فهرست
انتقال نعمتی به دفاع راست منطقی بود؟
انتقال نعمتی به دفاع راست منطقی بود؟

انتقال نعمتی به دفاع راست منطقی بود؟

آی اسپورت - کالدرون برای برطرف کردن یکی از ضعف‌های فصل قبل پرسپولیس، یک تغییر در ترکیب این تیم ایجاد کرد. مدافعان کناری پرسپولیس فصل قبل در خلق موقعیت و به ثمر رساندن گل از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ بودند. نادری، مصلح و انصاری فصل قبل هیچ گلی نزده بودند و هیچ پاس گلی هم نداده بودند. در سمت راست هم ماهینی و شیری گلی نزدند و فقط یک پاس گل دادند.

اتفاقی که باعث شده کالدرون یکی از وینگرهای پرتعداد تیمش را به این منطقه بفرستد. سیامک نعمتی در بازی با سپاهان به عنوان دفاع راست بازی کرد تا خلا خلاقیت در دفاع کناری پرسپولیس را رفع کند. هر چند که نعمتی تحرک سمت راست پرسپولیس را بیشتر کرد و در کارهای تهاجمی مشارکت داشت، اما ضعف دفاعی او هم غیرقابل انکار است. به عنوان نمونه در تصویر زیر مشخص است که بازیکن تکنیکی مانند محمدرضا حسینی چه کار ساده‌ای برای عبور از نعمتی دارد.

1
1

نعمتی برای پوشش ضعف دفاعی‌اش مجبور شد که بارها با خطا بازیکنان حریف را متوقف کند. در حالی که محمد انصاری دفاع چپ پرسپولیس و منصوری و مصلح دفاع کناری‌های سپاهان در این مسابقه فقط یک خطا کردند؛ سیامک نعمتی 5 خطا مرتکب شد. خطاهایی که گاهی بی‌تجربگی هم در آن دیده می‌شد و در مناطق حساس رخ می‌داد. مانند تصویر زیر که در نزدیکی محوطه جریمه نعمتی یک ضربه ایستگاهی به تیم خطرناک سپاهان داد.

2
2

طبق آمار متریکا نعمتی در این مسابقه 12 نبرد را باخت. مجموعا 3 عملکرد دفاعی داشت؛ نصفِ انصاری دیگر دفاع کناری پرسپولیس. علاوه بر این‌ها، حداقل در بازی اول نعمتی نتوانست در خلق موقعیت هم ضعف پرسپولیس را بپوشاند. سیامک نعمتی هیچ پاس کلیدی نداد، هیچ شوت در چارچوبی نزد و 1 توپ هم لو داد.

البته یک مسابقه آن هم مقابل یکی از قدرتمندترین تیم‌های لیگ، نتیجه‌ درستی از تصمیم کالدرون و نمایش نعمتی در دفاع نمی‌دهد. آن هم در شرایطی که نعمتی در همین مسابقه 2 دریبل موفق داشت و 4 خطا از حریف گرفت. یکی از این خطاها منجر به دریافت کارت گولسیانی شد و او را در طول بازی محتاط کرد. همچنین یک بار هم سیامک در نزدیکی محوطه جریمه سپاهان از مدافعان این تیم خطا گرفت که می‌توانست منجر به خلق موقعیت برای این تیم شود. آمارهایی که نشان می‌دهد شاید در ادامه این تصمیم کالدرون جواب دهد و سیامک هم از ترافیک وینگرهای پرسپولیس کم کند و خلاقیت را به دفاع کناری این تیم بیافزاید.

نود

 

۲    
آی اسپورت
2019-09-28 22:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر