فهرست
پایان تحمل؛ استقلال در آستانه اعتصاب
پایان تحمل؛ استقلال در آستانه اعتصاب

پایان تحمل؛ استقلال در آستانه اعتصاب

آی اسپورت – برتری مقابل گل‌گهر سیرجان اندکی فشار را از دوش کادر فنی استقلال و بازیکنان برداشته است تا شاید آنها در بازی‌های آتی بتوانند امتیازهای عقب افتاده را جبران کنند و به وضعیت خود در جدول رده‌بندی سروسامان دهند اما شاید مشکلات مالی که ماه هاست حل نشده، خروج از وضعیت نیمه بحرانی را میسر نکند و استقلال همین وضعیت را در هفته‌های آتی هم تجربه کند. علیرضا منصوریان، همکارانش و بخصوص بازیکنان خیلی امیدوار بودند چهارشنبه هفته پیش مبالغی که باشگاه به آنها قول داده بود، در حساب‌شان قرار بگیرد تا در آستانه بازی با گل‌گهر سیرجان روحیه بازیکنان برای حضوری مقتدرانه‌تر در رقابت‌های سخت و نفسگیر جام حذفی فزونی بگیرد اما وعده مسوولان باشگاه استقلال برای واریز پول‌ها به حساب بازیکنان و کادرفنی هرگز عملی نشد.

آن روز وقتی بازیکنان و کادر فنی جویای دلیل واریز نشدن دستمزدها به حساب خود شدند، باشگاه‌نشین‌ها اعلام کردند که ظرف 24 ساعت آینده حقوق‌ها در حساب‌ها خواهد بود اما فردای آن روز نیز خبری از پرداختی‌ها نشد. با توجه به تعطیلی شنبه انتظاری نبود که باشگاه بتواند از طریق بانک مرجع حساب بازیکنان را شارژ کند و به این انتظار پایان دهد اما توقع می‌رفت که لااقل دیروز 30 درصدهایی که 3 ماه از موعد پرداختش می‌گذرد، به حساب بازیکنان و کادر فنی واریز شود اما باز هم باشگاه استقلال نتوانست پرداختی‌ها را طبق قول و قراری که با بازیکنان و کادرفنی داشته به حساب‌ها واریز کند. حتی تا ساعت 15:00 دیروز هم هیچ مبلغی به حساب بازیکنان واریز نشده بود و همچنان بازیکنان و کادر فنی منتظر بودند تا پایان زمان اداری پولی به حساب شان واریز شود که چنین نشد.

با وضعیت موجود نباید انتظار داشت که بازیکنان در تمرین امروز حاضر شوند. شاید هم اگر به محل تمرین بروند حاضر به تمرین کردن نباشند. تصمیم به اعتصاب البته متعلق به امروز و دیروز نیست. بازیکنان استقلال ماه‌هاست صبر کرده‌اند و در حالی‌که همچنان 20 درصد از دستمزد فصل پیش خود را دریافت نکرده‌اند و این 30 درصدی که قرار بود برای فصل جدید به حساب‌های آنها واریز شود که تا به امروز نشده اما در تمرین‌ها و بازی‌های شرکت می‌کردند تا احتمالا از سوی مسوولان باشگاه محکوم به کم کاری نشوند اما همه ملاحظاتی که بازیکنان داشتند تا به امروز بی‌فایده بوده و آنها حالا تصمیم گرفته‌اند کاری کنند تا مسوولان باشگاه قدری به خود بیایند و حقوق‌هایشان را دریافت کنند. خوب یا بد بودن این تصمیم را یقینا نمی‌شود در این برهه تشخیص داد و شاید هر کسی جای این بازیکنان بود و ماه‌ها از حقوق خود محروم می‌ماند همین تصمیم را می‌گرفت تا شاید باشگاه استقلال تدبیری بیندیشد و حقوق‌هایی که ماه‌هاست از موعدش گذشته را به حساب‌ها واریز کند. باشگاهی که گفته می‌شود در این ماجرا گرفتار قوانین اداره مالیات شده است و از ترس اینکه بلافاصله بعد از واریز پول به حساب بازیکنان، مبالغ از سوی اداره مالیات برداشت شود تا کنون از پرداخت پول خودداری کرده است.

راست و دروغش گردن راوی‌ها اما گفته می‌شود باشگاه استقلال توانسته مبالغ مورد نظر را تامین کند و در حساب باشگاه بودجه برای پرداخت 30 درصدهای پیش قسط این فصل وجود دارد اما گفته می‌شود به دلیل بدهی‌های برخی بازیکنان به اداره مالیات تا به امروز موفق به پرداخت حقوق بازیکنان نشده و تنها راهی که پیش روی باشگاه استقلال است تا شاید امروز و فردا این مشکل را برطرف کند این است که نام بازیکنانی که به اداره مالیات بدهی دارند را از فهرست واریزی‌ها جدا کنند تا پولی به حساب آنها ریخته نشود و در نتیجه اداره مالیات هم نتواند این مبالغ را بلافاصله از حساب بازیکنان مقروض بردارد. این تنها ترفندی است که اکنون می‌تواند مسوولان باشگاه استقلال را از چالش خارج کند تا احتمالا از اعتصاب جلوگیری کنند اما مشخص نیست آن بازیکنانی که توقع دارند همچون دیگران دستمزدهای عقب مانده خود را بگیرند، با این سیاست موافقت کنند یا خیر. به هر حال اما راهی جز این نیست و باشگاه استقلال برای ممانعت از اعتصاب احتمالی تمرین امروز باید نام بدهکاران به اداره مالیات را از لیست خارج کند و پول تنها به حساب بازیکنان و اعضای کادر فنی واریز شود که هیچ بدهی به اداره مالیات ندارند.

در عین حال که خبر اعتصاب احتمالی بازیکنان شنیده می‌شود اما مربیان استقلال که خود نیز از بدقولی‌های باشگاه به ستوه آمده‌اند و تاب و تحمل این همه مشکل را ندارند، قصد دارند با حضور در محل تمرین از اعتصاب بازیکنان جلوگیری کنند تا در آستانه بازی با پارس جنوبی هماهنگی تیم خدشه‌دار نشود. اینکه مربیان استقلال بتوانند از عهده این موضوع برآیند نیز خود یک مساله است که امروز پاسخ این سوال را خواهیم یافت. شاید بزرگان استقلال، افرادی همچون نصرا... عبداللهی، بهتاش فریبا و حتی خود منصوریان که هنوز بازیکنان حرفش را می‌خوانند قابلیت لغو این اعتصاب را لااقل تا بازی با پارس جنوبی داشته باشند.

۵ ۵  
آی اسپورت
2017-09-11 12:02:00
نظر دهید

۵ نظر
استقلالی متعصب
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
تیم برنده نیاز به افزایش روحیه دارد، سریعتر پولها را واریز کنید که پارس جنوبی قربانی بعدی است
۴
رضا
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
چقدر همه چیز گوگولی مگولی تحلیل شد، تحلیل الانتون رو میزاریم کنار اخبار و تحلیلاتون که برای اعتصاب بازیکنای پرسپولیس (اونم بعد از کسب قهرمانی نه اول فصل اونم رده پونزدهم ۵ تا بازی ۱ گل با تیم ۳۰ میلیاردی) چقدر جالب میشه، چه حاشیه هایی که درست نکردین، چقدر کوبیدین هم بازیکنا رو که چرا اعتصاب کردن تمرین نمیکنن هم مربی رو که چرا کاری نمیکنه!!!! هم مدیرعامل رو که چرا پول نمیده. حالا الان همه چی گل و بلبل شد و اعتصاب حق مسلم. اصلا هم کسی بد به دلش راه نده که طبق شنیده های شما پول هست ولی نمیدن. جماعت نون به نرخ روز خور خبرنگار دوزاری
جاج
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
دمت گرم
۶
به : رضا
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
یعنی توقع داری سایتی که امیرپور سردبیرشه بهتر از این باشه؟
۵
شهباز
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۴
دمتگرم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر