فهرست
نگاه منتقد؛ فروپاشی کاخ کاه‌گلی کی‌روش
نگاه منتقد؛ فروپاشی کاخ کاه‌گلی کی‌روش

نگاه منتقد؛ فروپاشی کاخ کاه‌گلی کی‌روش

آی‌اسپورت- آرزوی‌مان شکستن طلسم ۴۳ ساله بود اما سنگین‌ترین شکست فوتبال ایران در تاریخ جام ملتها ثبت شد. ضمناً برای اولین بار پس از بیست و سه سال در جام ملتها، در ۹۰ دقیقه باختیم. موقع سوت پایان اگر احمدی (دهان اجاره‌ای روبیکا و مهدی تاج) می‌خواست مثل عادل جام جهانی ۲۰۰۶ خداحافظی کند باید می‌گفت خداحافظ اوت‌های پرتاب دیسکی. خداحافظ تیمی که از سرمربی تا ستاره‌اش به منتقدان هیس دادید و آنان را حسود و خائن نامیدید.

گل اول ژاپن، محصول حربه جنگ روانی است که کارلوس به تیمش آموخته. چقدر در نقد این پرخاشگری نوشتیم. بارها فغانی گفت خواهش می‌کنم نکنید. برای هر اوت و کرنر سمت داور یورش نبرید. چرا از ژاپن برای کرنر اشتباه، کسی سمت داور نرفت؟ احسان و امید و امیری برای داوری، فقط یک سوت کم داشتند.

کارلوس از اخراج لجوجانه دستیاران در اردوی امارات و بازی مضحک مقابل کارگران آفریقایی مقیم دبی! مهارناپذیر شد. اما نه از فدراسیون آلوده کاری برآمد نه وزارتی که دل به مصادره موفقیتها بسته بود. غافل ازینکه کارلوس پس از توافق شش ماهه، برای تمدید ۴ ساله بی اعتنا به دولت، دنبال رهبر و حکم حکومتی است.

پروین همزمان سرمربی پرسپولیس و تیم ملی بود اما این دو تکه شدن عامدانه هواداران توسط کی‌روش در تاریخ فوتبال ایران لنگه ندارد. گشت ارشاد مجازی با نام 2019 iran nightmare مشغول شکار منتقدان شد تا با تگ و منشن، کارلوس پرستان را با سلاح تهدید و فحاشی، سراغ منتقدان بفرستد.

هرکس در فوتبال حرف بی ربطی زد در ۹۰ قصابی شد اما عادل ناگهان ۲ دهه اعتبار را کنار نهاد و گفت: با افتخار کی‌روشی‌پورم. از رشیدپور تا کامبیز حسینی، عکس کارلوس را در ماه می‌دیدند و درباره "سوریه‌ای شدن" فوتبال پس از رفتن کی‌روش هشدار می‌دادند. ما امشب با خود کارلوس، سوریه‌ای شدیم.

برخی از هموطنان عزیز که همواره و سرسختانه مدافع قانونمندی، احترام متقابل، حق پرسشگری مردم و وظیفه پاسخگویی مسئولین، تفکیک وظایف، حق نقد و آزادی بیان هستند، در قبال کی‌روش از قانون شکنی، قلدری، تحقیر، ستایش دیکتاتوری و بستن دهان منتقدین حمایت کردند.

بسیاری، ورزش را فقط در تورنمنتهای مهم دنبال می‌کنند (المپیک‌، جام جهانی و...) هواداران فصلی‌ نگران تکرار بازیکن سالاری دوران جلال طالبی‌اند. نمی‌دانند الان از سپاهان در صدر لیگ تا سپیدرود ته جدولی، ریشه بازیکن سالاری خشکیده. گرچه همین تیم ملی، هم بازیکن سالار دارد و هم دردانه.

برنده صاحب همه چیز می‌شود و بازنده هیچ چیز. جمله طلایی کی‌روش. مردی با خدمات فراوان به ایران. افسوس غلتید در مسیر مشابه اغلب دیکتاتورهای تاریخ کشورمان تا آنچه خود با رنج و زحمت کاشته بود را آسان بر باد دهد. با بهترین قرعه در تاریخ جام ملت‌ها، بازنده‌ای بجا ماند که صاحب هیچ چیز نشده.

۲۱۶ ۳۴  
آی اسپورت
2019-01-28 21:08:00
نظر دهید

۳۴ نظر
aliii
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۱۸
هواداران فصلی،هواداران دم تورنمنت،هواداران کت و شلوار و ظاهر شیک و حرف های قشنگ،غالب طرفداران کی روش جزء همین دسته هستن
امید
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
درود اقا مهدی
علی زارع
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۱
عالی
حمید
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۱
کاخ کاه گلی نه:
دقیق تر بگم خانه پوشالی
House of Cards
امید از تفت
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۲
"برخی از هموطنان عزیز که همواره و سرسختانه مدافع قانونمندی، احترام متقابل، حق پرسشگری مردم و وظیفه پاسخگویی مسئولین، تفکیک وظایف، حق نقد و آزادی بیان هستند، در قبال کی‌روش از قانون شکنی، قلدری، تحقیر، ستایش دیکتاتوری و بستن دهان منتقدین حمایت کردند." بله این چیزی است که می خواستیم.
شاهین ممسنی ❤❤
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۷:۳۶
ساسان آقایی رو میگه سردبیر سابق اعتماد و شریعتمداری جدید ورزش ایران:)))
۱
عارف
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۳
امیدواریم فردا که از خواب بیدار شدم دیگر نه کیروش رو در ایران ببینم نه این ریس و مسئولان نالایق فدراسیون فوتبال همین الان باید حکم اخراج همه این عوضیها صادر بشه
مصطفی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۶
برخی از هموطنان عزیز که همواره و سرسختانه مدافع قانونمندی، احترام متقابل، حق پرسشگری مردم و وظیفه پاسخگویی مسئولین، تفکیک وظایف، حق نقد و آزادی بیان هستند، در قبال کی‌روش از قانون شکنی، قلدری، تحقیر، ستایش دیکتاتوری و بستن دهان منتقدین حمایت کردن دقیقا زدی تو خال طرف میشناسم چنان دائما از دموکراسی‌خواهی حرف میزنه که فکر میکنی خالق دموکراسی ایشونه ولی وقتی نوبت رفتارهای خودخواهانه ودیکتاتور مآبانه کی‌روش میشد افاضات میکرد نه واسه ماها لازمه یه همچین آدمی روسرمون باشه اینهمه تناقض واقعا باور نکردنیه
فرزاد مهریار
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۲۷
...
سیامک
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۱۳
آدم نادان لطف کن خفه شو .
۵
..
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
خوشحالم که به آرزوتون رسیدین و تیم حذف شد تبریک منو بپذیرید.
۸
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۱
بازیکنان در تیمهای لیگ باید یاد بگیرند به داور کاری نداشته باسند ،
مگه مورینیو به داور اعتراص میکنه کسی میگه بد آموزی داره !

آقا
این که کی روش بود شما موسی را هم داشته باشید گوساله سامری رو می کنید ؟
شما با برانکو که آخر معرفت و حیا و حجب و ادب بود اونطور رفتار کردید !!
با ایویچ که خدای فوتبال بود اونطور رفتار کردید !!!
با دایی و قطبی و قلعه نویی و ....اونطور رفتار کردید!!!
پس عیب از این بندگان خدا نیست ؛
شجاعت داشته باشید و وجدان و یک جو درستی و بگویید که عیب از خودماست که با هیج بنی بشری نمی سازیم.

آرش توکل
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۲
حرفهای تکراری بسه جناب پرسپولیسی( کی‌روشی پور )واقعی جنابعالی دقیقا نمونه بارز کسانی هستی که رستم پور بالا گفت به ظاهر روشنفکر ودموکراسی خواه با حرفهای شیرین و زرورق پیچیده ولی در باطن عاشق قلدر مآبی ودیکتاتور منشی کی‌روش بله درسته شما هم دقیقا امشب مثل کی‌روش باختید وبد هم باختید بارها گفتیم این تیم پهلوان گود خالیه وقطعا در مقابل تیمهای متفکر و با برنامه کم میاره اما تساوی وباختهای اتوبوسی مقابل آرژانتین و اسپانیا رو به رخ کشیدید این هم نتیجه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سنگینترین باخت مقابل ضعیف ترین ژاپن سالهای اخیر
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۲۷
ببینید ، ژاپن چیزی داشت که ما نداشتیم ،
همون چیزی که کاشیما داست که پرسپولیس نداشت ؛
کاشیما از السد و ...قویتر نبود اما چیزی داشت که پرسپولیس نداشت .
برتری فوتبال ژاپن بر فوتبال ما ثابت شده است .

وقتی ما با مربیان مختلف کوچیک و بزرگ جلوی ژاپن یا یک تیم مثل ژاپن کم میاریم حتما یه عیبی داریم که برطرف کردنش به نوع مربی ربط نداره

کاشیما رفت و برگشت از پرسپولیس سرتر نبود
بخدا قسم نبود، ولی برنده شد ؛
نکته اش را باید کارشناسان بگن نه من
الان دارم جدی میگم ؛
این نتیجه باید بیدارباشی برای تمام فوتبال ما باشه
برای باشگاههای ما
که چطور ژاپن خودشو از آسیا جدا کرده
از ما جدا کرده
امروز تیم ملی
فردا باشگاهها
تو فکر میکنی کاشیما قویتر از السد بود ، نه بخدا نبود.
هر باشگاهی از ژاپن و نه اصلا هر تیمی از ژاپن می تونه هر تیمی از مارا ببره
این حتما یه دلیل مهم داره
قدیمیها یادشونه در مقدماتی نود و چهار هم ژاپن یه گل مثل گل اول بمازد ( از نقطه کرنر یه توپ مرده را وارد دروازه غلامپور کردند).
نسل اونها هنوز همونطوری تلاشگرند و نسل ما بعد بیست واندی سال کاهل
برو سرچ کن و اون گل را پیدا کن و ببین که ما سخت تغیر میکنیم .
گل آقا
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۳۱
آقای کیروش واقعی استاد حاشا و مغلطه، کاشیما بالاخره قوی بود یا ضعیف بود؟ از پرسپولیس تو هر دو بازی بهتر بود ولی از السد ضعیفتر بود! و هر تیم از ژاپن بیاد ایران رو میزنه ولی شاید به قطر ببازه! خودت فهمیدی خدایی چی بلغور کردی؟؟ یعنی اینقدر نمیفهمی پرسپولیس در چه شرایطی با کلی مصدوم و محروم و فشار حرام لقمه های داخلی جلوی کاشیما مردانه ایستاد؟؟ چرا مقایسه بی ربط و مع الفارقی! همینه که میگم استاد حاشا و مغلطه هستی! نه منطق
۹
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۳۲
بازیکنان در تیمهای لیگ باید یاد بگیرند به داور کاری نداشته باسند ،
مگه مورینیو به داور اعتراص میکنه کسی میگه بد آموزی داره !

آقا
این که کی روش بود شما موسی را هم داشته باشید گوساله سامری رو می کنید ؟
شما با برانکو که آخر معرفت و حیا و حجب و ادب بود اونطور رفتار کردید !!
با ایویچ که خدای فوتبال بود اونطور رفتار کردید !!!
با دایی و قطبی و قلعه نویی و ....اونطور رفتار کردید!!!
پس عیب از این بندگان خدا نیست ؛
شجاعت داشته باشید و وجدان و یک جو درستی و بگویید که عیب از خودماست که با هیج بنی بشری نمی سازیم.

۴ ۳
امیر حسین
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
اشتباه نکن آقای کیروش پرست! اگه خودت رو به نفهمی مشکلی نیست بزن ولی ما رو نفهم رض نکن! ایویچ و برانکو و ...باهاشون اونطور رفتار شد چون فردوسی پور و ارتین زهرابی و عشوندی و شقایق اشکریز و هژبری و ... از دفاع این اساتید نفعی بهشون نمیرسید و چه بسا منفعتشون در نبودن اینها بود! اون موقع مگه شبکه اجتماعی بود که مثلا ملت بگن ایویچ رو نمیخواهیم یا برانکو بعد زا جام جهانی 2006 ایران نیاد؟؟ این جمله ماندگار خداحافظ جام جهانی خداحافظ آقای برانکو از کی بود؟ زمان ایویچ کجا حرف مردم به گوش مسئولان و مطبوعات میرسید؟ مایلی کهن رو کی به سلابه کشید؟ مردم و تماشاگران تو ورزشگاهها؟ ما بر خلاف تشور شما نفهم نیستیم عزیز! دست بردار از این ارجیف گفتنها و دفاع های تهوع آور
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۴۶
پس یادت نمیاد ، سن تو خیلی کمه
اون روزا برانکو توزمین تمرین هم پیش از جام جهانی روی آرامش نداشت ، همین مایلی کهن ها خواسته بودند که تیم با یک مربی وطنی بره جام جهانی و یا دست کم
یک مربی نامدار رونیمکت باشه
اون زمان عادل اصلا قدرتی محسوب نمی شد و پیش از
جمله عادل ، علی آبادی حکم اخراج دادکان ، تنها مدافع
برانکو را نوشته بود و به محض سوت پایان ، از تلویزیون پخش شد.
اینقدر رفتن برانکو واضح بود که در آلمان بازیکنان بزرگ تیم دیگه آدم حسابش نمی کردند.
نمیدونی حرف نزن
ایویچ هم بلایی سرش آوردند که ترجیح داد آبروی خودشو جمع کنه و بره

واقعا وقتی چیزی نمیدونی از اون موقع نگو
اون زمان رسانه ها به مطبوعات ختم می شد که قدرتشون از قدرت حالای تلویزیون و فضای مجازی بیشتر بود.
آخه چی بگم وقتی نمیدونی و نبودی
۶
امیر حسین
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۵
چرا اتفاقا من اون موقع بیست ساله بودم نه دو ساله! استاد! پس نگو شما همین رفتار رو با برانکو و ایویچ کردید! مردم اینجا کاره ای نیستند! همین الان هم فکر نکن خواست مردم باعث موندن کیروش بود نه! عادل و تیم مافیای رسانه ای کیروش نگهش داشتند و صد البته فدراسیون فاسد ما هم منفعت داشت! الکی نیست بهشون میگن خبردلار! همین دوشب پیش ندید تو تلویزیون هژبری خبر ورزشی چی کار برای کیروش نمیکرد! حال بهم زن بود دفاعش از کیروش! یه ماله کش مثل تو! هیچکس موافق مربیان داخلی نیست! الان دیگه باشگاهها هم اینو فهمیدند! ولی بحث اینه که دارن با لولو مربی داخلی برای کیروش و منافع خودشون کیسه میدوزند! بهر حال امیدوارم برای همیشه از ایران بره!
سیروس
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
خودتون رو خالی کنید! هشت سال مجبور به سکوت بودید و دسیسه چینی، حالام عیب نداره یخورده عقده درمانی کنید! کارلوس کیروش بهترین مربی ملی تاریخ ایران تا به امروز بوده است!
۹ ۱
بغداد بونجاح
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
دق نکنی امشب از دوری اربابت کیروش پرست! نگران خالی و پر بودن ما نباش خخخخخخ
.
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
اقای رستم پور
این ورزش ماست.شما دیگه چرا این حرفو میزنید؟!این ورزش فقط دنبال مسکنهای درد موقت بوده.صد تا مثل کیروش هم بیان تا خانه از پای بست ویران هست هیچ نتیجه ای نمیشه گرفت.حالا اقای رستم پور فوتبال خانه کاهگلی هست لابد کشتی ما قلعه تسخیر ناپذیره؟!دست بردار عزیز.تو خودت از دست همین بی در پیکری ورزش جفای وطن کردی.حالا کیروش رفت و لابد منتظر هستی بعدی بیاد و معجزه کنه؟!.شما را فردی منطقی میپنداشتم.هر وقت تو کشتی تونستیم یه اقتدار پنج ساله مقابل روسها داشته باشیم انتظار داشته باش ژاپن را هم ببریم.
فرزاد مهریار
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۴۹
اولا به خاطر حرفهای احساسی و از سر عصبانیتم پوزش می خواهم . دوما شباهت غریبی بین دو شخصیت وجود دارد ؛ کی‌روش بیش از آنکه شبیه خولیو ولاسکو باشد ، نسخه خارجی رسول خادم است . هر دو با روشهایی خاص و به نوعی گلخانه‌ای تیمهایشان را در ابتدا به موفقیت های چشمگیری رساندند .(البته کارنامه کی‌روش موفقیت چشمگیری نداشت و صرفا خوب بود) و سپس با خودکامگی و تسلط افراطی بر نهادهای قدرت به نحو شگفت انگیز و تلخی سقوط کردند .
آری ، در کشوری زندگی می کنیم که هنوز سردارانش چون نادرقلی رشد می کنند و سپس شاه افشار می شوند و سپس به تلخ ترین و زشت ترین حالت ممکن در آتش استبداد تاریخی میسوزند
۱
امیر
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
فوق العاده بود
امید
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۱۴

(گل اول ژاپن، محصول حربه جنگ روانی است که کارلوس به تیمش آموخته. چقدر در نقد این پرخاشگری نوشتیم. بارها فغانی گفت خواهش می‌کنم نکنید. برای هر اوت و کرنر سمت داور یورش نبرید.) به نظرم اصلا ربطی به کیروش نداره توی لیگ خودمون همه ی بازیکنا همین کارو میکنن.ما هنوز حرفه ای گری بلد نیستیم.
( هواداران فصلی‌ نگران تکرار بازیکن سالاری دوران جلال طالبی‌اند. نمی‌دانند الان از سپاهان در صدر لیگ تا سپیدرود ته جدولی، ریشه بازیکن سالاری خشکیده. گرچه همین تیم ملی، هم بازیکن سالار دارد و هم دردانه.)واقعا بازیکن سالاری تو لیگ ما ریشه اش خشکیده؟؟؟؟!!!! هیچ کس جرات نمیکرد رو حرف کیروش حرف بزنه.
۳
فرشاد4تای95
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۲۰
جالب ابن چندوقت که جناب رستم پورانتقادمیکردمطالبشوتوسایت نمیزاشتین ولی الان میزارین واقعاکه نمیدونم چی بگم ولی درکل دقت کردین مجیدحسینی ووحیدامیری باچندماه پیشی که تولیگ ایران بازی میکردن چقدرفرق کردن
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۲۲
.
سلام
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۶
جناب رستم پور ، لطفا تو همون حوزه کشتی بمونید، اونجا صاحب نظرترید ، الان عده ای خوشحال و عده ای ناراحت هستند، این دو دستگی ادمه خواهد داشت، و شروع این دو دستگی و عاملانش باعث مرگ ملی گرائی و ملی بودن هستند. کسائی که الان بشکن میزنن، منتظر بشکن دیگران باشند، ما همینیم.
۶ ۲
aliii
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۴۰
اون دیگرانی که میفرمایی قبلا سر باخت پرسپولیس تو فینال،بشکناشونو زدن و پرچم رقصانی هاشونو کردن،ضمنا دودستگی میراث بزرگ عالیجناب کی روش و حامیان رسانه ای عالیجانب برای فوتبال ایرانه
در جواب علی
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۰۳
دقیقا مشکل همینه که شما پرسپولیس رو تیم ملی میدونید.
۴
حسام محمودی
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
جناب رستم پول
شما اگه حرفی داری و نگرانی تشریف بیارید داخل کشور و ابراز نگرانی کنید.
۳
فرزاد مهریار
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۵۴
به مناسبت تحقیر تیم میلی کی‌روش و ژاپنی دوستها (همون مثلث تاس)
هنگام شنا مثل یه دست و پاچلفتی
بپا به مسیر دهن کوسه نیفتی
۷
ف.ا
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۱۴
مهدی جان، پر از خشم و کینه و نفرت اید.... می فهمم.


از کسی که خود با سواستفاده و زیرکی تمام از امکانات مملکت و بیت المال و رانت ویژه پناهنده ی کشوری دیگر میشود و حتی از قوانین مهاجرتی عادی و هزینه ی شخصی اش جهت براورده کردن خواسته اش استفاده نمی کند حال اینهمه عقده گشایی به دلایل «کاملا مشخص و قدیمی» هیچ جای عجب نیست.
۴
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۰۵:۲۵
برای امیرحسین و گل آقا
وقتی حرف منو نمی فهمین ، مجبور نیستین بخونین
فقط باید بگم متاسفم.
محصوصا گل آقا که اینقدر پرتی که می ترسم دست و پات بشکنه
و امیرحسین
تا مادامی که تقصیر عادل و کی و کی می زاریم همچنان می بازیم چه کاشیما
چه السد
چه ژاپن و مکریک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر