فهرست
فوتبال ایران حیات خلوت دلالان
فوتبال ایران حیات خلوت دلالان

فوتبال ایران حیات خلوت دلالان

آی‌اسپورت-  جونیور مهاجم بی کیفیت و ضعیف پرسپولیس بدون اینکه حتی یک گل را به ثمر برساند بعد از سپری شدن دوازده هفته از لیگ برتر از جمع سرخپوشان جدا شد. تا محمد حسن انصاری فرد با افتخار از فسخ قرارداد این بازیکن بگوید که موفق شده‌اند با پرداخت صد و اندی هزار دلار جونیور را مجاب به فسخ قرارداد نمایند و در آینده هم نتواند ادعایی بابت قرارداد چند صد هزار دلاری خود داشته باشد. جونیور هم با این اتفاق همان راهی را رفت که قبل از او  بودیمیر، الحاجی گرو و نیومایر‌ها رفته بودند آمدن به فوتبال ایران و مشخص شدن عیار واقعی این‌گونه بازیکنان و بعد گرفتن مبلغی هنگفت از قرارداد و فسخ قراردادی که از ابتدا هم مشخص بوده که یک اشتباه بزرگ است اما چون مدیران ما به این گونه مسائل اشراف ندارند دلالان و واسطه‌ها به خوبی می‌دانند که چگونه نان خود را به تنور داغ بی تدبیری و کارنابلدی مدیران باشگاه‌های فوتبال ایران بچسبانند. حتی در برخی از قراردادهای اینچنینی رد پای دلالی سرمربیان خارجی هم مشاهده شده است.

واقعاً تا کی باید فوتبال ما تاوان بی توجهی و کارنابلدی مدیران فوتبالی را پس دهد. چرا دلالان و واسطه‌ها بدون اینکه مزاحمتی برای آن‌ها وجود داشته باشد می‌توانند به راحتی هرچه تمام‌تر هر کسی را به اسم فوتبالیست به تیم‌های باشگاهی ما قالب ‌کنند، کالدرون بارها اعلام کرد که جونیور گزینه نهم او بوده و هیچ علاقه‌ای به این بازیکن نداشته است اما مجبور شده به آمدن او تن دهد! اما چگونه مدیریت وقت باشگاه و مدیران وزارت ورزش اجازه داده‌اند که گزینه نهم یک سرمربی با قراردادی هنگفت و سرسام آور به عضویت پرسپولیس درآید؟ امروز در شرایط سخت اقتصادی کشور بر باد دادن دلار به دلار و ریال به ریال پول بیت‌المال باید تاوان سنگینی برای عاملان اصلی این‌گونه حاتم بخشی ها داشته باشد ولی متأسفانه به نظر می‌رسد دلالان و واسطه‌ها سنبه‌ای پر زورتر دارند که حتی وزارت ورزش و نهادهای نظارتی هم توان روبرو شدن با آن‌ها را ندارند.

گماردن اختیار باشگاه‌های بزرگ فوتبال ایران به دست مدیران کارنابلد و کوته فکر باعث شده که آن‌ها توان تصمیم گیری های حساس و مهم را نداشته باشند‌ و برای ماندن در میز ریاست به هر خواسته‌ای تن در دهند. مطمئناً جونیور آخرین مورد از این دست اتفاقات تلخ نخواهد بود چون او اولین مورد هم نبود این کابوس برای فوتبال ایران ادامه خواهد داشت چون دلالان فرصت طلب هم‌چنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. فوتبال ایران به حیات خلوت دلالان و واسطه‌های فرصت طلب تبدیل شده و گویا عزمی برای مبارزه با این رفتارها هم وجود ندارد تنها شعار و وعده های الکی به گوش می‌رسد و از کارهای عملی خبری نیست.

مظلومیت فوتبال ایران و انحراف از راه رستگاری پیامد حضور افرادی است که برای فوتبال دل نمی‌سوزانند آن‌ها به فوتبال به چشم یک فرصت برای رسیدن به اهداف شخصی خود نگاه می‌کنند. اداره فوتبال در دست اهل فن آن قرار ندارد.

۲    
آی اسپورت
2019-12-01 13:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر