فهرست
الاهلی ۱-۳ پرس‍پولیس/ تیمی که افتخار ماست
الاهلی ۱-۳ پرس‍پولیس/ تیمی که افتخار ماست

الاهلی ۱-۳ پرس‍پولیس/ تیمی که افتخار ماست

آی اسپورت- استادیوم: محمد بن زاید/  تماشاگر: حدود 7 هزار نفر
داور: ما نینگ، کمک داوران: هووا ویمینگ فا مینک و وانگ دیسین

 
الاهلی عربستان:  محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، الاسمری، تیسیر، صالح الامری ( 75 علی الاسماری )، لئوناردو و عمر السوما
سرمربی: سرگی ربروف

پرسپولیس ایران: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی ‌نیا، محسن مسلمان (61 بشار رسن)، وحید امیری، فرشاد احمدزاده(شایان مصلح 75)، مهدی طارمی و علی علیپور(گادوین منشا 65)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

اخطار: فرشاد احمدزاده(37) - حسین ماهینی(57) - محمد انصاری(73) از پرسپولیس/  باخشوین(36) از الاهلی

اخراج:  کمال کامیابی نیا(12) از پرسپولیس/ موتاز هوساوی(82) از الاهلی عربستان


شرح گل ها
 

الاهلی عربستان 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 5، علی علیپور): فرار علی علیپور و استفاده مناسب از قدرت بدنی‌اش بهترین فرصت را در مصافی تک به تک برای سرخپوشان قرار داد که ضربه این مهاجم تبدیل به گل اول پرسپولیس شد.

الاهلی (1-1): تیم الاهلی عربستان پس از چند پاس پشت محوطه جریمه توپ را به صالح المری رساند و این بازیکن هم پس از جا گذاشتن شجاع خلیل زاده که برای گرفتن توپ به سمت او هجوم برده بود، موفق شد در دقیقه 52 گل تساوی را به ثمر برساند. حالا پرسپولیس برای صعود به مرحله بعد باید حتما گلزنی کند، در غیر این صورت نماینده عربستان با این نتیجه صعود خواهد کرد.

پرسپولیس (2-1): در دقیقه 80 ارسال زیبای رسن موقعیت خوبی را در محوطه جریمه نصیب سرخپوشان کرد. توپ ارسالی به محوطه جریمه پس از چند رفت و برگشت در شش قدم دروازه الاهلی به شایان مصلح رسید و این بازیکن هم توپ را به سمت دروازه زد، که در این صحنه دخالت موتاز هوساوی با دست مانع گل شدن توپ شد. داور مسابقه هم بلافاصله در سوت خود دمید و این بازیکن را اخراج کرد تا یک بازیکن برای زدن ضربه انتخاب شود. گادوین منشا بازیکن تعویضی پرسپولیس انتخاب برانکو برای زدن ضربه پنالتی بود و این مهاجم نیجریه ای هم با تمرکز بالا توپ را برخلاف حرکت دروازه بان به سمت چپ او زد تا پرسپولیس در آستانه صعود به جمع 4 تیم برتر آسیا قرار بگیرد. 

پرسپولیس (3-1): در دقیقه 4+90 مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق مانند منشا ضربه خود را تبدیل به گل کند تا صعود نماینده ایران به جمع 4 تیم برتر آسیا قطعی شود. 

 

دقایق حساس

دقیقه 2: ارسال کرنر از سمت چپ با ضربه سر اشتباه از سوی شجاع خلیل زاده علیرضا بیرانوند را با دردسر بزرگی مواجه کرد که تیزهوشی او باعث تکرار این کرنر شد.

دقیقه 3: روی ضدحمله طراحی شده از سوی بیرانوند وحید امیری توپ خوبی برای طارمی مهیا کرد که پیش از حرکت مهاجم پرسپولیس مدافع حریف آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه 17: فرار علی علیپور از سمت راست به داخل هجده قدم با ارسال زمینی او برای طارمی همراه شد که اینبار هم مدافع الاهلی در بهترین شرایط مانع از ضربه زدن مهاجم پرسپولیس شد و یک کرنر برای این تیم شکل گرفت.

دقیقه 19: اینبار هم فرصت ضدحمله روی حرکت فوق العاده علی علیپور و جا گذاشتن مدافع حریف با هجومش درون هجده قدم همراه شد که ضربه اش را دروازه بان الاهلی راهی کرنر کرد.

دقیقه 21: ارسال ضربه ایستگاهی الاهلی درون محوطه جریمه با ضربه سر مدافع پیش تاخته این تیم به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گدقیقه 42: نفوذ وحید امیری می توانست موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی پرسپولیس باشد که مدافعین الاهلی توپ را برگشت دادند.

دقیقه 44: ضربه ایستگاهی محسن مسلمان به مهدی طارمی رسید و طارمی هم با سینه توپ را به احمدزاده رساند، اما ضربه سر ضرب احمدزاده با واکنش به موقع مدافع الاهلی دفع شد.

دقیقه 55: مهدی طارمی بعد از اینکه توپ را به فرشاد احمدزاده رساند، با ضربه مدافع الاهلی نقش بر زمین شد ولی داور مسابقه دستور ادامه بازی داد و در ادامه ضربه احمد زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 60: نفوذ بازیکنان الاهلی از سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس موقعیت خوبی را در اختیار این تیم قرار داد. این توپ پس از ارسال به صورت زمینی توسط مدافعین پرسپولیس برگشت داده شد و در برگشت ضربه مهاجم الاهلی بی دقت زده شد تا این موقعیت خطرناک برای الاهلی از دست برود.

دقیقه 65: ضربه لئوناردو مهاجم برزیلی الاهلی را بیراوند به راحتی و به صورت درازکش در اختیار گرفت.

دقیقه 69: ضربه گادوین منشا از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به احمدزاده راهی به چارچوب پیدا نکرد.

دقیقه 73: ضربه صالح الامری از داخل محوطه جریمه به شکل خطرناکی زده شد و به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 92: علیرضا بیراوند به خوبی در صحنه حمله نماینده عربستان از دروازه خارج شد و توپ را با مشت دفع کرد.

دقیقه 93: بشار رسن با نفوذ به محوطه جریمه دومین پنالتی را از نماینده الاهلی گرفت و حالا در آستانه دو برابر کردن اختلاف با حریف خود قرار گرفته است.

نکته‌ها
* محسن ربیع خواه در این بازی در سمت چپ دفاعی به کار گرفته شده و کامیابی نیا به ترکیب اصلی راه یافت.
* صادق محرمی از ترکیب پرسپولیس نسبت به بازی رفت خارج شده تا حسین ماهینی با بازوبند کاپیتانی در سمت راست دفاعی برای سرخپوشان به میدان برود.
* پرسپولیس روی نیمکت خود بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، شایان مصلح، سیامک نعمتی، گادوین منشا را در اختیار دارد.
* پرسپولیس در دیدار رفت با نتیجه تساوی دو بر دو به کار خود خاتمه داده است و برای صعود از این مرحله نیاز به پیروزی با هر نتیجه یا تساوی بیش از دو گل خواهد داشت. تساوی تکراری دو بر دو کار را به وقت اضافه خواهد کشید.
*پس از موقعیت خوبی که برای گلزنی نصیب احمدزاده شده بود، این بازیکن با مدافع حریف درگیری فیزیکی پیدا کرد که در این صحنه مدافع الاهلی با کف پا روی ساق های احمدزاده فرود آمد؛ این صحنه می توانست حداقل یک کارت زرد را برای بازیکن حریف در بر داشته باشد ولی داور مسابقه صحنه برخورد را به طور واضح ندید تا دستور به ادامه بازی دهد.
* پس از اینکه داور مسابقه از صحنه پنالتی روی مهدی طارمی به سادگی عبور کرد، بازیکنان پرسپولیس و در راس آنها حسین ماهینی به شدت نسبت به تصمیم داور مسابقه اعتراض داشتند که یک کارت زرد در نهایت به حسین ماهینی کاپیتان سرخپوشان رسید.
* داور مسابقه 6 دقیقه وقت تلف شده برای بازی در نظر گرفته است. سرخپوشان 6 دقیقه تا تاریخ سازی فاصله دارند.

۱۰۶ ۳۲  
آی اسپورت
2017-09-12 21:32:00
نظر دهید

۳۲ نظر
حسین
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۴۳
تیمی که عربها و طرفدارهای اون رو له کرد .
شاهین
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۴
هموطن بزرگوار حسین گرامی .... بسیاری از هموطنان خوب ما عرب هستند و تعدادی از آنها برای همین پرسپولیس بسیار فداکارانه بازی کردند همین امشب هم بشار رسن یک بازیکن عرب بود که از جان مایه گذاشت. شایسته نیست اینگونه بدون انصاف حرف بزنیم و به سایر انسانها توهین کنیم..در ضمن فوتبال و ورزش برای دوستی هست
جامعه شناس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۴
متاسفانه ما ایرانی ها مثل عقده ای ها خوشحالی می کنیم. العین شیش تا به استقلال زد اما هم بازیکنانش و هم هوادارنش خیلی متمدنانه خوشحالی کردند و مراعات حال ایرانی ها رو کردند و سعی نکردند ما رو تحقیر کنن . مقایسه کن با خوشحالی های بازیکنان ما
۶
جامعه شناس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۸
مثلا مصاحبه ی اسماعیل مطر بعد از بازی با پرسپولیس رو بخونید .یه قسمتش اینه :"راستش را بخواهید ایران و تیم هایش همیشه من را یاد فوتبال آلمان می اندازند آن جمله معروف گری لینه کر که گفته "فوتبال یک بازی 90 دقیقه ای است که در پایان به سود آلمان تمام می شود" (باخنده) ما این موضوع را در مورد ایرانی ها بارها تجربه کردیم. بازیکنان ایرانی بسیار با کیفیت و مرموز هستند و بارها شده وقتی بازی در اختیار ما بوده نتیجه به سود تیم های ایرانی پایان یافته است. روحیه بازیکنان ایرانی و روحیه تیمی شان چنین است آنها هرگز تسلیم نمی شوند و تا ثانیه آخر بازی می کنند " . حالا این مصاحبه رو مقایسه کنید با مصاحبه ی سردار آزمون
جامعه شناس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۹
مصاحبه ی مطر بعد از بازی پرسپولیس و الوحده رو توی ورزش سه می تونید پیدا کنید
۶
امید از تفت
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۰۷
موافق این نظر نیستم ولی وقتی میگه عربها منظور عربهای حاشیه خلیج فارس هستند که به دنبال ناتوی عربی هستند. عربهای ایران از خودمون هستند
۷
عباس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۶
آقا یا خانم جامعه شناس که میگی اعراب متمدنانه شادی میکنن. همین شادی چند روز پیش سوریها و یا شادی بازیکنان العین تو رختکن رو یه بار دیگه نگاه کن. متاسفم برای مملکتی که جامعه شناسش شما هستی.
۷
جامعه شناس
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۳۵
حرکت سردار آزمون که زبونش رو طرف تماشاگران سوری دراورد زشت تر بود یا حرکت سوری ها که مهمترین اتفاق تاریخ فوتبالشون رو جشن گرفتند . چطوره که ما سه تا از بوسنی می خوریم حق داریم بریزیم توی خیابون و با افتخار شادی کنیم اما سوری ها حق ندارن بعد از مهم ترین گل تاریخشون خوشحالی کنن که امثال مزدک میرزایی ایتقدر عصبانی شدن؟
۷
موراتا
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۴۷
جناب جامعه شناس العین وقتی استقلال رو برد تو رختکن به ایران توهین کردن و فیلمش رو به اشتراک گذاشتن سوریه وقتی از ما مساوی گرفت تو رختکن به ایران توهین کردن و فیلمش رو به اشتراک گذاشتن حالا برو فیلم خوشحالی بازیکن های پرسپولیس تو رختکن رو ببیین هیچ توهینی در کار نیست پس بیخود رفتار دیگران رو چماق نکن و ایران و ایرانی رو تحقیر نکن منکر عیوب خودمون نیستم ولی خودمون رو بیخود حقیر نبینیم
۷
پرستو
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۴۵
این برانکـــــــــــو کیســـــت که عالـــــــــم همـــــــه ...
باز هم برانکو باز هم تعویض طلایی؛باور نکردنیه تعویضاش و نتیجه هاش
آدم حس میکنه حس ششم داره:|
"مبــــــارکمون باشـــــــه این شـــــــــادی"
تبریک به همه سرخ دلا ♥
داریم فرش می شیم
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۴۹
هرچند که اخراج کمال بیش از 90 دقیقه استرس شدیدی به همه وارد کرد ولی برد توی این بازی با این نتیجه و یک نفر کمتر واقعا لذت بخش بود. امیدوارم باز هم بچه گل بکارن که ان شاءالله همین هم می شه.

تعویض های برانکو : مصلح پنالتی گرفت - منشا پنالتی گل کرد - رسن پنالتی گرفت

عجب تیمی شدیم وای
عجب تیمی شدیم وای
عجب تیمی شدیم وای

می دونم حال شما هم مثل من از شدت خوشحالی خرابه ولی امیدوارم باز هم این حال عجیب رو تجربه کنیم ان شاءالله
سهيل
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۴۹
واااي خدا قلبم داره مياد تو دهنمممم.
نميدونم چه حكمتي هستش پرسپوليس و تاريخش هميشه با ما اينجوري ميكنه....
دمت گرم خدا كه طرفدار پرسپوليسم
مارال
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۱۸
به شدت درک میکنم حرفاتو.
❤❤❤❤❤❤✌
بهروز
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۲
خدايا نوكرتم
تبريك ب همه سرخ دلا
تسليت ب بدبختا
alone-wake
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۳
دوست داشتنی ترین تیم پرسپولیس توی این سالها....برانکو خوردبین چوک مارکو...دکتر طاهری..تمام بازیکنا....تک تکشون روی سر ما و توی دل ما جا دارند...عالیییی بودیم و خیلییی بازی شیرین و خاطره انگیزی بود....بهترین تیم ایران بدون شک پرسپولیسه و قهرمانی اسیا هم دور از دسترس نیست....برانکو هم که این بازی بازم ترکوند با تعویضاش....خیلی دوست داریم پرفسوررررررررررر
تهمینه
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۵
تعویض های برانکو عالی بود. بازیکن ها هم خیلی زحمت کشیدن فقط ای کاش کمال اون تکل بچه گانه رو نمیزد.
بابای پرسپولیسی ها
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۹

حماقت سرمربی الاهلی در کنار گذاشتن 6 بازیکن از تیمش باعث حذف تیمش شد

مهم نیست . تبریک به الهلال نوش جونش مفت چنگش

فرزاد مهریار پاره پاره ... بقیه اش رو خودت می دونی
هرچی گفتی
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۸:۴۶
نثار زنده ها و مرده های خودت
۴
بهروز
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۳۶
اين تعداد لايك نشون ميده ك چ مادري ب عزا نشونديم ازين منافقا
۴
بابای پرسپولیسی ها
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۹

حماقت سرمربی الاهلی در کنار گذاشتن 6 بازیکن از تیمش باعث حذف تیمش شد

مهم نیست . تبریک به الهلال نوش جونش مفت چنگش

فرزاد مهریار پاره پاره ... بقیه اش رو خودت می دونی
استقلال
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۱
انصافا من اینو قبول دارم
۵
Ava_86
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
یعنی فوق العاده بود نزدیک نود دقیقه ده نفره نهایت استرس رو تجربه کردیم. تعویض های برانکو فوق العاده بود بشاررسن و منشا عالی بودن. نکته مثبت بازی شکسته شدن طلسم پنالتی های طارمی و ناکامی سوما باوجود اون همه کری خوندنش بود‌ . درضمن پرسپولیس یکی از غرییانه ترین صعود های نمایندگان ایران تو لیگ قهرمانان داشت امیدوارم بازی الهلال این ممنوعیت مسخره نمایندگان ایرانی تو میزبانی تموم بشه
قارتال
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۲۶
تبریک به پرسپولیسیها و به همه ی مردم ایران.
جاوید باد تاج قهرمان
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۲۷
بدبختها به دام عربستانیها افتادید. اونها کشوندنتون به نیمهنهایی که الهلال تیکه پارتون کنه. به خدا مضحکه میشید. این بازی رو که فقط به خاطر حماقتهای مربیشون بردید در بازی رفت که بازیکنهای اصلیش رو کشید بیرون امروزم که کلیشون رو بازی نداد. خیلی ترسو هست رفت دو گل زد بازی رو به بیخیالی زد و پیش برده خودش رو حساب کرد امروزم اومده بود با یه مساوی 0 0 یا 1 1 صعود کنه اما دقیقه 82 بد وقتی پنالتی دادن. حالا اینها به کنار چه خاکی به سرتون میگیرید بازی با الهلال؟ نکنه باورتون شده دو بازی باش مساوی کردید؟ اون دو بازی که الهلال اول بود و فقط مدارا میکرد آخرشم اول صعود کرد اما اینجا حذفی هست فکر نکنم خیال داشته باشید الهلال رو حذف کنید. تازه این الهلال نسبت به الهلال گروهی خیلی قویتر شده و حتمن به فناتون میده. حالا خواهیم دید
فقط تاج عشقم..
کاج
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۱۰
اشک هایش را پاک کرده پتو را روی سر کشیده و ب خواب فرو میرود:)))))))))))))
666666
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
الهلال ک سهله این تیم حتی شانگهای هم با وجود هالک و اسکار هم جلو دارش نیست.
وعده ما فینال لیگ قهرمانان.
۱
جامعه شناس
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۵۹
جالبه که هر تیم آسیایی که به هر دلیلی امکان میزبانی ازش گرفته شده نتایج خوبی گرفته. عراق قهرمان آسیا شد .سوریه با وجود ازبکستان و چین و قطر صعود کرد به پلی آف . و حالا نوبت ماست
۳ ۲
حسن
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۰
جامعه شناس عزیز چرا اینقدر مزخرف میگی. ما چند سال محروم شدیم. چرا تو این چند سال تیمی از ما تا این مرحله بالا نیومده.
۷
جامعه شناس
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۳۹
مثلا کی محروم بودیم من یادم نمیاد ؟
۱
کریم
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۶
واویلا واویلا عرب . . . .
۳
بهنام
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۰۹
از همه چی بگذریم در عجبم از کارای فردوسی پور. يه بند گير داده بود به ربيع خواه ولي آخر بازي بهترين بازيكن زمين شد بنده خدا. امیدوارم با نیم نگاهی به طرفداری از کیروش نبوده باشه. قبلا هم تو برنامه نود دنبال کورسوی امیدی همیشه گشته که برانکو رو ضعیف تر از کیروش نشون بده. از جمله مقایسه بازی پرسپولیس-ذوب آهن (که دو سال پیش پرسپولیس تو حذفی ده نفره شد و تو وقت اضافی باخت) با بازی ایران عراق تو جام ملت ها!!! و یا مورد اوکراینی ها که کلی جنجال درست کرد و برانکو رو متهم به مماشات کرد (حال انکه برانکو سبک کاریش همینه آرامش و اقتدار). پارسال هم یه تحلیل کامل اوایل فصل از ربیع خواه تو نود گذاشت و گفت در حد بقیه نیست. حالا که ای اف سی نشون داده که برانکو بر اساس ارقام و آمار و کیفیت فنی به بازیکنا بازی میده امیدوارم یه تحلیل در مورد ربیع خواه بذاره و هجمه رو از روی این بازیکن بی حاشیه و بسیار مفید برداره. در ضمن یه تحلیل هم بذاره و بازی ۱۰ نفره پرسپولیس رو حالا قصاوت کنه که برانکو دو ساله تیم دستشه!
با برانکو قهرمانی آسیا کاملا در دسترسه
۷
امین
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۱:۱۱
واقعا مبارکتون باشه
اینقدر خوب بودید که براتون باید کلاه از سر برداشت

ده نفره جلوی اون تیم بردن هنر میخواست

مرسی رقیب قدرتمند واقعی،

امیدوارم ما هم زودتر با مربی خوب خارجی اینجوری خودمونو دیکته کنیم، امیدوارم دوران لمپنیسم و عوامفریبی ما هم زودتر تموم شه

بازم تبریک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر