فهرست
پرسپولیس ۲-۱ گل‌گهر؛ سه امتیاز باارزش
پرسپولیس ۲-۱ گل‌گهر؛ سه امتیاز باارزش

پرسپولیس ۲-۱ گل‌گهر؛ سه امتیاز باارزش

آی اسپورت – پرسپولیس در نیمه دوم بازی بهتری انجام داد و نتیجه هم گرفت. دو گل این تیم فقط یک بار توسط شاگردان مجید جلالی پاسخ داده شد و بازی که در دقایق پایانی جنجالی شد با برد پرسپولیس تمام شد.

هفته چهاردهم لیگ نوزدهم،

سه‌شنبه  ۹۸/۹/۱۹، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه آزادی

داور: اشکان خورشیدی  کمک ها: حسن ظهیری و سعید قاسمی

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی، محمد انصاری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، محسن ربیع خواه، مهدی ترابی (۸۷ – کمال کامیابی نیا)، بشار رسن (۸۳ – مهدی عبدی)، وحید امیری (۶۵- فرشاد احمدزاده)، علی علیپور

سرمربی: گابریل کالدرون

گل گهر: میلاد فراهانی، علیرضا ابراهیمی، مهران گلزاری، عبدالله حسینی، حسام پورهاشم، یوسف وکیا (۸۵- مهرداد بایرامی)، امین پورعلی، مهرداد عبدی (۸۵ – محسن طرحانی)، بهنام برزای، رضا محمود آبادی (۶۹- علی قربانخانی)، پیمان رنجبری

سرمربی: مجید جلالی

شرح گل :

پرسپولیس ۱-۰ گل گهر  (دقیقه ۵۲، مهدی ترابی): حرکت پا به توپ مهدی ترابی با سوپرشوت وی او ادامه یافت و در نهایت تبدیل به گلی دیدنی شد. شوت هافبک موثر پرسپولیسی ها بالاتر از دست دروازه بان از بالاترین نقطه سه کنج چپ دروازه گل گهری ها تبدیل به گل شد.

پرسپولیس ۲-۰ گل گهر (دقیقه ۸۰، علی علیپور): با پاس عمقی مهدی ترابی، علیپور در موقعیت مناسبی برای گلزنی قرار گرفت. ضربه نه چندان خوب او با ضربه سر عبدالله حسینی وار دروازه گل گهر شد.

پرسپولیس ۲-۱ گل گهر (دقیقه ۸۸) سانتر ارسالی بهنام برزای از سمت راست را علیرضا ابراهیمی با ضربه سری دقیق و محکم وارد دروازه بیرانوند کرد.

کارت زرد: بهنام برزای ۸۵ علیرضا ابراهیمی ۹۳ (گل گهر)، مهدی عبدی ۸۷، محمد انصاری ۹۲ شجاع خلیل زاده ۹۳ (پرسپولیس)

کارت قرمز: بهنام برزای ۹۳

دقایق حساس:

دقیقه ۱ - حمله پرسپولیس از سمت چپ ، پاس رو به عقب ترابی با سانتر محمدانصاری همراه شد اما ضربه سر علیپور از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۱۲ – حرکت گل گهری ها در این دقیقه دروازه سرخ پوشان را با خطر روبرو کرد اما توپ ارسالی توسط مدافعان پرسپولیس دور شد.

دقیقه ۲۷ – ارسال رسن روی دروازه گل گهر فرصت خوبی برای پرسپولیسی ها به وجود آورد اما گلر گل گهری ها این توپ را دور کرد.

دقیقه ۲۹ – شوت سنگین انصاری از فاصله سی متری با سیو میلاد فراهانی راهی به دروازه گل گهر نیافت و یک کرنر برای پرسپولیسی ها به همراه داشت.

دقیقه ۳۴ – گل گهری ها باز هم میل به دروازه پرسپولیس کردند اما توپ آنها راهی به دروازه بیرانوند پیدا نمی کند.

دقیقه ۴۶ – اولین حمله در نیمه دوم توسط پرسپولیسی ها صورت گرفت اما در نهایت این مدافعان و دروازه گل گهر بودند که دروازه خودی را بسته نگه داشتند.

دقیقه ۴۷ – ضربه خطرناک نوراللهی در حالی که چیزی نمانده بود تا دروازه حریف را باز کند در نهایت با برخورد به پای مدافع سیرجانی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۹ – ارسال دیگری از سوی گل گهری ها دروازه پرسپولیس را با تهدید روبرو کرد اما در نهایت اتفاقی جز یک اوت به همراه نداشت.

دقیقه ۶۲ – ارسال کرنر روی پرسپولیسی ها خطرناک ترین فرصت گل گهری ها برای گلزنی به وجود آمد اما ضربه سر مدافع این تیم از کنار دروازه به بیرون رفت.

 در حاشیه

* نزدیک ۳۰ هزار نفر در تماشاگر دیدار امروز پرسپولیس برابر گل گهر هستند. این در حالی است که فراخوانی جدی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه انجام شده بود.

* بازگشت محمدحسین کنعانی زادگان و بازی نکردن سیدجلال حسینی مهمترین تغییر ترکیب پرسپولیس است.

* مجید جلالی سرمربی گل گهر که قدمت مربیگری اش در حد گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس و حتی بیشتر از او است به عنوان پرسابقه ترین مرد نیمکت های لیگ برتر مقابل پرسپولیس صف آرایی کرده است.

*گابریل کالدرون همچنان صورت خود را با شالی قرمزرنگ پوشانده تا نشان دهد با سرمای تهران هنوز کنار نیامده است.

* مهدی ترابی ستاره اینروزهای پرسپولیس رشد خود در فوتبال ایران را مدیون مجید جلالی است و به همین دلیل در ابتدای مسابقه برای گرفتن رخصت نزد او رفت.

*تلاش مهدی ترابی در دقیقه ۵ برای زنده کردن یک توپ مرده تشویق شدید هواداران را در پی داشت. البته استارت سریع ترابی با پاس اشتباه محمدانصاری به دلیل آفساید هدر رفت.

*بهنام برزای مشهورترین چهره تیم گل گهر محسوب می شود.

*باخروج سیدجلال حسینی از ترکیب سرخپوشان بازوبند کاپیتانی به احمدنوراللهی تعلق گرفته است.

* اولین اعتراض به داوری در دقیقه ۲۰ و در پی خطای محمدحسین کنعانی زادگان به روی مدافع چپ گل گهر رخ داد که با تشخیص داور توپ به تیم میهمان تعلق گرفت.  کنعانی زادگان عقیده داشت در این صحنه مرتکب خطایی نشده است اما اشکان خورشیدی به او تذکر داد که در صورت تکرار اعتراض به او کارت می دهد.

*مهدی ترابی پس از گل، از بازیکنان درخواست کرد به او مهلت بدهند تا شادی مدنظر خود را با بوسه برانگشتانش به نمایش بگذارد.

*در دقیقه ۵۷ مصدومیت بازیکن گل گهر و فیرپلی پرسپولیسی ها در موقعیت حمله اعتراض هواداران را در پی داشت.

*گل گهر بعد از دریافت گل حملات خود به سمت دروازه پرسپولیس را با احتیاط آغاز کردند.

* نیمکت ذخیره های پرسپولیس همچنان سوژه عکاسان کنار زمین است و آن ها از ستاره هایی مثل کامیابی نیا، سیدجلال، رادوشوویچ ، نادری و... عکس می گیرند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-12-10 19:31:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا کیان
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۷
قهرمانی اسنپی :》》》》
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر