‌آیم! نمی‌توانی! بی تو یک یار کم داریم. بی تو ده نفره می‌شویم. بی تو بازی ترسناک تر می‌شود. نکن برادر. کنار نمان. تیم ملی را تحریم نکن. دل تماشاگران آزادی را نشکن.

قهرمان خودت باش. پرچم کشورت را بالا ببر. تیم ملی تو را می‌خواند. ایران تو را می‌خواهد.

۲۵ ۱۱  
آی اسپورت
2017-05-19 17:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
مجید 22
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۷:۰۶
فکر کردی با بچه طرفی؟اونی که در فکر منه فقط توو فکره اونایی هست که رای نمیدن.البته تو حق داری بری......
۷
محمد
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
همه به رییسی رای می دهیم تا داغش به دل ای اسپورتی ها بمونه !
۸ ۱
اردلان
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
به سن رای رسیدی آخه؟؟؟ زیاد بودن افراد کم سواد تو ایران خیلی خطرناک شده
محمد
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
ترس دارم. ترس از اینکه تتلو اسطوره موسیقی ایران شود.
mehditc
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
واقعا با این مطالبتون سایتتون داره تبدیل به یک هرزنامه میشه
کیسه بشکه ای از دانشگاه هاروارد
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۸:۲۴
اقا این دری وری ها چیه مینویسین؟ ملت رسمن قاطی کردن. اسکل ها :))
۷
محمد
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
دوباره مطلب سیاسی بابا نخوایم سایت ورزشی سیاسی بنویسه کیو باید ببینین
shame on you
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
شیطان بزرگ? تنه لش ?!? شرم بر شما
۷
مجید
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۹:۱۱
متن فوق العاده بود ...اما خیلی دیر نشده دوست گرامی..... برای اگاهی بخشی به بی خیالهای سرنوشت تعین کن میبایست زودتر از اینها به تکاپو می افتادی ...نمیدونم چرا من هم دلشوره عجیبی دارم ....مقصر شکست در این پیچ تاریخی نیامدن همین متوهمهای به معنی دقیق کلمه بی بصیرت ها خواهند بود...یاهو
۵ ۱
رضا
شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۱:۰۰
مجید جان به نظر من توهم شما خیلی زیاد هست که فکر میکنی خودت بصیرت داری چون شرکت کردی ولی امثال منی که شرکت نمیکنیم بی بصیرت هستیم،رای ما یعنی خیانت به ایران
۲
سامان
شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۸:۵۸
اقای هومن 80 درصد اونایی كه به روحانی رای میدن و همه اوانیی كه اصلا رای نمیدن به كار بردن این واژه های مثل شیطان بزرگ و پرچم اتش زدن رو قبول ندارن و همین فرهنگ و طرز فكر رو عامل بدبختی كشور میدونن الان شما داری واسه روحانی تبلیغ میكنی
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر