فهرست
این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟
این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟

این 50 میلیارد و آن 50 میلیارد؟

آی اسپورت - بحث باشگاه پرسپولیس و به طور مشخص علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه با حامی مالی از آن دست مباحث پیچیده و غامضی است که برای بررسی آن باید پرده‌های هیاهو و غوغاسالاری را کنار زد، عینک طرفداری را از چشم‌ها برداشت و ماجرا از زاویه دیگری نگریست.

طاهری تقریبا یک ماه اخیر را به مجادله و کشمکش با حامی مالی باشگاه سپری کرده و شیپور برداشته و تمام شهر را پر کرده که حامی مالی باشگاه به تعهدات خود عمل نکرده و قریب به 20 میلیارد حق پرسپولیس را نداده است. آنچه سبب شده سرخ‌ها در روزهای فشرده و دشوار پایان فصل و البته پنجره نقل و انتقالات تابستانی با مشکلات فزاینده‌ای روبه‌رو شوند و در تنگناهای اقتصادی قرار بگیرند.  طاهری با استفاده از محبوبیت پرسپولیس در میان عامه مردم و رسانه‌های طرفدار به شکل حساب شده‌ای ماجرا را رسانه‌ای کرد و کوشید تا با اهرم پرسپولیس روی این موج به وجود آمده مانور کرده و حامی مالی طرف قرارداد را تحت فشار قرار دهد. طاهری در این مسیر از کانال‌های نزدیک به باشگاه حتی وزارت را تحت فشار قرار داد و کدهای محرمانه این قرارداد را نیز فاش کرد و رسانه مدعی شد که معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به دلیل ارتباطات نزدیکش با شرکت حامی مالی باشگاه را تحت فشار قرار داده تا با این حامی مالی بدقول تمدید کند. طاهری حتی اطلاعات محرمانه‌ای در اختیار یکی دو رسانه منتسب و نزدیک باشگاه قرار داد که داورزنی از آنها درخواست داشته این طلب 20 میلیاردی را ببخشد. یک ادعای سخیف که البته برگ برنده را دست طاهری داد تا توپ به زمین وزارت ورزش بیفتد و آنها در مذاکرات طولانی و کشدار خود با سرپرست باشگاه پرسپولیس مجبور باشند تا دست پایین را بگیرند. چه آنکه در این افشاگری یکطرفه هجمه‌ای عجیب علیه وزارت ورزش و حامی مالی به راه افتاد که دامنه آن حتی تا اینستاگرام رییس جمهوری نیز کشیده شد. هجمه‌ای که بیشترین نقش را در آن رسانه‌های به اصطلاح افشاگر داشتند که به خیال خود پرده از اسرار مگوی این معامله برداشته‌اند غافل از اینکه ناخواسته با برگ علی اکبر طاهری بازی کرده‌اند و آب به آسیاب او ریختند که در این ماجرا خود یک متهم بزرگ و اصلی است. متهمی که پشت این غوغاسالاری‌های به‌وجود آمده مخفی شده و در قبال ابهامات این قرارداد و البته مبلغ دریافتی‌هایش کسی از او پرسش و مطالبه نمی‌کند.

طاهری در فصل جاری نزدیک به 45 میلیارد تومان از محل حامی مالی دریافت کرده. یک رقم بزرگ و سنگین که به نظر برای هزینه‌های دو فصل نیز کفایت می‌کند. رقمی که با آن نه تنها می‌توان تمامی هزینه‌ها و بریز و بپاش‌های یک فصل را پوشش داد، بلکه می‌توان بخش اعظمی از کوه بدهی‌های به جامانده از قبل را نیز پرداخت نمود که یک تهدید دایمی برای پرسپولیس به شمار می‌روند.

طاهری در اسنادی که منتشر شده، دریافت این 45 میلیارد را تایید کرده و بابت آن رسید داده اما در گفت‌وگویش با سایت باشگاه مدعی شده این رقم تنها 33 میلیارد بوده؛ رقمی که با هر معیاری باز هم هزینه‌های یک فصل باشگاه را تمام و کمال پوشش می‌دهد و البته چند میلیاردی هم اضافه بر سازمان در خزانه باشگاه باقی خواهد ماند.

فراموش نکنیم که این ارقام عجیب و غریب تنها دریافتی پرسپولیس از محل یک حامی مالی مخابراتی باشگاه است. پرسپولیس در فصل جاری به تعداد انگشتان یک دست حامی مالی جذب کرده. آنچه سبب شده تا پیراهن این باشگاه جای خالی نداشته باشد و بیشتر شبیه یک بنر تبلیغاتی دربیاید! مسوولان باشگاه حتی به این نیز بسنده نکرده و در جریان داغ شدن موضوع پرونده مانوئل ژوزه نیز دست خود را پیش هواداران دراز کردند و از آنها استمداد طلبیدند؛ فراخوانی که در همان دو هفته نخست نزدیک به 600 میلیون برای این باشگاه آورده داشت.

چند برابری کردن بلیت بازی‌های خانگی لیگ قهرمانان آسیا نیز حربه دیگری برای درآمدزایی‌های این فصل بود که با یک حساب سرانگشتی در 3 بازی پرسپولیس چند 10 میلیارد عاید باشگاه کرد. همچنین پرسپولیس در طول فصل به کرات از محل بلیت فروشی‌ها از سازمان لیگ درآمد داشته، آنچه سبب شده تا دریافتی‌های پرسپولیس در فصل جاری بیش از 50 میلیارد باشد. یعنی همان رقمی که طاهری با زبان پروین آن را از دولت درخواست کرده و سلطان سرخ‌ها را جلو انداخته تا او مطالبات طاهری را بیان کند.

با این وجود طاهری هرگز هیچ کجا توضیح نداده که این درآمد 50 میلیاردی را چه کرده و کجا آن را هزینه کرده؛ در حالی‌که هنوز کادر فنی و بازیکنان از پرسپولیس طلبکارند و برای دریافت مطالبات خود در پایان فصل گذشته حتی دست به اعتصاب زدند. این 50 میلیارد کجا هزینه شده که هنوز پرسپولیس دغدغه پرونده مانوئل ژوزه را دارد و هواداران این باشگاه از ترس محرومیت و کسر امتیاز هر شب کابوس می‌بینند؟ این 50 میلیارد در کدام جیب است در حالی‌که حتی یکی از پرونده‌های ریز و درشت بدهکاری پرسپولیس به بازیکنان خارجی بسته نشده و کماکان مفتوح است؟ این 50 میلیارد به کدام حساب واریز شده در حالی‌که پرسپولیس برای اردوی پیش فصل خود دوباره قصد دارد همان فرمول پارسال را پیشه کند و به اوکراین برود تا رستوران دارها هزینه این باشگاه را بدهند تا احتمالا در قبال هزینه‌های این اردو مثل فصل گذشته دو بازیکن به پرسپولیس قالب کنند؟

اینها پرسش‌های بی جوابی است که بهتر است طاهری لابه‌لای هجمه‌ای که به راه انداخته و شهر را شلوغ کرده به آن شفاف پاسخ دهد و بگوید این درآمد 50 میلیاردی فصل گذشته را کجا هزینه کرده که حالا از رییس دولت 50 میلیارد دیگر می‌خواهد؟

 

ایران ورزشی

۱۱ ۲۲  
آی اسپورت
2017-06-17 10:35:00
نظر دهید

۲۲ نظر
ایمون زاید10103
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
به نظر میاد آقای طاهری باج نمیده به روزنامه ایران وگرنه اینهمه بر علیه مدیر مقتدر پرسپولیس شب نامه نمینوشت
از معاونین محترم ذیربط آقای روحانی تقاضا داریم در این خصوص ورود کنند.
رضا
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۷
قشنگ معلومه نه تیم مدیریت باشگاه راه میده به رسانه ها نه برانکو که اینجور دارن میکوبنش وگرنه بارها توضیح دادیم میزان عدد جا به جا شده رو. خسته نباشید خبرنگاران تف سربالا
شاهین پرسپولیسی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۵۱
جالب است ایران ورزشی روزنانه وزارت ورزشی روزی نیست که علیه طاهری و در حمایت از اسپانسر پرسپولیس مطبی ولو بی ارزش و سرتاسر دروغ و تهمت و تحریف ننویسد و سایت آی اسپورت هم با ذوق دو چندان آنها را منتشر می کند... دیگه دوستان به چه زبانی بگویند که می خواهند طاهری و سپس پرسپولیس را زمین بزنند. هوشیار باش هوادار
K
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳
سایت شما 3 ساله داره طاهری رو می کوبه

خدا جوابتون‌ رو داد

پرسپولبس قهرمان شد و تیم‌‌ محبوب شما 66666 تایی
م.م
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۵۷
اینا نمی فهمن یا خودشون رو به نفهمی زدن، اسنادی که منتشر شده از سال 94 بوده .یعنی واسه دو فصله.مال بباشون نیست که پول هواداراست باید بدن به باشگاه.همراه اول این وسط خیلی سود کرده، پولی از جیب خودش نمی ده هیچ یه پولی هم میگیره ،تبلیغ هم می کنه
مهدی ایرانی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۰
چند برابری کردن بلیت بازی‌های خانگی لیگ قهرمانان آسیا نیز حربه دیگری برای درآمدزایی‌های این فصل بود که با یک حساب سرانگشتی در 3 بازی پرسپولیس چند 10 میلیارد عاید باشگاه کرد
شوخی میکنید!!! کلا 3 میلیارد بیشتر نمیشه، چرت و پرت مینویسی
ارغمان
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
در این که اقای طاهری باید گزارش بدهد شکی نیست. اما چرا شما این همه اطلاعات غلط می دهید؟ پرسپولیس در اسیا سه بازی میزبان بود که یک بازی بدون‌ تماشاگر برگزار گردید. اگر دو بازی دیگر را روی هم صد هزار نفر در نظر بگیریم و بلیط هر بازی را ۲۵ هزار تومان. مبلغ می شود دو و نیم میلیارد. ان و قت چگونه از سه بازی چند ده میلیارد تومان درامد کسب شده است؟
ارتش مرغ
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۵
کجا خرجشون کرده؟ خوب معلومه داده به ستاره های کم خرج لنگ. خیال کردین بیرانوندی که در نفت بی پول قرارداد600میلیونی داشته چطور یه شبه اپارتمان3میلیاردی میخره؟ نفت که پولی نداشت میداشت هم اینقد نبود قرارداد کلاغ.
مثل همون گولچ که نوشتن800میلیون ولی در اصل یک و پونصد بوده. تمام ستاره های لنگ بالای دو میلیارد دریافتی داشتن بعد میچرخن میگن ما کم هزینه تر از استقلال بودیم. امار بالا گویا هست
۸ ۲
کاج حقير
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
براي خريد کنعاني و بختيار و افشين و ... خرجش کردند آقاي کاج صغيري
ارتش العین
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
به رهبری عبدالرحمان کاری با کیسه کرد که استعفرالله....
کاج صغیر
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
غیر از کوبیدن پرسپولیس و طاهری کار دیگه ای بلد نیستبن؟
یاسین
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷
خوب میگردی یه متن عایه پرسپلیس پیدا کنیا کیسه اسپورت.

#طاهری_تنها_نیست

به کوری چشم شما....

وضعیت روزنامه معلوم الحال خبرورزشی که به خبر کیسه معروفه مشخصه....
علیرضا
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۴
چی میگی آخه!!؟ من خواننده هر روزه خبر ورزشی هستم. این روزنامه اتفاقا باب طبع من پرسپولیسی است. من پرسپولیسی هم حاضر نیستم چند تا خبر هم از استقلال ننویسه. مگه روزنامه تریبون باشگاهمونه که این انتظار رو ازش داشته باشیم؟
۲
shahab.ir
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
زده تو بالشت تا پول پرسپولیسی هارو ندن به استقلال و ضمنا پول واسه گندکاری های سیاسی و رویانیان گزاشته کنار
حجت
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
اصلا معلوم نبود جانبدارانه نوشته شده! بابا ٥٥ ميليارد كل مبلغي بوده كه بايد پرداخت ميشد ٣٣ ميليارد مبلغى كه پرداخت شده! اونم واسه يك فصل و نيم كه دكتر طاهرى كه محبوب و معتمد ما هوادارا هست اين سامانه رو راه اندازى كرده. بعد پرسپوليس كلا ٢ تا بازى آسيايى ميزبان بود كه هر بازى كمتر از ٥٠ هزار نفر اومدن. با فرض ميانگين ٢٥ هزار تومن براى هر بليط يك ميليارد و دويست و پنجاه از هر بازى و ٢.٥ ميليارد از مجموع ٢ بازى درآمد داشتيم، نه چند ده ميليارد!!! اين همه پرونده بسته شده امسال،همين سپانوويچ ٣٨٠ هزاردلار بود پرونده ش چطور اينا رو نميبينيد؟ كمپ پرسپوليس كامل بازسازى شده،در حدي كه لخويا قطر با اون همه امكانات ابراز رضايت كرد از كمپ ما،چطور اين هزينه ها رو نميبينيد. بعد هم اصلا طاهرى دلش ميخواد پول ما رو بخوره به كسى چه؟ ما پول داديم به اون سامانه كه برسه به باشگاه. اينا وظيفه شونه اين مبلغ رو بدن به باشگاه چرا اصل قضيه رو پاك ميكنيد با اين اراجيف؟ آقا پول رو بديد باشگاه طاهرى آتيشش بزنه به شماها چه كه باهاش چي كار كردن؟ امسال ١٠ تا مودى و حسابرس از اول فصل بالا سر تيم بودن خود وزارتخونه حسابهاى باشگاه رو تاييد كرده،شماها چى ميگيد؟!!!
احمد
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷
اول مطلب زمینه سازی کرد برای بیطرفی و در ادامه نویسنده از اونطرف بام افتاد.
مبلغ دریافتی برای دو فصل بوده نه یک فصل
بازی اسیایی که پرسپولیس بعنوان میزبان بلیط فروشی شده ۲ بازی بوده نه ۳ بازی.چون بازی لخویا محروم و بازی الهالال در زمین بیطرف برگزار شده
نوشته با ۳۳ میلیارد هزینه تمام و کمال یک فصل پرداخت میشه بهمراه بخشی از بدهیها.واقعا اینطوره؟
هزینه تیم فقط پرداخت قزارداد بازیکن نیست.هزینه اسکان در هتل در تمامی بازیهای لیگ،هزینه بلیط ،هزینه تجهیز ورزشگاه شهید کاظمی ،هزینه اقامت چند روزه به ازای هربازی آسیایی و رفت و برگشت و...کمتر از ۲۰ میایارد میشه؟
عالیجناب سرخپوش
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
سلام
اینکه ما هوادارها اطلاعاتمان از شما اصحاب رسانه بیشتر باشد بیشتر مایه شرمندگی است و فضاحت برای رسانه مگر اینکه شما هم نه بیشتر از ما که حداقل باندازه ما اطلاعات داشته باشید ولی برای این سوالات نیتی دیگر داشته باشید که در این صورت موضوع از شرمندگی و فضاحت گذر کرده و خدای نکرده بوی ..... بگذریم
1- لطف کنید 5 حامی مالی پرسپولیس را نام ببرید ؟(به تعداد انگشتان دست ) 2- هزینه تیمداری پرسپولیس فقط مبلغ قرارداد بازیکنان است ؟ کادر فنی چطور ؟ ایاب و ذهاب ؟ رزرو هتل ؟ اردو ؟ امکانات ؟ چطور محاسبه کردید با 33 میلیارد تمام هزینه ها تمام و کمال پوشش داده شده و چند میلیارد اضافه خواهد آمد ؟ 3- اعتصاب بازیکنان در فصل گذشته موید این است که " اکنون " بازیکنان و کادر فنی طلبکارند و مطالباتشان را نگرفته اند ؟ آیا برای نخستین بار در باشگاه پرسپولیس مطالبات به کمترین میزان خود نرسیده ؟ بد نبود از بازیکنان سوال میکردید 4- حتی یکی از پرونده های ریز و درشت بدهی بسته نشده و کماکان مفتوح است ؟ حتی یکی ؟ راستش تا 6 پرونده را که من خبر دارم تسویه و مختومه شده شما هم اگر خبر بگیرید بد نیست شاید این " اخبار " بدردتان خورد 5- کمی انصاف ؟ نه خواسته زیادی است . کمی وجدان ؟ نه این هم زیاده خواهی است . کمی ؛ فقط کمی اطلاعاتتان را بروز کنید . همین
نان حرام که سر سفره ببری!
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
با تمام اصول اخلاقی و انسانی خداحافظی می کنی.‌‌ می فهمی چه می گویم برادر، وقت خودمان را هدر ندهیم!
حمید
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۷
نویسنده اونقدر نادونه که نمی دونه پرسپولیس دو بازی میزبان بوده و نه سه بازی. چند ده میلیارد برای دو بازی؟ پرسپولیس در مجموع این دو بازی کمتر از سه میلیارد درامدزایی کرد. خدایا تو رو شکر که دشمنان طاهری رو احمق آفریدی!!! خب این از مقدمه!

بریم سر اصل مطلب
چند روز پیش لیست مقالاتی که بر علیه طاهری در ماجرای اختلاف با اسپانسر نوشته شده بود رو در یک کامنت گذاشتم ظاهرا حالا حالاها این لیست هر روز باید بروز بشه. فصل مشترک همه این مقالات فقط و فقط یک چیز هستن. حمله به طاهری و تلاش برای مجاب کردن طاهری به پاسخ دادن به این سئوال که 45 میلیارد ادعایی چی شد؟ (هرگز همچین رقمی واقعیت نداره) به نظرتون این مساله طبیعیه که همه این مقالات در بطن شون یک هدف بیشتر ندارن و اون هدف هم حمله به طاهریه؟ چرا این انتقادات قبل از ایستادگی طاهری در مقابل اسپانسر مطرح نمی شد؟ چی شده که در عرض این دو سال طاهری خوب بود ولی به محض اینکه پول منو از شرکت پول دزدان امین سیما کیش مطالبه کرد یهویی شد آدم بده تمام قصه های دنیا؟ اما برای من هر مقاله ای بر علیه طاهری یک خبر خوبه. به خاطر اینکه نشانه از اینه که امام طاهری (ع) هنوز در مقابل متجاوزان به اموال و اروزهای ملت تسلیم نشده. بله امام طاهری علیه السلام! وقتی قراره در مقابل ادم بدای قصه ها بایسته امام همه ماست. مگر نه این که ایستادن در مقابل شرارت وظیفه امام هاست؟ هنوز واژه های بهتری در حمایت از طاهری دارم. از تو مقاله دادن و متهم کردن جناب اسپانسر دزد و از من حمایت. ببینم کی شکست می خوره!
جناب شرکت پول دزدان امین سیما کیش! تو ادعا می کنی که برای قضاوت منصفانه "باید پرده‌های هیاهو و غوغاسالاری را کنار زد، عینک طرفداری را از چشم‌ها برداشت و ماجرا از زاویه دیگری نگریست". چه چیزی بهتر از این همه این هوادارها منتظر شفاف سازی هستند و وقتی مساله پول خودشون در کار باشه طبیعتا تعصبات کاملا رنگ میبازه.اما ظاهرا نه برای تو جناب پول دزد امین سیما کیش. چونکه بلافاصله حضرت اسپانسر دزد حتی لازم نمی بینه نقاب بی طرفی بر چهره بزنه و بی پرده و بی محابا نیات خودش رو با اطلاق واژه هایی چون " شیپور برداشتن" واضح و آشکار نشون میده. مگه همین دو خط قبل نبود که میگفتی "باید پرده‌های هیاهو و غوغاسالاری را کنار زد، عینک طرفداری را از چشم‌ها برداشت و ماجرا از زاویه دیگری نگریست" کجای معنای واژه ای چون "شیپور برداشتن" حاکی از بی طرفی است.

اما حضرت سارقش_ شرکت پول دزدان امین_ گویا که در راه متهم کردن امام طاهری (ع) از احمق فرض کردن من مخاطب هم هیچ ابایی نداشته و با ادعای ده ها میلیارد درامد از سه بازی من رو به چیزی بیشتر از احمق و نادان تنزل داده. پس لازمه در جواب بگم که جناب شرکت پول دزدان امین، احمق خودتی. احمق خودتی که فکر می کنی من نمی دونم پرسپولیس دو بازی بلیط فروشی کرد و نه سه بازی. احمق خودتی که فکر می کنی من نمی دونم درامدشون از این دو بازی حداکثر سه میلیارد بوده. خنده دار این جاست جناب اسپانسر پول دزدان امین حتی سر ادعایی که خودت هفته پیش کردی و گفتی که این 45 میلیارد برای دو سال بوده نمی ایستی و درست به فاصله یک هفته میای و میگی 45 میلیارد که نه 50 میلیارد برای یک سال بوده. عجبا! مگه خودت هفته پیش با کلی مدرک و سند نامعتبر ادعا نکردی که برای دو سال بوده؟ مگر توی همین اسنادی که منتشر کردی پرداختی شرکت استیل آذین به تاریخ 1394/11/29 به مبلغ 50 میلیون تومان رو، جناب اسپانسر پول دزد امین به پای خودت نذاشتی؟(این سند موجوده در خبری که در همین سایت منتشر شده در بخش پرداختی های شرکت استیل آذین توی ردیف اول جدول). آره من و این ملت نمی فهمیم که از این تاریخ بیشتر از دو سال گذشته. تو هم به همین خیال باش.
راستی داشت یادم می رفت که بگم. جناب اسپانسر پول دزدان امین. چه اسم با مسمایی. به امین بودن ایمان دارم اما فقط در دزیدن اموال من و بقیه هوادارا.
با سلام و صلوات به حضرت امام طاهری (ع) و آل مطهرش که همه ما پرسپولیسی ها باشیم.
حمید
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۵۶
تصحیح می شود:
آره من و این ملت نمی فهمیم که از این تاریخ بیشتر از یک سال گذشته.
احمد
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
ای بابا شما اگر در نقدر لنگ بنویسید از باید خودتونو آماده اتهامات و هجمه های لنگی های متوهم بکنید که ضد لنگتون می کنند جالبه همین ایران ورزشی چند وقت پیش از استقلال بد گفت جماعت سینه چاک لنگی به به و چه چه می کردند اینجاست که باید گفت منطقتون تو حلقم!
۳ ۱
shahab.ir
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
ما کاری به خیار وبادمجونی که تو حلق تو میره کاری نداریم ...برو برو کنار بشین کیسه کش
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر