فهرست
تاثیر والورده در بارسا و بحران مهاجم در رئال
تاثیر والورده در بارسا و بحران مهاجم در رئال

تاثیر والورده در بارسا و بحران مهاجم در رئال

آی اسپورت- بارسلونا در زمین بازی بسیار خوب کار می‌کند، از 9 امتیاز ممکن 9 امتیاز کسب کرده، هیچ گلی نخورده، 9 گل هم زده. این‌ها نشان می‌دهد تیم ارنستو والورده قرار است آینده‌ای روشن داشته باشد. تیم والورده شدیدا پرس می‌کند، از نظر فیزیکی قوی است و فصل را در شرایطی ایده‌آل آغاز کرده است و او مربی‌ای است که ایده‌هایی واضح دارد.

بدون نیمار، یوردی آلبا فرصت‌های بیشتری برای پیشروی پیدا می‌کند. در واقع دوباره یوردی آلبایی را می‎بینیم که مدت‌ها دلمان برایش تنگ شده بود. اگر جرارد دلوفئو قبول کند که در پست یک بازیکن شماره 12 بازی کند، یعنی اولین تعویضی تیم باشد، می‌تواند در تیم تاثیرگذار باشد. مخصوصا با توانایی‎‌ای که در پاس گل دادن دارد.

دمبله اما باید در این تیم هماهنگ شود. او نیاز به پستی ثابت دارد. اگر او در سمت راست باشد و نلسون سمدو هم پشت سرش بازی کند مطمئنا این دو می‌توانند در سمت راست بارسلونا بسیار تاثیرگذار باشند. سمت چپ هم در اختیار یوردی آلبا خواهد بود.

چون بارسا با پرس شدید بازی می‌کند، در میانه زمین مربی گزینه‌های زیادی دارد. آنجا است که می‌توان به بهترین شکل از آندرس اینیستا بازی گرفت. این تیم 9 هافبک میانی دارد که البته همه‌شان با دیگری تفاوت دارند. این یعنی دست والورده در مرکز زمین بسیار باز است.

لیونل مسی هم دوباره از بازی‌‎اش لذت می‌برد و گل می‌‎زند. احتمالا او این فصل بیشتر از فصل گذشته گل خواهد زد چون دوباره نقشی آزاد دارد و تیم با محوریت او در زمین بازی می‌کند. او در تیم والورده در پستی بازی می‌کند که شما به آن 9 کاذب می‎گویید، اما واقعیت این است او جایی است که خودش بخواهد و در زمین آزادی دارد. برای مسی همیشه بهتر است که در نزدیکی محوطه جریمه بازی کند، در مرکز و چندین هافبک هم در اطرافش باشند و توپ را به گردش درآورند تا برای مسی فضا باز شود.

اما در صدر باشگاه بحران هنوز ادامه دارد. بعضی‌ سعی دارند کاری کنند تا پرزیدنت بارتومئو از این باشگاه برود. رای جمع کردند که به او اعتماد ندارند، اما برخلاف چیزی که تصور می‌کنند این‌ها تاثیری ندارد.

برای این کار 16 هزار نفر  از کسانی که بلیت فصل را می‎خرند باید رای دهند و در حال حاضر تنها 3 هزار رای دارند. تنها دو بازی هم زمان دارند تا رای را جمع کنند و به این دلیل است که می‎گویم بعید است اتفاقی بیفتد.

روز شنبه در نیوکمپ شعارهایی علیه او داده شد، آن هم در حالی که تیم توانسته بود نتیجه خوبی بگیرد و این یعنی هنوز افراد زیادی از این مدیر ناراضی هستند. مسائل زیادی هم تاثیرگذار بوده است، از از دست دادن نیمار گرفته تا ناتوانی در خرید کوتینیو و ....

جدا از این قرارداد مسی و اینیستا هم تمدید نشده و این طور به نظر می‎رسد که این بازیکنان هستند که باشگاه را می‌‎گردانند و هیئت مدیره ضعیف کار می‌کند.

رئال مادرید هم رئال همیشگی نیست. چیزی که ما در بازی مقابل لوانته دیدیم این بود که تیم نمی‌توانست آن طور که لازم است سرعت بگیرد. البته بخشی از آن به خاطر قدرت دفاعی لوانته بود، اما دلیل دیگر برخی از بازیکنان تیم بودند. هنوز هفته‌های اول است، اما رئال با ان قدرتی که فصل گذشته را تمام کرد، فصل جدید را آغاز نکرده است.

در نیمه دوم این بازی مارکو آسنسیو خیلی خوب نبود، گرت بیل شانس‌هایی داشت، اما وقتی جای کریم بنزما که مهاجم میانی بود وارد زمین شد، باید بهتر از این‌ها کار می‌کرد. آن‌ها از 55 شوت به سمت دروازه در 2 بازی خانگی تنها 3 گل زدند و این باعث شده مادریدی‌ها حسرت رفتن آلوارو موراتا و ماریانو دیاز را بخورند.

حالا باید ببینیم در بازی این هفته مقابل سوسیداد چه خواهند کرد. آن بازی آخرین بازی خواهد بود که رونالدو در آن محروم است، بنزما هم برای یک ماه و نیم مصدوم است. بورخا مایورال هم به ندرت بازی می‌کند. این یعنی احتمالا دوباره بیل مهاجم خواهد بود. اگر مصدوم نشود می‌تواند یکی از بهترین فصل‌هایش از نظر گل زدن را تجربه کند، حتی بهتر از فصل 16-2015 که در مادرید 19 گل زد.

رئالی‌ها کمپینی راه انداخته‌اند و می‌خواهند به داوران فشار بیاورند. چون 3 بازیکن از رهبران این تیم رونالدو، راموس و مارسلو، به خاطر اخراج توسط داوران محروم هستند.

پرزیدنت فلورنتینو پرس اخیرا در مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی گفته داوران آن طور که باید خوب نیستند. بعد از آن سرخیو راموس و لوکاس واسکز رسانه‌ای از داوران انتقاد می‌کنند. در شبکه تلویزیونی رئالمادرید و برنامه‌شان با خبرنگاران این یک مشکل خیلی خیلی بزرگ جلوه داده می‎شود.

واضح است، این حرکتی برنامه‌ریزی شده است، اما به نظرم برای این کار خیلی زود است. واقعیت این است وقتی بارسلونا یا رئال مادرید درباره داوری صحبت کند واقعا خنده‌دار است.

۷ ۲  
آی اسپورت
2017-09-12 15:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
خنده دار تویی
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
داوران رئال را فلج کرده اند.
اخراج اشتباه راموس جلوی دیپورتیو
پنالتی نگرفته روی مارسلو جلوی والنسیا
محروم کردن رونالدو


حالا گل اول بارسا به بتیس آفساید بود
پنالتی اشتباه برای بارسا در هفته دوم
گل اول بارسا به اسپانیول آفساید بود
خنده دار تویی
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
داوران رئال را فلج کرده اند.
اخراج اشتباه راموس جلوی دیپورتیو
پنالتی نگرفته روی مارسلو جلوی والنسیا
محروم کردن رونالدو


حالا گل اول بارسا به بتیس آفساید بود
پنالتی اشتباه برای بارسا در هفته دوم
گل اول بارسا به اسپانیول آفساید بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر