فهرست
بازی به بازی با قرعه کشی چمپیونزلیگ؛ راند مرگ
بازی به بازی با قرعه کشی چمپیونزلیگ؛ راند مرگ

بازی به بازی با قرعه کشی چمپیونزلیگ؛ راند مرگ

آی اسپورت- قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان انجام شد و هر کدام از تیم ها رقبای خود را شناختند. هر پنج تیم انگلیسی به این مرحله راه پیدا کردند و به جز چلسی، تمام نمایندگان انگلیس به عنوان سرگروه در قرعه کشی قرار گرفتند. گویا بعد از مدت ها قرار است رنگ انگلیسی لیگ قهرمانان پررنگ تر شود. از دیگر نکات این رقابت ها حذف دورتموند و اتلتیکو مادرید بود. تیم هایی که در این چند سال حضور مداومی در لیگ داشتند و روی هم در سال های اخیر سه بار تا فینال رقابت ها پیش رفتند. شاید بررسی هر کدام از بازی ها خالی از لطف نباشد.

منچستر سیتی - بازل

بازل تیم قدرتمندی است، اما در سوئیس. بهترین نتیجه آنها در لیگ قهرمانان حضدر در همین مرحله است. یقینا هواداران این تیم هم انتظار ندارند تیمشان برابر صدرنشین بلامنازع لیگ جزیره، شگفتی خلق کند.

برای سیتی هم این بازی می تواند درآمدی باشد برای حضور بهتر در مراحل بعدی. قرعه آسان لازمه قهرمانی نیست اما تسهیل کننده است. فشار کمتر، مصدوم کمتر و محروم کمتر که می توانند کمک حال ابی های منچستر در بازی های بعدی باشند. پپ در این مرحله مقابل تیمی قرار می گیرد به رنگ بارسا. شاید تمرینی باشد برای روبرویی با بارسلونای اورجینال و حضور دوباره در نیوکمپ. کاری که با بایرن انجام داد، اما جز شکست، عایدی برایش نداشت.

لیورپول - پورتو

وقتی رئال و بایرن و یوونتوس در سید دو هستند و شما با پورتو بازی دارید، یعنی قرعه خوبی برایتان افتاده است. حداقل انتظار از کلوپ این است که پورتو را شکست دهد. اما اگر لیورپول نتواستن صعود کند، برای پرتغالی ها دست نزنید، نگاه متعجب خود را به سمت عقب زمین آنفیلد برگردانید. بزرگترین رقیب لیورپول با صلاح و کوتینیو، حداقل مقابل پورتو، مدافعان این تیم هستند، نه آبی و سفید پوشان پورتو.

منچستر یونایتد سویا

امثال شانس هم به انگلیس رو کرده است. منچستر هم قرعه خوبی نصیبش شده و مورینیو قطعا از این قرعه راضی است اما هواداران منچستر باید بدانند که سویا آن تیمی نیست که مقابل رئال نزدیک به بحران، تنها در یک نیمه، 5 بار توپ را از درون دروازه خود بیرون آورد، بلکه سویا همان تیمی است که به لیورپول نباخت و دو بار با تساوی دو گله و سه گله شاگردان کلوپ را متوقف کرد. البته از این نکته هم نباید گذشت که ابتلای ادواردو بریزو، سرمربی سویا، به سرطان و ادامه روند درمانی وی باعث می شود که این تیم نتواند در ادامه فصل تمرکز بیشتری داشته باشد و احتمالا همین موضوع کار مورینیو را راحت تر خواهد کرد.

بشیکتاش بایرن مونیخ

شادی شاگردان سنول گونش از رقم زدن بهترین نتیجه ترک ها در رقابت های گروهی لیگ قهرمانان خیلی دوام نیاورد. آنها حالا باید به مصاف تیم قدرتمند بایرن بروند. شاگردان هاینکس آنجلوتی را کاملا فراموش کرده اند و به دنبال تکرار موفقیت پنج سال پیش با یوپ هاینکس هستند. نمی توان گفت که باواریایی ها از پیش برنده هستند، اما شکست این تیم برای بشکتاش خیلی سخت خواهد بود و می توانند به استفاده از جو ورزشگاه وودافون پارک برای شکست بایرن، امیدوار باشند.

رم شاختار دونیتسک

قرعه خوبی برای رم بود. آنها لیاقت آن را داشتند. تیمی که اتلتیکو مادرید سیمئونه را حذف می کند باید هم حریف اسانی داشته باشند. اما نباید فراموش کرد که برای شاختار هم از سید یک، رم نسبت به بارسلونا، پاریسن ژرمن، منچسر یونایتد و منچستر سیتی، حریف آسان تری است. هر چه که هست، رقابت در این بازی هست. هم شاختار امید زیادی دارد و هم رم. شاید تنها افسوس هواداران رم این باشد که چرا حالا که صعود کردیم و قرعه آسانی داریم، توتی نیست.

۹    
آی اسپورت
2017-12-13 00:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر