فهرست
ذوق‌زدگی شجاعیان برای دربی: بازی تاریخی
ذوق‌زدگی شجاعیان برای دربی: بازی تاریخی

ذوق‌زدگی شجاعیان برای دربی: بازی تاریخی

آی‌اسپورت- داريوش شجاعيان در ديدار استقلال مقابل نساجی قائمشهر با ايستادن كنار اميد ابراهيمی بار ديگر بازی در پست هافبک دفاعی را تجربه كرد. او كه در گسترش فولاد هم يكی، دو بازی در اين پست بازی كرده بود در استقلال و در 10، 11 بازي قبلی اين تيم (در ليگ و جام‌حذفی) بارها در اين پست به ميدان رفته بود. او در ديدار با فولاد، وينگر چپ بود و با ورود جپاروف و خروج باقری از تركيب، در سمت راست و متمايل به كانالی كه خسرو حيدری در آن بازی می‌كرد، توپ زد. او از بازی تيمش راضی بود و تغييرات به وجود آمده در ساختار تاكتيكی تيم را عامل برد استقلال در مصاف با نساجی می‌دانست.

*برد راحتي برابر نساجی به دست آورديد؟

به هيچ‌وجه برد آسانی نبود. حريف يكی از تيم‌های چغر و پرتلاش بود كه به هيچ‌وجه براي شكست خوردن به تهران نيامده بود. آنها از ابتدای بازی خوب كار كردند و همان‌طور كه ديديد، می‌خواستند با پرس از جلو تيم ما را ببندند ولی ما اين فشار را تلافی كرديم.

* به چه صورت مقابل اين فشار ايستادگی كرديد؟

خب شفر گفته بود حريف ما تيمی دونده و پرنفس است و ما با علم به اين موضوع سعی می‌كرديم با بردن بازی به كناره‌ها و دواندن توپ، آنها را بيشتر خسته كنيم و همين‌طور هم شد.

* با چه هدفی وارد ميدان شديد؟

ما رفتيم تا زود گل بزنيم. اگر هم در ابتدای كار كمی دير استارت زديم براي فشار مضاعفی بود كه نساجی به تيم ما وارد كرد اما بازيكنان ما حرفه‌ای‌تر بودند و اين فشار را شكستيم. خسرو حيدری واقعاً عالی بود و اينقدر نفوذ كرد كه دفاع تيم نساجی باز شد و فرشيد كار را تمام كرد. فكر می‌كنم مستحق اين برد بوديم و ميشد حتی با تعداد گل‌های بيشتری هم برنده شويم.

* خيلی‌ها قبل بازي در نظرسنجی‌ها به شكست استقلال رأی داده بودند!

مهم نيست. مهم نتيجه‌ای بود كه در پايان بازی ثبت شد و صعود تيم ما. قبل از بازی خيلی مسائل اتفاق می‌افتد.

* اين موضوع روی روحيه‌‌تان اثر منفی نداشت؟

ما اينقدر درگير جلسات فنی و تمركز روی بازی بوديم كه به اين مسائل فكر نمی‌كرديم. خوشبختانه بچه‌ها اينقدر اراده قوی دارند كه اين اتفاقات اثری روی آنها ندارد. كسی با نظرسنجی برنده نمی‌شود.

* اراده برای چه كاری؟

برای كندن از پايين جدول. متأسفانه اين جايی كه استقلال در آن قرار گرفته، مستحق هواداران تيم‌مان نيست. آنها مطمئن باشند با صبوری كردن همه چيز سرجايش برمی‌گردد و استقلال را دوباره در بالای جدول می‌بينند. رده سيزدهم جايگاه واقعی استقلال نيست.

* كار با شفر چطور است؟

تأثيرش را در بازی تيم استقلال ديديد. همه چيز خوب است تمرينات شاداب و منظمی برگزار می‌كنيم.

* منظورت از تأثيرش را در بازی ديديد چيست؟

فكر می‌كنم ما در ديدار با نساجی بيش از 10 موقعيت خوب روی دروازه نساجی ايجاد كرديم و دو گل هم زديم. اينها همه ثابت می‌كند تاكتيک شفر در تيم تأثير داشته و انشاءا... هفته به هفته جلو می‌رويم و تيم هم بهتر می‌شود. با ادامه اين روند تيم نتايج خوب می‌گيرد و در جدول بالا می‌آيد.

* قائدی چرا آن رفتار را انجام داد؟

او اشتباه كرد و خودش هم خيلی زود به اشتباهش پی برد. بايد به او كمک كرد و ما هم سعی كرديم در اين مدت او را تنها نگذاريم. شک نداشته باشيد كه اين اشتباه ديگر از سوی او تكرار نخواهد شد.

* درباره شهرآورد حرفی نمی‌زنی؟

اين بازی تاريخی است و ما هم خواستيم قبل از اين شهرآورد يک برد خوب به طرفداران‌مان هديه كنيم. انشاءا... بازی خوبی از كار دربیاید. فكر می‌كنم زود است درباره شهرآورد حرف بزنيم.

خبرورزشی

۸۳ ۱  
آی اسپورت
2017-10-23 01:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
تیم سیزدهم جدول با ۴ گل زده در ۹ بازی
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۵۸
نساجی رو بردین پارس جنوبی رو که نبردین:)))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر