فهرست
چگونه مشکل دو جناح استقلال حل می‌شود؟
چگونه مشکل دو جناح استقلال حل می‌شود؟

چگونه مشکل دو جناح استقلال حل می‌شود؟

آی اسپورت- استقلال یکی از پر مهره ترین تیمهای این فصل باشگاه های ایران است. این تیم بازیکنان زیادی را گرفته است اما مشکل  اینجا است که استقلال در برخی پستها با تراکم بازیکن رو به رو و در جاهای دیگر با کمبود یار مواجه است.

یکی از مشکلات بزرگ استقلال  بازیکنانی به عنوان هافبکهای چپ و راست در سیستم 2-4-4 و وینگر در سیستم‌های 1-3-2-4 است. استقلال در بازی در برابر فولاد مجبور شد که داریوش شجاعیان را به کناره‌ها بکشاند بازیکنی که عملا  قابلیتهای تکنیکی خود را  بر روی خط طولی زمین ازدست می‌دهد.  آبی‌ها با توجه به تراکم در خط هافبک خود  و کمبود  بازیکنان کناری با توجه به بالا رفتن سن خسرو حیدری در سمت راست و  عدم نتیجه خوب در استفاده از  بازیکنان مختلف در سمت چپ خط میانی خود باید تغییر سیستم دهد.

استقلال در خط حمله خود بازیکنانی چون قربانی و شهباز زاده و جابر انصاری و علی قربانی و بیت سعید را دارد استقلال می‌تواند با پنج هافبک بازی کند و با سیستم 1-2-1-2-4 بازی کند. یعنی دو هافبک تدافعی در جلوی خط دفاع بگذارد که قابلیت دوندگی و پوشش جناحین  استقلال را داشته و به مدافعین استقلال کمک کرده که در حمله شرکت کرده و در ضد حمله جا نمانند. این دو هافبک می توانند   امید ابراهیمی و فرشید باقری باشند . نکته بعدی که می تواند کلید حل بن بست تاکتیکی استقلال باشد استفاده از داریوش شجاعیان  در جلوی این دو هافبک است مردی که بتواند رابط بین دو هافبک جلوئی و هافبک انتهائی باشد  و پنج راس میانه استقلال را چون دژی هماهنگ کند.

در جلوی شجاعیان به نظر نگارنده می توان از دو هافبک جوان و دونده و در گیر و شوت زن یعنی اسماعیلی و نور افکن بهره برد  مردانی که عرض حرکت کرده و کار آنها پرس از نقطه هیجده قدم حریف باشد همان کاری که ابراهیمی و فرشید باقری باید از محوطه هیجده قدم خود انجام دهند .  نور افکن و اسماعیلی جوان علاوه بر جوانی و دوندگی دارای قدرت شوت زنی هستند که  می توانند توپهای سرگردان پشت هیجده قدم حریف   را یکی از ابزارهای گل زنی بسازند.

استقلال در خط حمله یک بازیکن هوشیار و دونده و در گیر می خواهد بازیکنی که چون کاوه رضایی باشد. شاید استقلال در حال حاضر بازیکنی با شم گل زنی رضائی نداشته باشد اما تک فوروارد استقلال می تواند باعث تخریب در خط دفاع حریفان بشود  و فرصت را به هافبکهای پر شمار شوت زن و دریبل زن و خطرناک حریف دهد

۸۴ ۲  
آی اسپورت
2017-10-20 14:12:00
نظر دهید

۲ نظر
عه! آقا چرا می خندی؟
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
جالب هست که نگارنده معتقد است که تیم دوچرخه سواران باید با دو هافبک دفاعی بازی کند تا اسیر ضد حمله ها نشود...
ولی همین نویسنده در مورد بازی پرسپولیس و الهلال معتقد است که چرا پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی کرده است!!!
از این تحلیل می شود حدس زد که چه هراسی در مجموعه دوچرخه سواران از ستیز با پرسپولیس وجود دارد...
۸
Sina
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
داداچ پرس پول لیس نیاز به برد داشت تا شکست چار هیچ رو جبران کنه استقلال نباید به آب و اتیش بزنه خودشو
منطق لنگی از این بهتر نمیشه دگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر