فهرست
تیمی که دوستش دارید؛ همین استقلال
تیمی که دوستش دارید؛ همین استقلال

تیمی که دوستش دارید؛ همین استقلال

آی‌اسپورت- استقلال چه طور بود؟ لابد همه منتظر یک پیروزی بزرگ بودیم. چه بسا منتظر گل‌های پرشمار. اما نه، تحول در یک تیم، بازسازی و قدرت گرفتن دوباره به این سادگی‌ها نیست. داستان‌ها دارد و هزار حکایت و مشقت.

  • وقتی استقلال در بازی رفت مقابل العین با ناداوری مواجه شد و با تساوی به تهران برگشت، همه دچار این باور شدیم که در آزادی از العین یک بازنده بزرگ می‌سازیم. همین باور یکی از دردسرهای امشب استقلال بود. دور کردن چنین باورهایی از تیم، از تماشاگر و از رسانه‌ها آسان نیست و باشگاه استقلال هم آنقدر نیروی انسانی حرفه‌ای ندارد که همیشه موضع درست بگیرد، موقعیت‌شناس باشد و بداند کجاست و چه می‌کند و چه می‌خواهد. در بازی رفت، استقلال می‌توانست برنده از میدان خارج شود، داور ناداوری کرد اما العین هم تیم به خاک افتاده‌ای نبود که از بازی رفت بی‌پند به تهران آمده باشد. العین در همین فرصت کوتاه آگاه‌تر شد و در کنترل توانایی‌های استقلال هوشمند‌تر بود. بنابراین توقع پیروزی قطعی در تهران منطق نداشت. 
  • استقلال امشب در اوج بازی‌های خوبش، پس از روزهای باشکوهی که در یک ماه اخیر پشت سر گذاشته بود، بیشتر به خودش آمد. استقلال امشب چشم باز کرد و دید که برای اهداف بزرگ‌تر باید باشگاه دقیق‌تر و خوش‌سلیقه‌تری باشد، باید در انتخاب بازیکن شأن فنی باشگاه و قله‌های مورد نظرش را بشناسد. استقلال نه تنها جباروف و تیام، چشمی و نورافکن و غفوری می‌خواهد، بلکه واقعیت این است که باید به جای منتظری و حیدری هم جانشین‌هایی پیدا کند، چه رسد به یک نیاز بزرگ‌تر که پیدا کردن چندین جانشین برای متوسط‌هایی است که از بنیان برای استقلال انتخاب‌های خوبی نبودند. از جابر تا قربانی و دیگران که کیفیتی برای بازی در تیم استقلال نشان نداده‌اند. این حرف‌ها را قرار نیست از وینفرید شفر بشنویم. او باید حامی تمام بازیکنانش باشد که هست. اما تصمیمات او در نقل و انتقالات (اگر فصل آینده هم سرمربی استقلال باشد) سلیقه و نگاهش را نشان خواهد داد.
  • استقلال همچنان صدرنشین گروه خود در لیگ قهرمانان آسیاست، همچنان برای درخشش در لیگ انگیزه دارد و البته باید برای فینال جام حذفی یک نقشه اساسی و بدون ریسک بکشد. شفر همچنان مربی خوشفکری نشان می‌دهد که اثرش را گذاشته و دستش هم باز نیست. حرفش را نیز ساده و واضح امشب گفته و حرفش معنای توجیه نمی‌دهد: مصدومیت‌ها و این خستگی به خاطر بدنسازی نامناسب در ابتدای فصل بود که حالا خودش را نشان می‌دهد.

  • استقلالی که می‌توانید دوستش داشته باشید. بله، همین استقلال. نه فقط به خاطر چند نمایش تماشایی و چند نتیجه دلپذیر برای تماشاگران، بلکه به خاطر نویدی که می‌دهد، به خاطر فردایی که شاید جذاب‌‌تر باشد.

ایران ورزشی

 

۲۹ ۱۰  
آی اسپورت
2018-03-13 02:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۵۱
ذوب شده های استقلالی از تساوی خفت بار و با کمک داور و زمین و زمان حماسه می سازن:)))
مبارکه
این توهم موفق بودن رقیب به سود پرسپولیس است
به تعریف های صدمن یه غاز ادامه بدین:)))
استقلال آبروی ایران
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
خوشم میاد که لنگیا بدجور سوختن از اینهمه تماشاگر با فرهنگ استقلالی که دیروز آبروداری کردند و درس فرهنگ و ادب به دیگر طرفدارها دادند.
۴
درس فرهنگ و ادب
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۴
فقط فحاشی به فرشته کریمی:))))
۳
esteghlal iran 4---alain uae 9
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۸
ششتقلال تنها تبم ايراني در اسيا كه مدت هشت ماه 9گل از یک تیم اماراتی خورد لابد ششتقلالی ها هنوز هم فک میکنند اسیا هنوز هم سه جانبه وچهارحانبه در امجدیه هستش
این بود متخصص اسیا 9گل نوش جان کردند
عمر خری بین هستم
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۴۴
منم تنها کسی بودم که تو یه بازی با 5 گل پارتون کردم و آقای گل و مرد سال آسیا شدم! اینبار احتمالا نوبت به بغداد برادر عزیزم میرسه.
۴
مجتبی
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۴۸
بزک نمیر بهار میاد
مجید
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
عالی..آموزنده..واز سر دلسوزی بود..آفرین
۲
&
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
یک هفته در مورد داور مالزیایی هوچی گری کردین و یه مساوی که استقلال با شانس گرفت رو ازش حماسه ساختید ولی امروز همه در برابر پنالتی مضحک و تاکتیک نخ نما شده استقلال که مبتنی بر دفاع مطلق و ضدحمله اس سکوت کردین! نویسنده محترم گروهی که صدرنشینش رو گل به خودی حریفان مشخص میکنه نه تنها گروه مرگ نیست که .....
َAli
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۳
تو که انقدر ادعات میشه دربی....عرضه اشتین دربی نمیباختین...خیلی رو داری...
۲
دانیال
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
فکر نمیکنم استقلال از نظر یازیکن تیم ضعیفی باشه، تیمی ک دو سال بیشترین هزینه رو توو لیگ داره، در حالی ک پردرامدترین تیم نیست.کافیه به لیست خریدهای استقلال ی نگاه بندازید و اونو با سایر تیمهای لیگ مقایسه کنید . واقعا هم تیم بازیکنای خوبی داره. اما دلیل اینکه استقلال بعضی اوقات توقعات رو براورده نمیکنه اینه که این تیم هنوز سبک بازی خودشو درست نشناخته، در نتیجه هنوز بازیکن محوره، پس تفاوت کیفی مهاجمایی مثل قربانی و جابر با تیام خیلی حائز اهمیت میشه.در حالی که قربانی توو سبک خودش مهاجم خوبیه. من فکر میکنم گفتن این حرف که استقلال از نظر بازیکنی ضعیفه و نیمکت قوی نداره، بیشتر باعث میشه چشم هوادارا رووی ایرادات اصلی تیم بسته شه و مشکلات اصلی تیم پنهان بمونه. نیمکت ضعیف یعنی پرسپولیس پارسال ک واقعا تیم فقط ۱۲ بازیکن داشت و اگه بازیکنی مصدوم میشد همه نگران ارنج ترکیب میشدن، که اون هم بعلت اینکه تیم استراتژی و تاکتیک مناسبی داشت و اوون تاکتیک برای همه بازیکنا جا افتاده بوود خیلی خودشو نشون نمیداد.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر